Niewielka firma Spinetics uruchomiła na Kickstarterze ciekawą kampanię o nazwie the CydeKick. Projekt ten w swojej prostocie jest po prostu genialny. Specjalny zestaw na koło o nazwie CydeKick pozwoli wam uzyskać dodatkową energię. A wszystko to podczas zwykłej przejażdzki na rowerze.

Wytworzoną energię możemy zużyć do np. doładowania swojego telefonu komórkowego lub innego urządzenia pod USB. Montaż zestawu złożonego z generatora oraz baterii jest bardzo inuicyjny. Jeśli potrafiliście złożyć szafkę z Ikei to będziecie w stanie zamontować CydeKick. Produkt ten oferowany będzie w dwóch wersjach Pro oraz Mini.

Wersja Mini w porównaniu do wersji Pro nie posiada wbudowanej baterii, która gromadzi prąd. Jest ona (wersja mini, przyp. red.) nieco mniejsza w porównaniu do regularnej wersji. Plusem CydeKick jest także wodoodporność urządzenia.

Do końca tego projektu pozostały dwa tygodnie. Niestety zakładany cel 85 000 $ nie został nawet w połowie osiągnięty (na chwilę obecną jest to 27 291 $). Aby stać się nabywcą CydeKick Mini musimy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 150 $. Wersja CydeKick Pro kosztuje 275 $. Tradycyjnie – zainteresowanych odsyłamy na stronę projektu.

[iframe width=”480″ height=”360″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/cydekick/self-powered-add-on-bicycle-generator-and-usb-phon/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]