Cusby to nietypowy adapter USB-C, który pozwoli na podłączenie wielu urządzeń, z których każde z nich może posiadać inne złącze, do jednego portu USB. Jest to gadżet dedykowany nowym MacBookom, które nie posiadają standardowego gniazda USB.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/AcaUuUAJnNo” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Prezentowane kostki mają charakter modułowy. Cechą wspólną każdej z nich jest posiadanie gniazda wejściowego i wyjściowego USB-C, w taki właśnie sposób Cusby łączą się same ze sobą, jak i z komputerem posiadającym logo jabłka.

Po bokach kostki znajdują się inne, funkcjonalne gniazda. Wymienić można chociażby HDMI, USB czy USB-C, który ma służyć do ładowania urządzeń mobilnych. Kostki są lekkie, co umożliwi ich wygodne przenoszenie, będzie to doskonałe uzupełnienie ultralekkich laptopów.

W chwili obecnej, autorzy projektu zbierają fundusze aby móc uruchomić produkcję seryjną urządzenia. Służyć ma do tego kampania na Indiegogo.com. Cena zestawu, w skład którego wchodzą 4 kostki, rozpoczyna się od 75$.