Automatyczny ekspres do kawy – najlepsze modele do 1500 zł

Zastanawiasz się jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać? Ranking ten pomoże w podjęciu najlepszej decyzji. Wśród proponowanych modeli są urządzenia marki Siemens, Philips, Krups czy Amica.

Automatyczny ekspres kochamy za łatwą obsługę. Wystarczy bowiem wcisnąć jeden przycisk, by już po chwili cieszyć się aromatycznym i intensywnym espresso. Kawa parzona jest pod odpowiednim ciśnieniem, co zapewnia doskonały jej smak. Ponadto, dzięki możliwości dodatkowych ustawień możemy spersonalizować kawę tak, by uzyskać najlepszy dla siebie napar zgodny z preferencjami.

Automatyczny ekspres do kawy

Aby zaparzyć aromatyczną małą czarną potrzebny jest ekspres do kawy. Napar, jaki pojawia się w filiżance to espresso. Jest to ekstrakt bardzo mocny i intensywny, na powierzchni którego pojawia się crema czyli jasnobrązowa pianka. Klasyczna mała czarna to napar mieszczący się w 25 ml – 35 ml naczyniu. Samo espresso podaje się ze szklanką wody, by złagodzić doznania smakowe. Można także dodawać do espresso kolejne porcje wody tworząc w ten sposób nowe wariacje smakowe, na przykład Espresso Lungo, Doppio albo Americano. Wielu smakoszy woli dodatek podgrzanego bądź spienionego mleka, co daje możliwość degustowania Cappuccino lub Latte Macchiato.

Najlepsze ekspresy do 1500 zł

Wszystkie modele ekspresów, które znalazły się w tym rankingu są w pełni automatyczne. Zostały wyposażone w młynek stalowy bądź ceramiczny z możliwością regulowania stopnia zmielenia ziaren. Warto zwrócić uwagę, że niektóre z tych urządzeń zostały przystosowane do możliwości korzystania z kawy wcześniej już zmielonej. Ekspresy te mają dysze, które umożliwiają spienianie mleka na aksamitną piankę lub jego podgrzanie, w zależności od upodobań. Modele, które zostały wybrane do zestawienia mieszczą się w założonym budżecie 1500 zł. Dla większej przejrzystości ułożone zostały według cen, od najdroższego do najtańszego.

Ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW

Ekspres Siemens EQ.300 TI35A209RW

Elektroniczny wyświetlacz z symbolami LED w ekspresie Siemens EQ.300 TI35A209RW jest czytelny i łatwy w obsłudze. Można wybrać na przykład jedną z gotowych propozycji: Espresso, Café Crema, Cappuccino lub Latte Macchiato. Smak i intensywność naparu można dostosować do siebie. Ponadto ceramiczny młynek CeramDrive ma możliwość regulowania stopnia zmielenia. Do zbiornika można wsypać 250 gram ziaren, skąd po zmieleniu, kawa transportowana jest do zaparzacza. Nad procesem parzenia czuwa System iAroma, dzięki temu mała czarna ma perfekcyjnie dostosowany aromat.

Dla osób, które wolą degustować napoje mleczne ekspres Siemens może przygotować jedną z dwóch wyżej wspomnianych propozycji. Funkcja milkPerfect odpowiada za prawidłowe spienienie mleka. Wygodę obsługi zwiększa także regulowana wylewka do 13 cm, czy automatycznie płukanie po każdym uruchomieniu. Na pulpicie znajduje się kontrolka sygnalizująca konieczność odkamieniania.

Cena: 1 499,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Zelmer Maestro Barista ZCM8121

Ekspres Zelmer Maestro Barista ZCM8121

Zelmer Maestro Barista ZCM8121 to automatyczny ekspres, który wyposażony jest w stalowy młynek, w którym mieści się aż 300 gram ziaren. Trzeba wspomnieć, że można użyć również wcześniej zmielonej kawy, którą wsypuje się do osobnego podajnika. Na przejrzystym panelu można wybrać przycisk oznaczający przygotowanie jednej lub dwóch porcji Espresso lub Lungo. Można wybrać także odpowiednie ustawienia, aby spersonalizować smak – moc i temperaturę oraz ilość zaparzanej kawy.

Urządzenie wyposażone jest w dyszę parową. Możliwy jest więc wybór Gorącej wody, by zaparzyć na przykład herbatę. Dysza służy jednak przede wszystkim do podgrzewania lub spieniania mleka, by tworzyć mleczne specjały kawowe. Model ten ma wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 2 l, co oznacza, że można przygotować wiele smacznych napojów, nim będzie potrzeba uzupełnienia jej zapasu. Warto wiedzieć, że można regulować wysokość wylewki, dzięki czemu można podstawić kubek o wysokości 14,5 cm.

Cena: 1 499,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres 4SwissModena A6

Ekspres 4SwissModena A6

Automatyczny ekspres 4SWISS Modena A6 wyposażony jest w żarnowy młynek ze stali nierdzewnej, który dba, by kawa była odpowiednio rozdrobiona (5 poziomów zmielenia) i pełna aromatu. Można także użyć wcześniej zmielonej, którą wsypuje się do osobnego podajnika. Dzięki temu, że można regulować wysokość wylewki, napar można przygotować także w wysokiej szklance (13 cm). Na dotykowym panelu, który ma menu w języku polskim, można wybrać Espresso, Americano lub Czarną kawę. Jednocześnie można przygotować dwie porcje. Funkcja Gorącej Wody daje mam możliwość przygotowania innych gorących napojów.

Ekspres 4SWISS daje możliwość spersonalizowania smaku małej czarnej poprzez regulację ilości zaparzanej kawy, mocy i temperatury. W zestawie znajduje się także dzbanuszek z termometrem, w którym można w odpowiedni sposób podgrzać lub spienić mleko na puszystą piankę. Ważną rzeczą jest także to, że urządzenie automatycznie płucze się po każdym włączeniu, dzięki czemu otrzymamy zawsze idealny w smaku napar. Dodatkowo filiżanki można odstawiać na podgrzewaną półeczkę, dzięki czemu mała czarna nie straci temperatury.

Cena: 1 443,69 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Philips 2200 EP2220/10

Ekspres Philips 2200 EP2220/10

Ekspres Philips 2200 EP2220/10 wyróżnia się czytelnym panelem dotykowym, który jest łatwy w obsłudze. Urządzenie oferuje możliwość przygotowania Espresso lub Kawy czarnej, które można jednocześnie przygotować w jednej lub dwóch filiżankach. Dodatkowo funkcja Gorącej wody umożliwia zaparzenie ulubionej herbaty czy ziół. Na panelu można również znaleźć przyciski, dzięki którym ustawimy odpowiednią dla naszego smaku intensywność oraz ilość użytej wody. Ustawienia te można zapisać w profilu użytkownika, dzięki czemu kolejnym razem można będzie użyć funkcji Moja Kawa.

Model ten ma ceramiczny młynek do kawy o pojemności 275 gram, w którym można ustawić odpowiednią dla siebie strukturę zmielonych ziaren (12 stopni zmielenia). Dobrze wiedzieć, że można również użyć kawy wcześniej już zmielonej. Nad procesem parzenia czuwa System Aroma Extract, co oznacza utrzymanie stałej temperatury parzenia. Dzięki temu wydobywa się z kawy cały bukiet aromatów. Philips 2200 EP2220/10 wyposażony jest w spieniacz do mleka, który umożliwia tworzenie delikatniejszych w smaku specjałów. Ponadto urządzenie posiada automatyczny program czyszczenia i odkamieniania, co oznacza, że także miejsca, do których nie mamy bezpośredniego dostępu, będą czyste.

Cena: 1 400,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres Amica Barista CT 5012

Ekspres Amica Barista CT 5012

Ekspres Amica Barista CT 5012 obsługujemy przy pomocy panelu, który umiejscowiony jest od góry. Trzeba wziąć to pod uwagę, kiedy będziemy decydować gdzie go postawić. Wewnątrz znajduje się zbiornik na wodę o pojemności 1,2 l oraz pojemnik na ziarna mieszczący 150 gram. Stalowy młynek wyposażony jest w możliwość regulacji stopnia zmielenia ziaren (5 stopni), więc już na tym poziomie można decydować o smaku naparu.

Urządzenie może przygotować Kawę czarną lub Kawę mleczną oraz Gorącą wodę i Gorące mleko. Istnieje możliwość spersonalizowania smaku ulubionego naparu i zapisania tych ustawień w profilu użytkownika. Dzięki temu za pomocą jednego przycisku ekspres przygotuje smaczną małą czarną. Ekspres Amica Barista CT 5012 przygotowuje tylko jedną porcję naparu.

Cena: 1 399,00 zł Przejdź do sklepu

Automatyczny ekspres do kawy Krups EA8108

Automatyczny ekspres do kawy Krups EA8108

Automatyczny ekspres do kawy Krups EA8108 posiada panel sterujący ze wskaźnikami świetlnymi LED, na którym można wybrać takie regulacje, aby smak kawy jak najbardziej dopasować do siebie. Można więc ustawić temperaturę naparu, moc czy ilość wody. Ponadto w stożkowym młynku żarnowym można wybrać jedno z trzech ustawień stopnia zmielenia ziaren. Warto wiedzieć, że zbiornik na ziarna mieści 260 gram ziaren, natomiast do pojemnika na wodę można jej wlać 1,7 l. Dzięki możliwości regulacji wylewki można przygotowywać kawę w szklance o wysokości do 10,5 cm.

Ekspres Krups EA8108 oferuje możliwość wyboru Espresso, podwójnego Espresso oraz dużej kawy, które można zaparzyć w jednej lub dwóch filiżankach jednocześnie. Po przygotowaniu specjałów mlecznych warto wiedzieć, że dyszę należy zdemontować i przepłukać. Dodatkowo urządzenie posiada automatyczne programy płukania czy wykrywania kamienia, które ułatwiają utrzymanie ekspresu w czystości.

Cena: 1 397,77 zł Przejdź do sklepu

Ekspres DeLonghi Magnifica S ECAM 22.112.B

Ekspres DeLonghi Magnifica S ECAM 22.112.B

Ekspres DeLonghi ECAM 22.112.B wyposażony jest w młynek, który posiada aż 13 poziomów zmielenia ziaren, dzięki czemu możesz dopasować intensywność naparu do swoich preferencji. Panel dotykowy obsługuje się przy pomocy przycisków i pokrętła. Istnieje możliwość przygotowania jednoczesnego dwóch filiżanek Espresso. Oprócz małej czarnej ekspres przygotuje także Cappuccino, Kawę czarną oraz Spienione mleko. Natomiast wbudowana dysza pozwala na przygotowanie dowolnych wariacji specjałów mlecznych.

Urządzenie daje możliwość regulowania smaku przez ustawienie odpowiedniej temperatury, mocy oraz ilości zaparzanej kawy. Ekspres DeLonghi posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,8 l, dzięki czemu długo nie musimy martwić się o jej uzupełnienie. Pojemnik na ziarna zmieści ich 250 gram. Funkcja automatycznego wyłączania pozwala oszczędzać energię.

Cena: 1 369,00 zł Przejdź do sklepu

Zastanawiasz się jaki model ekspresu będzie najlepszy dla Ciebie? Automatyczny, przelewowy, kolbowy, kapsułkowy? W tym artykule w jasny sposób tłumaczymy różnice pomiędzy poszczególnymi typami ekspresów.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!