Xmetrics- pierwszy tracker dla pływaków

Pływacy, jeżeli chodzi o technologiczną część sportu, są nieco odosobnieni. Gadżetów dla biegaczy jest całe mnóstwo, jak chociażby recenzowany przez nas zegarek od Garmin. Tenis ziemny? Jak najbardziej. Koszykówka? Również. Golf? Nie ma problemu. Pływanie natomiast było traktowane po macoszemu. Do tej pory, nadchodzi bowiem Xmetrics.

Xmetrics to gadżet, który jest zmaterializowaniem marzeń wielu pływaków. Jest to niezwykle lekkie urządzenie, monitorujące istotne dla pływaków parametry, które może być umieszczone z tyłu głowy. Przyczynia się do tego jego lekka masa i ergonomiczny kształt. Wystarczy zaczepić je na pasku od gogli.

Xmetrics

Gadżet monitoruje takie wskaźniki jak: liczba nawrotów, czas pokonania danego dystansu czy wydajność techniki pływania. Co ciekawe, gadżet jest w stanie informować o jakości treningu poprzez sygnały głosowe. Dzięki temu, w każdej chwili, można monitorować przebieg treningu bez konieczności czekania na jego koniec. Po wyjściu z wody zaś, można bez problemu podzielić się swoimi wynikami ze znajomymi.

Xmetrics

Aplikacja, zsynchronizowana z Xmetrics, pozwala na zaplanowanie planu treningowego. Później, w trakcie treningu, użytkownik może być informowany, sygnałem dźwiękowym, o tym w jakiej fazie treningu jest, opcje te ustawiane są w sposób indywidualny przez pływaka. Oprócz tego, w prezentowanym gadżecie można znaleźć to, co w innych sport trackerach czyli np. spalane kalorie, osiąganie wyznaczonych celów czy rywalizacja z przyjaciółmi. Cena gadżetu w przedsprzedaży ma rozpoczynać się od 125$.

Xmetrics