Ekko Audio Hub – ciesz się muzyką

Czasami opisując dane rozwiązanie, które jest innowacyjne zastanawiamy się dlaczego nikt na to wcześniej nie wpadł. I tak jest w przypadku Hub’a, pierwszego urządzenia rozdzielającego bezprzewodowo muzykę. Urządzenie stworzone przez firmę Ekko Audio składa się z dwóch modułów.

hub_1

hub_2

Pierwszym jest baza do której podłączamy źródło dźwięku np. muzykę puszczaną z komputera. Drugim elementem są cztery okrągłe „krążki” do których podłączamy słuchawki. Dzięki temu każdy z osobna może ustawić pasującą głośność muzyki.

hub_3

hub_6jpg

Z rozwiązań technologicznych: baza komunikuje się z odbiornikiem bezprzewodowo przy użyciu WiFi w obrębie 15 metrów. Hub wspiera także bezstratne formaty takie jak FLAC czy WAV. Opcjonalnie możemy pobawić się w DJ dzięki wbudowanemu equalizerowi.

hub_45jpg

Muzyczne krążki możemy naładować bezprzewodowo umieszczając je w bazie. Nie zabrakło także aplikacji mobilnej, która umożliwia regulację głośnością. Z myślą o rodzicach w Hub ukryto system rodzicielski, który ogranicza głośność muzyki do ustalonej przez nas wartości decybeli.

hub_4

I na koniec standardowe: gdzie i za ile. Hub na Kickstarterze bardzo szybko zgromadził niezbędną kwotę 100 000 $. W chwili obecnej tj. na 47 dni przed końcem zebrano 127 244 $ tym samym urządzenie z pewnością zostanie wprowadzone do produkcji seryjnej. Hub w sprzedaży pojawi się w czerwcu 2017 w cenie 209 $.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/ekkowifi/hub-by-ekko-the-first-hi-fi-wi-fi-hub-for-headphon/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]