Generator prądotwórczy w Biedronce. W razie awarii – jak znalazł

To nie żart. Do oferty sklepu internetowego Biedronka Home trafił właśnie generator prądotwórczy. Z nim awaria zasilana nie straszna – a przynajmniej tak zapewnia producent.

Generator prądotwórczy Hyundai

Awaria zasilania to niestety bardzo realny problem, który może nas spotkać zawsze. Może być ona spowodowana mechanicznym uszkodzeniem lub zerwaniem linii zasilających, ale nie tylko. Niestety, wtedy jedynym rozwiązaniem jest czekać, aż odpowiednie służby naprawią co zostało zniszczone. Mały problem jest wtedy, gdy awaria trwa krótko. Co jednak w sytuacji, gdy minuty zmieniają się na godziny, a godziny na dni? Rozwiązaniem może być posiadanie w domu generatora prądotwórczego, który uratuje nas w awaryjnych sytuacjach.

Jeden z nich znajdziemy w najbliższym czasie w internetowym sklepie sieci Biedronka. W ostatnim czasie do oferty trafił taki marki Hyundai, którego specyfikacja nie pozostaje złudzeń: producent zapewnia, że sprawdzi się on podczas awarii zasilania oraz w miejscach, gdzie nie ma łatwego dostępu do sieci elektrycznej. Sprawdźmy dokładniej co to za urządzenie.

Generator prądotwórczy Hyundai

Jak widać na załączonym niżej zdjęciu, w ofercie znajdziemy generator prądotwórczy marki Hyundai o mocy maksymalnej 700 W. Przejrzymy jego specyfikację:

Generator prądotwórczy Hyundai

Generator prądotwórczy marki HYUNDAI to bardzo wydajne kompaktowe urządzenie benzynowe o maksymalnej mocy 700 W, które zagwarantuje nam dostęp do prądu w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej lub w wypadku braku zasilania z sieci. Manualny rozrusznik szarpany, wydajny i niezawodny silnik dwusuwowy chłodzony powietrzem gwarantują ciągła pracę agregatu do 5,8 h. Uchwyt transportowy, 3500 ml zbiornik na paliwo z kolei zapewnią maksymalną funkcjonalność i wygodę pracy.

Generator prądotwórczy HYUNDAI jest łatwy w obsłudze oraz w utrzymaniu i świetnie sprawdzi się zarówno do użytku prywatnego jak i profesjonalnego.

Informacja dot. generatora prądotwórczego ze strony Biedronka Home

Główne cechy:

 • Częstotliwość: 50 Hz
 • Pojemność: 63,6 cm³
 • Moc silnika: 2 KM
 • Moc maksymalna: 700 W
 • Moc nominalna: 650 W
 • Rozruch: rozrusznik szarpany
 • Silnik dwusuwowy chłodzony powietrzem
 • Prąd znamionowy przemienny: 2,83 A
 • Jednofazowe gniazdko: 230 V-50 Hz 16A
 • Pojemność zbiornika na paliwo: 3500 ml
 • Czas pracy: 5,8 h
 • Uchwyt transportowy
 • Stopień ochrony IP: IP23M

Cena: 699 zł przejdź do sklepu

Jak nie w Biedronce, to gdzie?

Po przejrzeniu oferty konkurencyjnych sklepów okazało się, że agregat prądotwórczy marki Hyundai można kupić także na innych witrynach internetowych. Świetnym przykładem może być sklep OBI, gdzie dostępny jest generator prądotwórczy HG800-3. Prawdopodobnie nie jest to ten sam model urządzenia co ten, który znajduje się w sklepie Biedronka Home, ale parametry są bardzo zbliżone i różnią się nieznacznie. Cena: 699 złprzejdź do sklepu OBI.

Przeglądając opinie użytkowników można zauważyć sporą rozbieżność – jedni są z agregatu bardzo zadowoleni, zaś drudzy raczej nie. Trudno szukać przyczyny takiego stanu rzeczy, jednak po przeczytaniu wszystkich opinii wnioski nasuwają się same. Znaczna większość negatywnych opinii związana była z wadą produktu. Inni właściciele generatora radzą, że jest to sprzęt raczej do sytuacji awaryjnych służący do podłączenia niewielkich urządzeń RTV i AGD, takich jak lampka czy jeden, niewielki telewizor.

Agregat spełnia swoje zadanie spokojnie zasila urządzenia do 1kW. Trzeba pamiętać żeby przed obciążeniem urządzenia, dotrzeć silnik

Luki – opinia ze strony OBI

Najbardziej pomocną opinią według innych użytkowników jest ta przesłana przez właściciela, który podpisał się jako Luki. Zaznaczył, że agregat jest dobry do zasilania urządzeń do 1 kW.

Na co zwrócić uwagę?

Aktualnie na rynku dostępne są dwa rodzaje agregatorów prądotwórczych: jednofazowe oraz trójfazowe. Pierwszy z nich o napięciu 230V nadaje się idealnie na potrzeby domu jednorodzinnego. Nadaje się idealnie do przesyłania energii zdolnej utrzymać urządzenia codziennego użytku. Drugi zaś wyróżnia się napięciem na poziomie 400 V, przez co świetnie nadaje się do zastosowania na budowie. W przypadku urządzenia marki Hyundai dostępnego w sklepie internetowym Biedronka Home, jest to generator jednofazowy.

Następnie należy zwrócić uwagę na typ konstrukcji sprzętu. Urządzenie dostępne w Biedronce charakteryzuje się konstrukcją przenośną, chociaż na rynku dostępne są również stacjonarne. Ponadto warto również zwrócić uwagę na sposób uruchamiania urządzenia: ręczny oraz automatyczny. W generatorze prądotwórczym marki Hyundai zaprojektowano rozrusznik szarpany, za którego pomocą szybko uruchamia się urządzenie.

Na samym końcu warto omówić silnik, który można podzielić ze względu na rodzaje. Na rynku znajdziemy agregaty z silnikiem spalinowym zasilanym benzyną, olejem napędowym albo skroplonym gazem oraz prądnicą. Generator prądotwórczy marki Hyundai posiada silnik zasilany benzyną. Warto więc wziąć pod uwagę także koszty dokupienia benzyny potrzebnej do zasilenia agregatu.

Jesteś ciekawy co jeszcze ciekawego można kupić na stronie internetowej sklepu Biedronka Home? Sprawdź nasz artykuł, tutaj.

Aktualizacja 17.10.2022

Niestety, na dzień dzisiejszy produkt jest już niedostępny w sprzedaży. Poinformujemy, jeżeli sytuacja ulegnie zmianie.

Aktualizacja 25.10.2022

Pomimo upłynięcia tygodnia generator prądotwórczy marki Hyundai nadal nie jest dostępny w sprzedaży. Prawdopodobnie już nigdy do niej nie powróci, gdyż produkt zniknął z wyszukiwarki sklepu internetowego.

biedronka home nie znaleziono produktu

W związku z tym przypominamy, że generator prądu o bardzo zbliżonych parametrach możemy znaleźć w sklepie OBI.