niedziela, 23 czerwca

Dobry ekspres to skarb. Jednak oprócz tego, że zaparzy aromatyczną małą czarną to powinien również długo i bezusterkowo pracować. Jaki więc wybrać kolbowy ekspres do kawy marki Silvercrest?

Wirtualne półki w sklepie internetowym Lidl wypełnione są po brzegi różnymi modelami ekspresów. Wśród nich wybrać można taki rodzaj urządzenia, jaki najbardziej nam odpowiada. Znajdziesz więc automatyczne ekspresy różnych marek, na przykład Bosch, DeLonghi czy Philips. Patrząc na sprzęty kolbowe, można dostać zawrotów głowy – tu wybór jest na prawdę ogromny. Od modeli, które poniżej prezentuję, po takie, których wygląd przywodzi na myśl sprzęty z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku. To jednak nie wszystko. Można bowiem wybrać ekspres przelewowy lub inne akcesoria, na przykład młynek do kawy lub spieniacz do mleka.

Kolbowy ekspres ciśnieniowy do kawy Slim SSMS 1350 B2

Ciśnieniowy ekspres do kawy Slim SSMS 1350 B2 umożliwia przygotowanie z jednym razem jednej lub dwóch filiżanek małej czarnej. Pokrętłem można uruchomić (włączyć/wyłączyć) dyszę parową, z pomocą której można serwować napoje ze spienionym lub podgrzanym mlekiem. Służy ona również do przygotowania wrzątku na przykład na herbatę. Urządzenie wyposażone jest w wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1 l. W zestawie otrzymujemy: małe i duże sitko, uchwyt na sitka, tamper oraz odkamieniacz Durgol.

Cena: 539,00 zł Przejdź do sklepu

Kolbowy ekspres do kawy SEMM 1470 A2

Kolbowy ekspres do kawy SEMM 1470 A2 obsługuje się używając przycisków. Wybierając odpowiedni można przygotować Espresso, Cappuccino lub Latte Macchiato jako małą lub dużą porcję. Wcześniej należy zadbać, aby w wyjmowanym naczyniu o pojemności 1,2 l, znalazła się świeża woda. Aby przygotować mleczne napoje należy wlać mleko do zbiornika o pojemności 0,7 l. Naczynie to można przechowywać w lodówce. W zestawie znajdują się dwa sitka oraz łyżeczka do kawy z ubijakiem 2w1.

Cena: 599,00 zł Przejdź do sklepu

Profesjonalny ciśnieniowy kolbowy ekspres Silvercrest, ze zintegrowanym młynkiem SSMP 1770 A

Ciśnieniowy ekspres kolbowy SSMP 1770 A wykonany jest ze stali szlachetnej. Jednocześnie może przygotować jedną lub dwie porcje espresso. Wystarczy do kolby ekspresu włożyć odpowiednie sitko, a na pulpicie wybrać odpowiedni przycisk. Młynek do kawy, pobierze ze zbiornika o pojemności 250 gram, odpowiednią porcję ziaren. Urządzenie wyposażone jest w dyszę do spieniania mleka. Można więc tworzyć specjały kawowe takie jak cappuccino.

Ponadto u góry znajduje się półeczka, na którą można odkładać filiżanki. Warto wiedzieć, że jest ona podgrzewana. Dzięki temu mała czarna nie wychłodzi się zbyt szybko i będzie miała dłużej odpowiednią temperaturę. Ekspres SSMP 1770 A ma również funkcję ustawienia temperatury espresso. W zestawie są: kolba, małe i duże sitko, tamper, dzbanek do mleka, szczotka do czyszczenia oraz odkamieniacz.

Cena: 1319,00 zł Przejdź do sklepu

Kolbowy ekspres do kawy marki Silvercrest – opinie

Model Slim SSMS 1350 B2 zgromadził obecnie 151 ocen, których łączna suma daje wynik 4,5/5 gwiazdek. Do tej wysokiej noty przyczyniły się pozytywne komentarze od 106 klientów. Najnowszy dodany został 1 listopada przez nabywcę z Czech. Znalazło się również 5 komentujących, którzy z powodu pojawiających się różnych usterek ocenili ekspres na 1 gwiazdkę.

Ekspres do kawy SEMM 1470 A2 na tą chwilę ma aż 319 wszystkich ocen, których średnia daje 4,4/5 gwiazdek. Sprzęt został oceniony na najwyższą możliwą notę przez 209 nabywców. Ostatnio dodany komentarz pochodzi z 2 listopada i został napisany przez kupującego z Niemiec. Ekspres otrzymał także 13 najsłabszych ocen. Jako główny powód niezadowolenia podawali pojawiające się z upływającym czasem usterki techniczne. Inni twierdzili, że urządzenie jest głośne lub zostało doręczone jako niekompletne.

Profesjonalny ekspres kolbowy SSMP 1770 A do tej pory zebrał 98 ocen od wszystkich kupujących, co łącznie daje ocenę 3,5/5 gwiazdek. To dość słaba ocena, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że tylko 40 komentujących jest zadowolonych z nabycia urządzenia. Jednak aż 20 osób jest zdecydowanie niezadowolonych z dokonanego zakupu. Zarzucają oni wiele usterek technicznych, takich jak niedziałający manometr, problem z umocowaniem/wyjęciem kolby czy to, że nawet po próbie reklamacji, naprawiony sprzęt, również nie działał prawidłowo.

Podsumowanie

Powyżej zaprezentowałam trzy kolbowe ekspresy marki Silvercrest. Dwa z nich są tańsze, trzeci, ostatni opisywany model, jest droższy. Można by oczekiwać, że im droższy sprzęt tym lepsza jakość za nim idzie. Jednak nie potwierdziło się to w tym przypadku. Po przeanalizowaniu wielu wpisów komentujących osób okazało się, że sprzęt nie spełnia wymogów kupujących, przede wszystkim z tego powodu, że bardzo często ulegał przeróżnym usterkom, które uniemożliwiały korzystanie z ekspresu.

Zdecydowanie lepiej poradziły sobie tańsze modele ekspresów Slim SSMS 1350 B2 i SEMM 1470 A2. Urządzenia te uzyskały wysoką średnią ocenę. Jaki więc model wybrać? Ekspres SEMM 1470 A2 ma moc 1470 W, a na pulpicie można wybrać nie tylko espresso, ale także propozycję mlecznej kawy. Drugi model SSMS 1350 B2 ma możliwość przygotowania za jednym dotykiem małej czarnej. Aby stworzyć specjały kawowe trzeba użyć dodatkowo dyszy spieniającej.

Poszukujesz ekspresu automatycznego w cenie do 1500 zł? Sprawdź jakie modele znalazły się w tym rankingu.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.