Garmin Index – recenzja

O czym mowa?

Garmin Index to zaawansowana waga, skierowana do sportowców i osób dbających o zdrowie. Urządzenie jest tak ciekawe, że kilka miesięcy temu wspominaliśmy o jego zbliżającej się premierze. Dzięki uprzejmości producenta, jako jedni z pierwszych w Polsce, mieliśmy okazję przetestować ten sprzęt.

Garmin Index (2)

Ponownie zostałem zmuszony do ćwiczeń, tym bardziej zapraszam do przeczytania recenzji.

 

 

Wygląd i Budowa

Waga dociera do nas w bardzo skromnym, ale estetycznym opakowaniu z rączką. Jego wnętrze kryje skromny zestaw, składający się z wagi, instrukcji, zestawu baterii oraz dodatkowych nakładek na nóżki urządzenia.

Garmin Index (3)

Pierwsze co rzuca się w oczy, to estetyka. Uważam, że w ostatnim roku, Garmin naprawdę wiele nadrobił na tym polu. Producent nauczył się łączyć, doskonałe wykonanie i sportową funkcjonalność, z życiem codziennym użytkownika. Waga prezentuje się jak dobrej klasy urządzenie łazienkowe. Dzięki szklanemu panelowi i aluminiowym wykończeniom, sprzęt sportowy zaprezentuje się należycie w niemal każdym wystroju.

Garmin Index (7)

Dolna część wykonana została z czarnego plastiku. Nie jest on najwyższej jakości, ale zazwyczaj nie jest widoczny. Tutaj ukryto również przycisk resetujący oraz ustawienia dotyczące preferowanych jednostek. Klapka w centralnej części, zaślepia miejsce na 4 baterie AA.

Garmin Index (8)

 

 

Użytkowanie

Waga do swojego działania, wymaga założenia konta w serwisie Garmin Connect. Ja korzystałem z aplikacji na smartfonie. Po zrestartowaniu wagi, należy nawiązać połączenie, aby wczytała dane dotyczące naszej płci i wzrostu. Procedura zajęła sporo czasu (jakieś 15 minut). Miałem również problemy z nawiązaniem połączenia Bluetooth – udało się to dopiero po kilku podejściach.

Garmin Index (1)

Jeśli chcemy, możemy również dodać innych (max 16) użytkowników wagi. Warunkiem jest wysłanie im zaproszenia za pośrednictwem Garmin Connect. Waga samodzielnie i bezbłędnie rozpoznaje użytkownika.

Garmin Index (4)

Pomiary obejmują: wagę, wskaźnik BMI, masę mięśniową, masę kostną, procent tkanki tłuszczowej i wody. Trudno wiarygodnie ocenić precyzję poszczególnych parametrów, jednak informacje są w miarę powtarzalne, co już samo w sobie jest niezłym punktem odniesienia. Chyba najbardziej widocznym wskaźnikiem precyzji, jest masa kostna, która potrafi się wahać o 200 gram przy masie około 7 kg.

Garmin Index (5)

Oczywiście wszystkie dane zapisywane są w naszej aplikacji. Na ich podstawie tworzy ona wykresy i pozwala ustalać nowe cele. Rozwiązanie wyjątkowo dobrze sprawdza się w połączeniu z innymi urządzeniami sportowymi. Osobiście testowałem wagę z zegarkiem Forerunner 225. Co ciekawe waga posiada nie tylko moduł Bluetooth, lecz również WiFi. Oznacza to, że nasze dane mogą pojawić się w aplikacji, nawet jeśli nie mamy przy sobie smartfona. To bardzo duży atut.

Garmin_connect_waga (4)

Moim zdaniem największym problemem wagi, jest brak możliwości szybkiego zważenia nieznanego użytkownika. Jeśli nowa osoba chce wykonać pomiary, musi najpierw przejść przez długą rejestrację w systemie Garmin. Następnie niezbędne jest otrzymanie zaproszenia. Jeśli istniałaby możliwość ręcznego zdefiniowania wagi i płci nieznanego użytkownika, rozwiązanie byłoby wygodniejsze. Aktualnie jeśli nie mamy konta, waga pokaże nam jedynie masę naszego ciała, a następnie wyłączy się informując, że nie rozpoznała użytkownika.

Screen_Garmin_connect

Muszę również wspomnieć o systemie Garmin Connect. Rejestrując konto po raz pierwszy dla Forerunner 225, przez 3 dni nie mogłem się zalogować, ponieważ nie działały serwery systemu. Wielu użytkowników, zgłaszało podobny problem. Myślałem jednak, że była to jednorazowa niedogodność, ponieważ wszystko wróciło wkrótce do normy. Niestety podczas testów wagi, ponownie napotkałem ten sam problem – po rejestracji zastałem brak możliwości zalogowania się. Producent powinien zadbać o to, aby aplikacja była cały czas dostępna, jeśli wymaga jej przy użytkowaniu swoich urządzeń.

 

 

Podsumowanie

Index to świetnie wykonana i wzorowo zaprojektowana waga sportowa. Urządzenie zbiera naprawdę przydatne dane, dla osób dbających o zdrowie. Doskonały jest również sposób ich prezentacji. Niestety producent sam obniża noty, naprawdę znakomitego produktu. Problemem jest Garmin Connect, który w ostatnim czasie zawodzi podczas rejestracji, mimo że jest wymagany. Aplikacja robi dobre wrażenie pod kątem intuicyjności i atrakcyjności prezentowanych danych, jednak niezawodność to zupełna podstawa, której tutaj brak. Dlatego też obok wyróżnień za jakość, zabraknie tego za dopracowane rozwiązania.

Waga Garmin Index została przez nas wyróżniona w kategorii:

TA PolecaTA Design


Za udostępnienie sprzętu do testów, dziękujemy marce:

Garmin