Stylowy i elegancki niczym SMEG? Kolbowy ekspres do kawy w stylu retro z Lidla

Rosną nasze wymagania względem nabywanego sprzętu. To już nie tylko mają być funkcjonalne urządzenia, ale także miłe w odbiorze wizualnym. Jaki więc wybrać kolbowy ekspres retro z Lidla? Przestudiowałam opinie klientów i chętnie się dzielę zdobytą wiedzą.

Przeglądając dział Kuchni w sklepie online natknęłam się na intersującą kolekcję kolbowych ekspresów do kawy w stylu retro z Lidla. Wyróżnia się ona umiejętnym połączeniem szkła i metalu, a także dostępnością wielu kolorów, dzięki czemu można ładnie podkreślić wygląd wnętrza. Ten ponadczasowy styl dobrze wpisuje się w kuchnie urządzone w tradycyjnym stylu jak i nowoczesnym. Zapraszam do przeglądu kolbowych ekspresów do kawy, które przywodzą na myśl lata 50-te i 60-te ubiegłego wieku.

Retro z Lidla – kolbowe ekspresy do kawy

Aktualnie na wirtualnych półkach stoją obok siebie cztery różne kolbowe urządzenia, które dostępne są w kolorze niebieskim, czerwonym, szarym, czarnym czy różowym. Wszystkie są marki Silvercrest, a posiadaczem wybranego ekspresu można stać się wydając kwotę od 429 zł do 499 zł. Zapoznałam się z opiniami tych klientów, którzy mieli już okazję przetestować te sprzęty u siebie w domu. Pod każdym opisem danego modelu znajdziecie, krótkie podsumowanie tego, czego dowiedziałam się przeglądając dodane komentarze.

Chcesz być na bieżąco z najlepszymi promocjami w Lidlu? Zapraszam do lektury tekstu Kuchenne sprzęty z Lidla. Dowiesz się, co warto kupić do kuchni w wyprzedażowej cenie.

Chrom Retro 1973 SEML 1050 A1

Ciśnieniowy Chrom Retro 1973 SEML 1050 A1 marki Silvercrest to urządzenie, które parzy jednocześnie jedną lub dwie porcje kawy. Zależy to od tego, jakiego użyjemy sitka do kolby. Ekspresem steruje się za pomocą trzech przycisków i pokrętła, co umożliwia włączenie/wyłączenie sprzętu lub użycie dyszy parowej. Z jej pomocą można zarówno podgrzać mleko jak i je spienić, ale także przygotować ulubioną herbatę. Obecnie jest to najdroższe urządzenie w zestawieniu kosztujące 499 zł. Dostępny jest tylko w kolorze czerwonym.

Ekspres do kawy kolbowy Chrom Retro 1973 SEML 1050 A1

Ekspres do kawy Chrom Retro 1973 SEML 1050 A1 został oceniony przez 44 kupujących. Ich łączna średnia składa się na notę 4,4/5 gwiazdek i dodam, że jest to najwyższa nota spośród prezentowanych modeli. Aż 30 nabywców jest bardzo zadowolonych z dokonanego zakupu. Jak wyczytałam w komentarzach, nabywcy chwalą urządzenie podkreślając, że ma dobry stosunek jakości do ceny i parzy smaczne espresso z dużą ilością pianki. Jednak trzy osoby oceniły ten model wystawiając zaledwie jedną gwiazdkę, co było związane z szybka awarią urządzenia lub słabą jakością użytego materiału.

Kolbowy SEM 1100 C

Kolbowy ekspres SEM 1100 C4 ma moc 1100 W i pobiera wodę z wyjmowanego zbiornika o pojemności 1,5 l. Mamy możliwość wyboru sitka do kolby, by zaparzyć jedną lub dwie filiżanki espresso. Ponadto u góry znajduje się półeczka, na którą można odkładać kubki, dzięki czemu zawsze są pod ręką. Dysza parowa spieniając mleko daje szansę na tworzenie specjałów kawowych lub parzenie herbaty czy ziół. Urządzenie jest dostępne także w kolorze czarnym. Posiadaczem jego można stać się wydając 449 zł.

Ekspres do kawy ciśnieniowy kolbowy SEM 1100 C4 Silvercrest

Kolbowy ekspres SEM 1100 C4 zebrał dotychczas 40 ocen, które złożyły się na średnią 4,3/5 gwiazdek. Ekspres uzyskał 22 najwyższe noty od nabywców. Studiując wystawione opinie kilkukrotnie przewija się komentarz, że cena jest odpowiednia do jakości, urządzenie jest łatwe w użyciu i spełnia oczekiwania nabywców. Dodam, że sprzęt do tej pory, nie uzyskał najniżej noty, czyli jednej gwiazdki. Aktualnie dwie osoby dały tylko dwie gwiazdki, podkreślając, że powodem tej oceny były usterki techniczne urządzenia.

Model SEM 1100 D3

Ciśnieniowy kolbowy ekspres SEM 1100 D3 marki Silvercrest wyposażony został w wyjmowany zbiornik, w którym mieści się 1 l wody. Także i to urządzenie może przygotować za jednym razem jedną lub dwie porcje aromatycznego espresso. Smakosze, którzy wolą degustować mleczne napoje mają taka sposobność. Wystarczy użyć dyszy parowej, by podgrzać lub spienić mleko. Służy ona także do parzenia herbaty. Dostępne są modele w kolorze stali, niebieskiego i różu. Ekspres ciśnieniowy SEM 1100 D3 można kupić za 429 zł.

Ekspres ciśnieniowy kolbowy SEM 1100 D3

Przejdź do sklepu – jeżeli wybierasz ekspres różowy

Przejdź do sklepu – jeżeli wybierasz model w kolorze antracytu

Przejdź do sklepu – jeżeli wybierasz model w odcieniu niebieskim

Ekspres ciśnieniowy SEM 1100 D3 dostępny jest w trzech kolorach. Choć jest to ten sam model urządzenie zyskało różne noty, w zależności od barwy. I tak: model różowy ma 9 ocen, które dają ocenę 3,9/5 gwiazdek. Ekspres antracytowy zebrał 20 opinii, których łączna nota daje 4,1/5 gwiazdek. Natomiast urządzenie w kolorze mięty zostało ocenione przez 13 kupujących i otrzymało zaledwie 3,2/5 gwiazdek. Niezależnie jaki kolor użytkownicy wybrali, skarżyli się na wąż doprowadzający wodę, który szybko się poluzowuje, przez co maszyna nie działa sprawnie. Oczywiście, wielu kupujących było bardzo zadowolonych z zakupu. Wspominają o smacznej kawie, łatwej obsłudze i adekwatnej cenie.

Ekspres SEM 1050 A2

Kolbowy ekspres SEM 1050 A2 marki Silvercrest dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i niebieskiej. Urządzenie to, podobnie jak inne wyżej wymienione modele, ma możliwość jednoczesnego przygotowania jednego lub dwóch kubków czarnej kawy. Wyposażony jest w dyszę parową, co umożliwia spienienie mleka na puszystą piankę lub jego podgrzanie, w zależności od preferencji smakowych. Ponadto można z jej pomocą zaparzyć aromatyczną herbatę. Woda pobierana jest z wyjmowanego zbiornika o pojemności 1,2 l. Wygodne jest to, że filiżanki można odkładać na półeczkę umiejscowioną od góry, dzięki czemu zawsze są pod ręką.

Ekspres SEM 1050 A2 w cenie regularnej kosztuje 429 zł, a model w niebieskiej odsłonie właśnie trafił na promocję. W niższej cenie dostępny będzie od dziś, 8 stycznia, do niedzieli 14 stycznia. Jego cenę obniżono o 30 %, więc jest dostępny już za 300,30 zł.

Stylowy i elegancki niczym SMEG? Kolbowy ekspres do kawy w stylu retro z Lidla

Przejdź do sklepu – jeżeli wybierasz model w kolorze czarnym

Przejdź do sklepu – jeżeli wybierasz model w odcieniu niebieskim

SEM 1050 A2 to drugi z najtańszych prezentowanych kolbowych ekspresów w stylu retro. Także i tutaj oceny uzależnione są od tego, na jaki kolor urządzenia się zdecydujemy. Kolbowy ekspres w kolorze czerni uzyskał do tej pory 25 ocen, których łączna suma daje średnią 4,1/5 gwiazdek. Model niebieski uzyskał do tej pory 6 not od komentujących nabywców, co daje mu średnią 3,8/5 gwiazdek. Urządzenia, niezależnie od wybranego koloru, były słabo oceniane z powodu pojawiających się usterek technicznych, które uniemożliwiały sprawną obsługę. Jednak komentujący, którzy są zadowoleni z dokonanego zakupu zachwalają łatwą obsługę, jednocześnie podkreślając, że jest to sprzęt do użytku domowego.

Przeczytaj także: Jaki wybrać kolbowy ekspres do kawy marki Silvercrest?

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.