Elektryczny motocykl prosto do miasta czyli Bolt M1

Nie tak dawno na łamach Think-About prezentowaliśmy ciekawy sposób na poruszanie się po mieście czyli WalkCar. Inną alternatywą jest Bolt Motorbikes M1 czyli elektryczny motocykl. Pojazd ten może pracować w dwóch trybach: ekologicznym oraz sportowym.

boltmotor_1 boltmotor_2

W trybie ekologicznym maksymalna prędkość została ograniczona do 32 kmh, za to maksymalny zasięg wynosi 80 km. W warunkach miejskich – jest to całkiem dobry rezultalt. W trybie sportowym elektryczny silnik pozwala się rozpędzić do 64 kmh, jednak całkowity zasięg jazdy (na naładowanej baterii) maleje do 48 km.  Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość podładowania w trakcie jazdy dowolnego urządzenia na USB (telefon, nawigacja, itp.)

boltmotor_3 boltmotor_5

Bolt M1 waży tylko 63.5 kilograma. Kolejną zaletą tego elektrycznego motoru jest szybkie ładowanie baterii. W zaledwie 90 minut bateria ta naładuje się w 90 %. Pełny proces ładowania zajmuje natomiast pięć godzin. W trybie ekologicznym nie wymagane są uprawnienia na motocykl, wystarczy skończone 16 lat. Pierwsza partia Bolt M1 wyprzedała się bardzo szybko pomimo ceny 5000 $.

boltmotor_4

eko