poniedziałek, 20 maja

Urządzanie domu to jedna z tych czynności, które potrafią wprawić w dobry nastrój, a jednocześnie przyprawić nas o całkiem spory zawrót głowy. W gąszczu ofert nie jest bowiem łatwo wybrać te, które spełnią nasze oczekiwania. Czy zdecydować się na produkty znanej marki? A może te od mniej rozpoznawalnego, lecz cieszącego się zaufaniem dotychczasowych użytkowników producenta? A może takiego, który po latach wspierania największych w branży postanowił pokazać, co sam ma do zaoferowania? Może czas zaufać jakości, którą oferuje nam marka Midea?

Słowo o Midea, czyli co wiemy o marce

O marce Midea w polskiej sieci internetowej zrobiło się głośno na przełomie 2019 i 2020 roku. Wtedy to chiński gigant branży AGD wkroczył na nasz rodzimy rynek. I choć produkty sygnowane logo Midea nie są może jeszcze powszechnie rozpoznawalne, świadomość, że opiekę nad nimi sprawuje ta sama grupa, która odpowiada za produkcję artykułów Toshiba, może nam już sporo powiedzieć. Za tą nazwą kryje się bowiem potwierdzona przez lata obecności w świadomości konsumentów wysoka jakość oferowanych produktów.

Grupa Midea powstała w roku 1968 w Guangdong i przez wiele lat użyczała innym światowym gigantom swych imponujących możliwości produkcyjnych. Kilka lat temu jednak zarządzający azjatyckim konsorcjum zdecydowali się na rozszerzenie swojego udziału w światowej produkcji sprzętów AGD, w wyniku czego w ofercie Midea pojawił się nowy katalog artykułów, opatrzonych jej własnym logo.

W krótkim czasie nowa marka zdobywała liczne nagrody. Doceniono ją między innymi za stosowanie innowacyjnych rozwiązań, oryginalny, przyjazny użytkownikowi design, a także, a może przede wszystkim, wysoką jakość oferowanych artykułów. W roku 2019 marka Midea została uznana przez instytut badawczy Euromonitor International Limited za numer jeden na świecie wśród producentów urządzeń dla gospodarstwa domowego.

Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie, w których marka Midea udostępniła swoje produkty. Dziś z powodzeniem możemy ich szukać między innymi w sklepach stacjonarnych Media Expert czy RTV Euro AGD. Bez problemu znajdziemy je również w sprzedaży internetowej. Zobaczmy zatem, co chiński producent ma nam do zaoferowania.

Marka Midea, czyli cały dom pod jednym logo

Zapoznając się z marką Midea, nie sposób nie dostrzec, jak wszechstronna jest prezentowana przez nią oferta. Choć jako pierwsze na polskim rynku zaprezentowano urządzenia chłodnicze, dziś możliwe jest wyposażenie niemalże całego gospodarstwa w artykuły sygnowane jej logo.

Producent może się pochwalić asortymentem w następujących kategoriach:

  • pralki
  • urządzenia chłodzące i zamrażarki
  • zmywarki
  • podgrzewacze wody
  • kuchenki i płyty grzewcze
  • małe AGD kuchenne
  • odkurzacze
  • klimatyzatory i wentylatory

W swojej ofercie marka Midea dysponuje również zawansowanymi rozwiązaniami z zakresu HVAC, inteligentnym systemem zarządzania energią. Nie zabrakło również aplikacji dla urządzeń SmartHome, której partnerami są między innymi Amazon Alexa i Google Home. Na ten moment jednak największą popularnością wśród polskich nabywców cieszą się oferowane przez producenta takie elementy wyposażenia domu jak pralki, pralko-suszarki, lodówki, i odkurzacze. Nie brak również zainteresowania chłodziarkami do wina.

Życie z Midea, czyli opinie o marce

Grupa Midea zdobywała swoje doświadczenie przez dziesięciolecia i, jak już wspomnieliśmy, jej historia jest ściśle związana z największymi markami z branży AGD. Jednak czy stanowi to powód, dla którego należy sięgnąć po oferowane przez nią artykuły?

Nie da się ukryć, że czynnikiem, który ma dziś decydujący wpływ na podejmowane przez nas zakupowe decyzje, są opinie innych użytkowników. Zresztą nie jest to może nic znów tak nowego. Poleganie na rekomendacji innych i korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań to przecież bezpieczny sposób na mądre inwestowanie.

Pamiętając o licznych nagrodach, w tym o przyznaniu marce w styczniu tego roku (zresztą nie po raz pierwszy) Lauru Klienta w kategorii klimatyzatory, można mieć niemałą pewność, że urządzenia opatrzone logo Midea spełnią nasze wszelkie oczekiwania. Zasadność tego przekonania potwierdzają również opinie zadowolonych konsumentów, rekomendujących między innymi zakup robota sprzątającego czy wolnoobrotowej wyciskarki do soków.

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.