B@jery [17] – Japońskie piękno

Każdy kto widział film „Wyznania gejszy” wie, jak wiele czasu poświęcały Japonki na poprawę wyglądu. Niewygodne wysokie japonki, kilkuwarstwowe kimona, tony pudru i czerwonego barwnika na usta. Nauka poruszania się, tańca, spoglądania na mężczyzn nie były wrodzone, ale nabyte.

Nie każda kobieta mogła stać się gejszą, tylko te najpiękniejsze miały szansę stać się ekskluzywnymi kurtyzanami. Żyjąc prawie 100 lat później można zaobserwować w Japonii odwieczną walkę kobiet z czasem i naturą. O ile używanie damskich kosmetyków z dziwnymi składnikami jest po prostu kobiecą cechą, o tyle używanie skomplikowanych urządzeń do poprawy wyglądu zewnętrznego jest przesadą. Poniżej prezentujemy przykładowe „gadżety”, które można dostać od ręki w Internecie:

 

DUP Wondereyelid Tape – Taśma do oczu

cena: 22$

dup-wonder-eyelid-tape-futae-2

Aby skośnookie Japonki mogły cieszyć się migdałowym, europejskim spojrzeniem, wymyślono Wondereyelid – taśmę, która ma podnieść opadające powieki i powiększyć optycznie głęboko osadzone oczy bez ingerencji chirurga plastycznego. Efekt otrzymany za pomocą takiej taśmy nazywa się „futae”. Producent zapewnia, że Wondereyelid jest przyjazny dla skóry, odporny na wodę i pot, a przede wszystkim niewidoczny gołym okiem dla drugiej osoby. Opakowanie zawiera 120 plasterków taśmy i instrukcję w języku japońskim.

how-to-use-d-up-wonder-eyelid-tape

 

 

Mudage Jolie Body Hair Thinner – „Wyszczuplacz” włosów dla mężczyzn

cena: 28$

unwanted_body_hair_thinner_2

W XXI wieku owłosienie na ciele jest passe, w związku z czym Europejki imają się różnorodnych metod jego usuwania. Depilacja woskiem na zimno, na gorąco, maszynki do golenia, kremy, depilatory elektryczne, depilacja cukrowa – istnieje kilka opcji w zależności od tego jak wytrzymała jest dana osoba (tak, mężczyźni również coraz częściej sięgają po depilację, zwłaszcza w okresie letnim). Japończycy wymyślili coś nowego, aby zachęcić płeć męska do dbania o gładkie ciało – wyszczuplacz włosów na ciele. Urządzenie przypominające grzebień ma za zadanie pozbawić części niechcianego owłosienia u panów do minimum. Czyli suma sumarum zadziałać na zasadzie ręcznego depilatora-kosy.

Mudage Jolie jest niewielki, poręczny, więc można go używać nie tylko w domu, uchwyt jest wykonany z plastiku, a ostrze ze stali nierdzewnej. Polecany jest do używania na klatce piersiowej, pod pachami, na przedramionach i nogach. Do zestawu dołączona jest instrukcja w języku japońskim.

mens-body-hair-thinner

 

 

Face Slimmer Exercise Mouthpiece – Przyrząd do wygładzania ust

cena: 63$

face-slimmer-mouth-exercise-japan-mouthpiece-4

Z biegiem czasu pojawiają się u kobiet pierwsze zmarszczki wokół ust. Aby im zapobiegać wymyślono Slimmer Exercise Mouthpiece. Jego zadaniem jest wygładzenie ust i stworzenie efektu idealnie nawilżonych, młodych warg u każdej kobiety. Urządzenie należy zakładać na kilka minut dziennie i poruszać ustami, aby zmniejszyć powstałe zmarszczki do minimum, a następnie kilka razy w miesiącu – zapobiegawczo. Slimmer Exercise Mouthpiece wykonano z silikonu, aby bez problemu dopasować go do ust każdej wielkości i kształtu. Do zestawu dołączona jest krótka instrukcja obsługi w języku japońskim.

Face-Slimmer-Exercise-Mouthpiece1

 

 

Age-ru Face Maker – Przeciwstarzeniowa sauna do twarzy

cena: 30$

age-ru-face-maker-sauna-stretcher-1

Kremy, dobra dieta i ruch na świeżym powietrzu są najstarszym przepisem na wiecznie młodą skórę. Japonki zapragnęły czegoś więcej. Sauna na twarz została stworzona do stosowania podczas kąpieli lub prysznica. Jej zadaniem jest naciągnięcie nie tylko skóry twarzy, ale również mięśni (!) oraz odmłodzenia. Należy nosić maskę 10 minut dziennie, a następnie wykonywać twarzą ruchy – policzków, ust, udawać zdziwienie. Jak zapewnia producent – oznaki starzenia zostaną zniwelowane do zera.

ViewImage

 

 

Cheek Slack Power Liberta Belt – Urządzenie do ujędrniania policzków

cena: 90$

cheek-slack-power-liberta-belt-1

Podwójny podbródek i zwisające policzki zostały pokonane. Naprzeciw temu problemowi zostało wymyślone urządzenie do wygładzania konturu twarzy. Emitując delikatne mikroprądy oraz stymulując elektrycznie policzki można wyszczuplić podbródek, policzki oraz szyję. Cheek Slack został wyposażony w 3 różne programy, które po 10, 15 lub 20 minutach powiadomią o zakończeniu i przypomną o zdjęciu pasa.

cheek-slack-power-liberta-belt-3

 

Urządzenie ma wymiary 5,5×3,5x1cm, a pas ma długość 45cm. Waży ok. 10g i jest wykonane z nylonu i poliuretanu. Emituje prądy EMS oraz MCR. Zasilany przez baterię.

cheek-slack-power-liberta-belt-2

 

Beauty Lift High Nose – Prostownik do nosa

cena: 68$

01

Prosty, lekko zadarty nos, może tylko dodać urody każdej kobiecie. Aby każda Japonka mogła się takim pochwalić wymyślono Lift High Nose – prostownik do nosa. Urządzenie emituje z trzech stron delikatne wibracje, które – jak zapewnia producent – mają naprostować krzywy nos i dać efekt niczym po ingerencji chirurga plastycznego, który wszyscy zauważą. Wystarczą tylko 3 minuty dziennie. Urządzenie jest lekkie, waży zaledwie 25g i jest wykonane z silikonu, ABS i stali. Zasilane jest litową baterią CR203.

beauty-lift-high-nose-japan-2