ePawn to ciekawe rozwiązanie, które wydaje się być połączeniem, coraz popularniejszych ostatnio, planszówek i gier wideo. Oprócz wyświetlania właściwiej planszy, gadżet będzie w stanie poruszać, w sposób interaktywny, znajdującymi się na nim obiektami.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1360711106/epawn-arena-the-first-connected-gaming-board/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Sama plansza obsługiwana jest za pomocą smartfona lub tabletu. Położenie pionków jest odczytywane przez matę, co pozwala na poruszanie nimi w odpowiednie miejsca, użytkownik, w zależności od gry, może sam wybrać położenie, wykorzystując przy tym urządzenie mobilne.

epawn

Wraz z ePawn, w ręce potencjalnego nabywcy trafia także zestaw gier, takich jak na przykład wyścigi samochodowe, gry taktyczne czy szachy. Niewątpliwą zaletą konceptu jest fakt, iż, podobnie jak w przypadku standardowych gier planszowych, może z niej korzystać kilka osób w jednym czasie. W przypadku prezentowanego gadżetu, dochodzi także możliwość rozgrywki online, co jeszcze bardziej go uatrakcyjnia.

Epawn

W chwil obecnej, autorzy projektu zbierają fundusze aby sfinalizować produkcję ePawn. Wykorzystują oni do tego celu kampanię crowdfundingową na Kickstarter.com. Cena zestawu rozpoczyna się od 159. Trzeba dodać, że jest to cena w przedsprzedaży, a regularna z pewnością będzie wyższa.

Epawn

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *