Eve i Adam to system zraszaczy ogrodowych wyposażonych w czujniki badające poziom wilgotności gleby. Wszystko to pozwala uczynić ogród inteligentnym. Technologie, które sprawiają, że dom staje się smart, nie są niczym nowym. Automatyczne podlewanie roślin to jednak swego rodzaju nowość na rynku.

Eve to system, który zarządza całym procesem podlewania, Adam zaś, to gadżet wtykany w ziemię, wyposażony w czujnik wilgotności (zarówno na poziomie korzeni i powierzchni) oraz czujnik temperatury. Wystarczy porozmieszczać Adam w strategicznych miejscach, a system sam zdecyduje kiedy należy bardziej nawodnić rośliny.

Eve

Co ważne system jest w stanie łączyć się ze stacją meteorologiczną. Jeżeli meteorolodzy będą przewidywali deszcz, istnieje automatyczna możliwość przesunięcia procesu podlewania lub całkowite jego zaprzestanie. Producenci zapewniają, że dzięki innowacyjnej technice Eve jest w stanie oszczędzić 60% wody w porównaniu do tradycyjnych systemów zraszania.

Eve

Eve

Pomysłodawcy poszli o krok dalej. Dzięki odpowiedniej aplikacji użytkownik może zarządzać podlewaniem automatycznie, ze swojego smartfona. Cena zestawu Eve & 1 Adam, w przedsprzedaży została ustalona na poziomie 199$. Można jednak oczekiwać, że dzięki oszczędności wody po pewnym czasie koszty mogą zwrócić się z nawiązką.

Eve

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *