LED – inaczej dioda elektroluminescencyjna. Wynalazek z lat 60 obecnie święci triumfy. Najczęściej spotykamy diody LEDowe w oświetleniu – samochodowym, kuchennym, ulicznym, w muzeach (światło LEDowe jest niesamowicie delikatne dla np. obrazów olejnych). O tym, że LED to także niecodzienne zastosowanie, piszemy poniżej. Zapraszamy do lektury!

 

Technomancer Digital Wizard Hoodie – LEDowa bluza czarodzieja

cena: 119,99$

b@jery21

Hermiona, Czarnoksiężnik z krainy Oz ani Gandalf nie powstydziliby się takiej bluzy. Wyposażona w 32 kolorowe diody LED i zestaw głośnomówiący pozwala każdemu zmienić się choć na chwilę w czarodzieja, magika, iluzjonistę. Wystarczy dostatecznie długo trenować by nauczyć się 9 zaklęć wspomaganych efektami świetlnymi. Piorun kulisty! Zmartwychwstanie! Uzdrowienie! Szok elektryczny! – to tylko kilka opcji jakie daje bluza Wizard Hoodie. Wykonana ze 100% bawełny, dostępna w 5 różnych rozmiarach, z możliwością prania w pralce – idealna dla początkujących magików, mugoli oraz hobbitów.

Bluza zasilana jest 6 bateriami AA (nie dołączone do zestawu).

b@jery212

 

 

Glowing Moonlight Cushion – poduszka LEDowa

cena: 29,99$

b@jery213

 

Kolorowych snów! – słodkie życzenia dla zasypiającego w końcu mogą się ziścić. Nikt nie obiecuje, że Moonlight Cushion za każdym razem zapewni długie, piękne sny, ale na poduszce w kolorach tęczy zapewne zasypia się szybciej i przyjemniej.

Aby poduszka zyskała kolory, należy ją delikatnie nacisnąć, aby je wyłączyć – wystarczy zrobić to ponownie. Kolory same zmieniają się według zaprogramowanego cyklu. Poduszka jest lekko puchata i bardzo przytulna – idealna na drzemkę. Energooszczędne żarówki LED nie wydzielają ciepła i są bezpieczne – można na poduszce położyć nawet dziecko. Wymiary: 13,75” x 13,75” x 6,75”.

b@jery21

 

LED Crystal Earrings – LEDowe kolczyki

cena: 29,99$

b@jery215

Kobiety kochają biżuterię i żadna temu nie zaprzeczy. Jeśli ukochana jest fanką B@jerów, taki prezent na pewno przypadnie jej do gustu. Kolczyki, które przypominają małe diody LED. Aby kolczyki świeciły wystarczy przed założeniem zdjąć z kolczyka gumową zatyczkę, natomiast gdy chcemy kolczyki „wyłączyć” należy zatyczkę założyć z powrotem. Do wyboru są 3 kolory: czerwony, niebieski i biały. Do kompletu polecamy naszyjnik.

b@jery21

 

 

Blade Runner Style LED Umbrella – Parasol łowcy androidów

cena: 14,99$

b@jery21

Przez długi czas zima nie rozpieszczała snowboardzistów i narciarzy, i częściej niż śnieg na nasze głowy spadał deszcz. Dla wszystkich osób, które wracają do domu w apokaliptycznych ciemnościach, prezentujemy ten oto parasol. Wyposażony w świecącą rączkę oświetla drogę, a także zwraca uwagę przechodniów. Aby zmienić LEDowy parasol w zwykłą ochronę przed deszczem wystarczy nacisnąć przycisk, a dioda gaśnie. Parasol jest zasilany 3 bateriami, które są dołączone do zestawu.

b@jery21

 

DINO Pet

cena: w fazie projektu

b@jery21

 

DINO Pet to projekt Andy’ego Bassa, Deana Sauera, Zacha Horna i Paula Taylora – założycieli Yonder Biology. Ma być innowacyjnym sposobem na naukę biologii z zabawą dla najmłodszych. Wykorzystując proces fotosyntezy, zwierzątko pobiera promienie słoneczne w czasie dnia, aby świecić w nocy, a przy okazji zadziwiać, zabawiać i intrygować. Sami projektanci wskazują, że odbiorcami ich projektu mają być przede wszystkim dzieci, a głównym celem: zachęcenie do nauki biologii. Oto proces działań projektantów:

b@jery21

 

Projekt został zrefundowany dzięki ofiarodawcom 16 września 2013 roku, obecnie fani czekają na pierwszy model.

 

NeonNightlife

cena: od 200zł

b@jery21

 

Piana Party, tematyczne imprezy karnawałowe, Sylwester – one narzucają niejako dress code. Aby wyróżnić się na imprezie, na której nie ma wymaganego stroju z lat 70, bądź nie będzie możliwości kąpania się w pianie – wystarczy wybrać coś w z oferty marki Neon Nightlife. Kowbojki z diodami LEDowymi, najmodniejsze okulary wszechczasów – Wayferery od marki Ray Ban czy maski, to tylko kilka propozycji. Wszystkie te produkty są wykonywane ręcznie z najwyższej jakości materiałów. Przykładowo okulary oferują 4 tryby pracy diod LED: włączony, wyłączony, szybkie miganie i wolne miganie. Nie ma możliwości, aby z takimi gadżetami nie wyróżnić się w barze czy na koncercie.

b@jery21

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *