poniedziałek, 15 lipca

Chcąc zwiększyć wygodę w życiu poszukujemy takich nowoczesnych rozwiązań, które nam to umożliwią. Robot odkurzający Silvercrest wyposażony jest w funkcję mopowania, dzięki czemu jeszcze dokładniej dba o czystość. Jednak czy warto w niego inwestować?

Robot odkurzający poznając nowe mieszkanie zaczyna od jego zmapowania. Czyli mówiąc inaczej tworzy mapę pomieszczeń. Dzięki tej „wiedzy” porusza się samodzielnie, odkurza lub mopuje podłogi zgodnie z wprowadzonym harmonogramem działania. Sprzątając lub wycierając podłogi na mokro, wykonuje to, co dla nas często jest nużącą czynnością. Aktualnie zakończyła się promocja na robot odkurzający Silvercrest w sklepie Lidl. Warto wiedzieć, że model SSWR A1 jest jedynym spośród dostępnych robotów odkurzających z funkcją mopowania.

Robot odkurzający Silvercrest – opinie

Przejrzałam opinie klientów. Na tą chwilę robot SSWR A1 został oceniony przez 150 kupujących. Łączna suma wystawionych not daje wynik 4,5/5 gwiazdek. Robot został najwyżej oceniony, na 5 gwiazdek, aż przez 96 komentujących. Znalazły się również trzy osoby, które oceniły sprzęt negatywnie. Głównym zarzutem jaki stawiali oceniający było to, że zatrzymywał po upływie pół godziny lub to, że oczekiwali wyższej jakości sprzętu. Inny komentujący podkreślił, że robot wielokrotnie przejeżdżał przez jedno miejsce drugie zupełnie omijając.

Najnowsze komentarze pochodzą z października 2023 roku i wszystkie wystawione są przez klientów z Czech. Ponieważ zostały automatycznie przetłumaczone przez translator stąd może ich pisownia nieco dziwnie brzmieć:

  • SILVERCREST SSWR A1. Produkt w dobrym stosunku cena/wydajność;
  • Dobrze odkurza. Po zmapowaniu powierzchni dobrze odkurza – jeździ jak latawiec, wycierania jeszcze nie próbowaliśmy. Trochę głośniej. Nie mamy doświadczenia z droższymi konkurentami, ale jestem zadowolony z tego odkurzacza;
  • Cena. Za tę cenę Znakomity;
  • Wygląda solidnie. Cena ciekawy produkt. Pierwsze odkurzanie wypadło pomyślnie, podoba nam się także stacja ładująca i pilot.

Poszukujesz najlepszego robota sprzątającego? Sprawdź nasz ranking i wybierz najlepszy model dla siebie.

Robot odkurzający SSWR A1 z funkcją mopowania Silvercrest

Odkurzacz sprzątający SSWR A1 o mocy 20 W to robot o średnicy 30 cm i wysokości 7,5 cm. Zaopatrzony jest w dziesięć czujników antykolizyjnych oraz trzy czujniki chroniące go przed upadkiem ze schodów. Pracujące urządzenie generuje hałas na poziomie 65 do 70 dB, co można porównać do głośniejszej rozmowy. Odkurzacz automatycznie dostosowuje moc ssania do sprzątanej powierzchni, co usłyszymy jako głośniejszy dźwięk, podczas czyszczenia na przykład dywanów. W trybie auto wynosi moc ssania wynosi 0,80 kPa, natomiast w trybie max to 1,2 kPA.

Robot to urządzenie typu 2w1. Służy do odkurzania powierzchni twardych wyłożonych na przykład panelami, deskami czy kafelkami oraz pokrytych dywanami o krótkim włosiu. Zebrane w czasie sprzątania paprochy i kurz gromadzą się w łatwym do utrzymania w czystości 200 ml pojemniku. Ponadto wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 300 ml, dzięki czemu może wycierać podłogi na mokro. Zestaw zawiera: zbiornik na wodę, stację ładowania, kabel sieciowy, pilot zdalnego sterowania (bez baterii), zapasowe szczotki boczne, szczotkę czyszczącą, zapasowy filtr wysokowydajny, ściereczkę z mikrofibry oraz instrukcję obsługi.

Urządzeniem można sterować wybierając jeden z przycisków na obudowie. Łatwiejsze jednak będzie nawigowanie robotem za pomocą pilota. Istnieje możliwość wyboru jednego z sześciu trybów sprzątania:

  • auto – automatyczne sprzątanie;
  • spot – robot objeżdża pomieszczenie po spirali, wykorzystując maksymalną siłę ssania;
  • kąty – odkurzacz przesuwa się wzdłuż ścian, po obwodzie;
  • max – czyszczenie z maksymalną siłą ssania;
  • zaplanowany – sprzątanie wg ustalonego harmonogramu;
  • tryb wycierania – mycie podłóg na mokro.

Robot sprzątający SSWR A1 wyposażono w filtr główny i wysokowydajny High-Performance oraz w filtr HEPA H12, dzięki czemu w powietrzu nie unoszą się typowe dla odkurzania zapachy. Od spodu ma zamontowane aż dwie szczotki boczne, których zadaniem jest usuwanie kurzu z podłóg. Akumulator litowo-jonowy o parametrach 14,4 V i 2400 mAh umożliwia sprzątanie przez około 70 do 90 minut. Czas ten zależy od wybranego trybu sprzątania i mocy ssania. Po rozładowaniu się robot automatycznie powraca do bazy. Bateria w pełni naładowana jest po upływie 4 do 6 godzin. Warto wiedzieć, że akumulator posiada zabezpieczenia, chroniące go przed przegrzaniem lub przeładowaniem.

Cena: 769,00 zł Przejdź do sklepu

Podsumowanie

Robot odkurzający SSWR A1 marki Silvercrest to jedyny model spośród dostępnych, który wyposażony został w funkcję mopowania. Przeglądając opinie często powtarza się ta, że to idealny pomocnik na co dzień, choć jest nieco głośny. Problem ten można rozwiązać ustawiając mu harmonogram sprzątania w czasie kiedy jesteśmy w pracy. Niejednokrotnie czytałam, że w mieszkaniu nastał nowy poziom czystości dzięki wysokiej mocy ssącej i że biorąc pod uwagę jego cenę to robot jest dobrej jakości. Powtarzała się również opinia, że robot mopując zostawiając za sobą mokry ślad, a sama podłoga nie jest dokładnie umyta. Myślę jednak, że cena oraz parametry techniczne są argumentem na tak. Nawet jeśli zdarzą się drobne niedociągnięcia, to możemy je wybaczyć.

Dowiedz się także więcej o robotach sprzątających z bazą samoczyszczącą.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.