CHiP – przyjazny pies robot dla każdego

Mówi się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. A co wyjdzie z połączenia psa oraz robota? Efektem końcowym będzie CHiP, pierwszy przyjazny robopies. Urządzenie te symuluje reakcje psa, wliczając w to szczekanie, zabawę czy emocje.

chip_1
CHiP od czasu do czasu będzie wymagał „wirtualnego” nakarmienia oraz poświęcenia naszej uwagi na wspólnej zabawie. Ulubioną zabawką CHiP’a jest piłka, za którą robot ten goni. Jak przekonują twórcy CHiP potrafi także wyrazić emocje gdy wrócimy po pracy do domu.

chip_2

Dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji robopies potrafi nauczyć się naszych zachowań i lepiej dopasować się do nas. CHiP jest w stanie nauczyć się typowych psich sztuczek takich jak siad, aport, zostań, obróć się, daj głos czy połóż się.

chip_3

Na osiem dni przed końcem kampanii na Indiegogo twórcom udało się zebrać zakładany cel 100 000 $ (w chwili obecnej jest to 133 987 $). CHiP pojawi się w sprzedaży już w czerwcu 2016 w cenie 244 $. Co ciekawe nie jest to pierwsza próba oswojenia robotów w domu. Nie tak dawno opisywaliśmy robota sprzątającego o imieniu Atlas.

chip_4

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/fSByydx1JdU” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]