DrinkMate – miniaturowy alkomat do iPhone’a

DrinkMate to, jak zapewniają twórcy urządzenia, najmniejszy i najbardziej wygodny alkomat dedykowany iPhone’om.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/edgetechlabs/drinkmate-the-miniature-iphone-breathalyzer/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Gadżet jest wielkości breloka na klucze. Z rozmiarami 1,6 x 4,8 cm zmieści się bez problemu w każdej kieszeni. Prezentowany alkomat, oprócz podręcznych rozmiarów, ma cechować się także prostotą i intuicyjnością. Do prawidłowego działania, będzie należało pobrać jedynie specjalną aplikację.

DrinkMate

Po podłączeniu DrinkMate do iPhone’a, wystarczy dmuchnąć i odczytać, na wyświetlaczu smartfona, poziom alkoholu we krwi. Niewątpliwym atutem aplikacji, jest fakt przechowywania archiwalnych pomiarów. Funkcja ta może okazać się przydatna podczas sprawdzania jak szybko następuje wydalanie alkoholu z organizmu. Dodatkowo, Ci bardziej niedojrzali, będą mogli chwalić się  niechlubnymi rekordami upicia.

Drinkmate

Urządzenie nie wymaga żadnej baterii, ustników ani dodatkowych, okresowych kalibracji. Wszystko to sprawia, że gadżet staje się niezwykle wygodny w użytkowaniu. W chwili obecnej, autorzy projektu zbierają fundusze na Kickstarter.com aby móc uruchomić seryjną produkcję urządzenia. Cena DrinkMate w przedsprzedaży rozpoczyna się od 25$.

DrinkMate