niedziela, 23 czerwca

Boogie Dice to kolejna wizja nowoczesnych kostek do gry. Tym razem firma Nimrod Back próbuje nas zainteresować urządzeniem, które reaguje na dźwięk. Innymi słowy, wystarczy tylko klasnąć w dłonie by para kości sama wykonała losowanie oczek.Prawdziwa magia Boogie Dice znajduje się w środku. Każda kostka o rozmiarze 2.5 cm i wadze 15 gram w środku skrywa mechanizm wibracji, baterię, 3 diody LED, sensor Tilt oraz mikrofon.  Kości te mogą być zaprogramowane na kilka czynników. Jednym z nich jest dostosowanie czułości hałasu, w zależności od środowiska gdzie gramy.

Losowanie oczek może być też ustawione odpowiednim timerem, by np. losowanie trwało dziesięć sekund. Co ciekawe dzięki sensorowi ruchu same złapanie kostki może być nie lada wyzwaniem. Dzięki kampanii na Kickstarterze możemy kupić także zestaw, kostki Boogie Dice wraz z grą BOTS Battleground.

W skład takiej gry wchodzi 60 kart oraz 40 tokenów. Wraz z kością dostaniemy także specjalną ładowarkę (do Boogie Dice). Podstawowa wersja złożona z dwóch kostek i ładowarki kosztuje 38 $. W wariancie z grą Battleground (także dwie kości, ładowarka i plansza) musimy zapłacić 58$. Projekt ten na 29 dni przed końcem zgromadził niezbędną kwotę 50 000$. Wysyłka Boogie Dice rozpocznie się w marcu 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/556341540/bots-battleground-the-first-boogie-dice-based-game/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]