Cannybot – miniaturowe samochody, które uczą

Któż z nas nie pamięta samochodzików, które ścigały się między sobą po specjalnej planszy? Jeśli chcecie wrócić do tych czasów bawiąc się z własnymi pociechami to mamy coś odpowiedniego: Cannybot.

canny_1
canny_6

Cannybot reklamowany jest przez twórców jako zabawka przyszłości.W skład Cannybot wchodzą trzy duże plansze (o długości 180 cm), dwa roboty przypominające samochodziki oraz zawartość dodatkowa (naklejki, kable, bateria, itp.).

canny_2

To co w Cannybot jest fajne, to to, że sami możemy zdecydować jak nasze samochodziki mają wyglądać. W zestawie jest kilka różnych, wielokolorowych naklejek. Taki samochód potrafi poruszać się z prędkością nawet 1.2 metra na sekundę.

canny_3

Cannybot jest jednak bardzo „smart”. Zamontowane w robocie czujniki mogą trzymać się wybranego koloru (zielonego, żółtego,czerwonego ) lub też jeździć po czarnej trasie. Dzięki specjalnej aplikacji (dostępnej na iOS oraz Android) możemy manualnie prowadzić każdy samochodzik z osobna.

canny_4

Co ważne pojedynczy paluszek pozwoli na ponad godzinną zabawę. W zestawie oferowane baterie możemy wielokrotnie ładować podłączając samochodzik do np. komputera przez USB.  Projekt ten na Kickstarterze jeszcze przed czasem został pomyślnie zrealizowany. Cena takiego zestawu Cannybot wynosi 119 $ .

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1397692060/toys-20-interactive-programmable-smart-cannybots/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

canny_5