BuddyGuard – kompletna ochrona domu w jednym urządzeniu

BuddyGuard to urządzenie, określane przez producentów jako kompletny system, zapewniający bezpieczeństwo w domu. Gadżet ma być mocno samodzielny. Jego instalacja jest równie prosta, wystarczy 10 minut aby zamontować urządzenie na ścianie oraz pobrać i skonfigurować dostosowaną do niego aplikację.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/snjT5BHjVZk” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

W przeciwieństwie do innych systemów, ten będzie działał nawet wtedy gdy zostanie odłączone zasilanie w mieszkaniu. Pomysłodawcy zamontowali wewnątrz silne akumulatory litowo-jonowe. Szyfrowanie rejestrowanych danych ma być tak samo zaawansowane jak to używane w bankach, można zatem liczyć na pełną dyskrecję i pewność, że materiały nie wpadną w niepowołane ręce.

BuddyGuard

BoddyGuard, dzięki połączeniu WiFi jest całkowicie bezprzewodowy, rozwiązuje to odwieczny problem wynikający z przeciągania kabli. Dodatkowo, urządzenie ma być w stanie ignorować zwierzęta domowe, a także daje możliwość włączenia lub wyłączenia za pomocą twarzy bądź głosu użytkownika.

BuddyGuardSamo urządzenie jest niewielkich rozmiarów. Średnica 11 cm i waga 220 g sprawiają, że całkowicie niezauważalnie oraz bez większych kłopotów można zainstalować je na ścianie. Wewnątrz został naszpikowany takimi gadżetami jak kamera HD, głośnik, detektor ruchu, syrena, akcelerometr, moduł 3G (wyśle dane do chmury w przypadku zerwania połączenia WiFi), sensor temperatury czy mikrofon.

Buddyguard

BuddyGuard potrafi rozpoznać, za pomocą detektora twarzy, domowników, w takim przypadku automatycznie zostaje wyłączony zarówno mikrofon jak i kamera. System posiada również wiele innych, równie ciekawych rozwiązań. Przykładem może być aplikacja na smartfon, która poprzez połączenie z chmurą łączy się z samym urządzeniem. Dzięki temu, gadżet będzie wiedział, po geolokalizacji, że użytkownik opuścił dom.

BuddyGuard

W obecnej chwili autorzy projektu zbierają fundusze aby móc wystartować ze sprzedażą detaliczną produktu. W przedsprzedaży można go nabyć na portalu Kickstarter.com, cena urządzenia rozpoczyna sie od 175.