poniedziałek, 17 czerwca

Papierowe książki mają to do siebie, że z czasem ulegają zniszczeniu. Niestety skanowanie każdej strony pojedynczo może być bardzo uciążliwe. A co powiecie na urządzenie, które uprości ten proces? Oto Czur skanner.


Przewagą tego urządzenia nad innymi skanerami jest to, że Czur skanner potrafi skanować równocześnie dwie strony w bardzo krótkim czasie (podobno nawet 20 razy szybciej). Skaner ten wyposażony jest w 16 megapikselową matrycę,10 diod LED, a także w 32 bitowy procesor MIPS.

Dzięki modułowi WiFi zeskanowane zdjęcia oraz książki trafią bezpośrednio na nasz komputer lub tablet\smartfon. Innym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wykorzystania Czur jako rzutnika (wyjście HDMI, obraz w 1080p). W zestawie dostaniemy także program do obróbki OCR.

Do końca tego projektu na Indiegogo pozostało 17 dni, jednak już twórcy mogą mówić o olbrzymim sukcesie. Na tą chwilę udało zebrać się niemal 248 570 $, podczas gdy zakładany cel wynosił tylko 20 000$. Gotowe urządzenie trafi do sprzedaży w styczniu 2016 w cenie 199 $.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/WZLSCyXFUxk” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]