Poprzednie B@jery prezentowały gadżety, których celem było zachęcenie ludzi do sportu. Mierzyły tętno, przebyty dystans, odbierały połączenia telefoniczne, a nawet skoki czy obroty użytkownika. Część druga Na sportowo przedstawia sprzęty, które mogą sprawić, że sport nabierze nowego znaczenia w życiu, a męczący trening zmienić w doskonałą zabawę.

 

Piłka Waboba

cena: 39 zł

waboba_action

Piłka Waboba to alternatywa dla wszystkich fanów aktywnego spędzania czasu, a zwłaszcza w wodzie. Frisbee czy siatkówka wodna mają jedną wadę – połowę czasu gry spędza się na podążaniu za piłką, która uderzając o taflę wody zatrzymuje się w miejscu. Producenci Waboba rozwiązali ten problem – piłka jest w stanie kilkukrotnie odbić się od wody, jeśli tylko rzucimy ją pod kąten 45lub ostrzejszym. Dostępna jest w 3 wersjach: Extreme, Pro oraz Blast.

SQRL Pro

cena: 814,95 zł

thumb

 

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie pamiętałaby cyrkowych wyczynów klaunów na monocyklach. Każdy, kto próbował jazdy na monocyklu pamięta, że ich wadą było jedynie to, że nie trudno było o wywrotkę. SQRL rozwiązało ten problem. Owszem, brakuje tu kierownicy, ale zamiast tego mamy dodatkowe koło z przodu, a także małą poręcz do trzymania. Rower ten prowadzi się pedałując oraz balansując ciałem wszelkie zmiany kierunku. Dostępny na stronie takapaka.pl

sqrl_and_box__540_x_432__size_10

 

 

Trikke Skki

cena: 3499zł

trikkeskki

Kolejna gratka dla fanów sportów zimowych, a zwłaszcza tych, którzy mają problem z równowagą i grawitacją. Trikke Skki to trzy narty carvingowe, połączone kierownicą. Do powyższego sprzętu nie trzeba kupować dodatkowo specjalnego obuwia narciarskiego – wystarczą zimowe stabilne buty i można jechać.

Aluminiowa kierownica pokryta jest specjalną pianką, która zapobiega wyślizgiwaniu się z rąk. Cały sprzęt waży 15,4kg i jest zapakowany w specjalną torbę (Trikke Skki jest składany), która pozwala na łatwy transport.

Nauka jazdy na Trikke Skki jest łatwiejsza niż na nartach czy snowboardzie, gdyż niezależnie od powierzchni (miękki śnieg, twardy śnieg, lód) narty są tak samo dociskane do podłoża. Kierunki zmienia się balansując ciałem – tak samo jak w SQRL.

Wymiary: 122 x 190 x 166 cm Waga: 15,4kg

 

 

Cleatskins

cena: od 25$

cleatskins-xl

Wyglądają jak podeszwy od Crocksów, ale Crocksami nie są. Znajdziemy je w ofercie firmy Cleatskins w wielu wairacjach.

Mowa o nowoczesnych nakładkach na buty sportowe. Pierwszy model był przeznaczony dla piłkarzy, aby ich korki nie niszczyły się np podczas schodzenia z murawy po metalowych schodach. Wykonane są ze specjalnej odmiany prasowanej gumy CMR (Compression Molded Rubber), która się nie odkształca, jest łatwa w myciu i łatwo zdejmuje się z butów. Cleatskins są dostępne w wersji dla baseballistów, graczy golfa oraz lacrosse, żeglarzy czy krykieta, w kilkunastu kolorach.

[slideshow_deploy id=’10357′]

Adidas Predator

cena: od 412zł

adidas predator

 

Marka Adidas próbuje gonić technologiczne postępy Nike i oferuje użytkownikom coś więcej niż tylko aplikację do biegania czy kolaborację z Apple. Mówi się, że Złej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy, ale w tym wypadku poniżej przedstawiony model butów zapewne nie będzie przeszkadzał żadnemu piłkarzowi – ani temu trochę lepszemu, ani trochę gorszemu.

Moduł mi-coach ma zapewnić każdemu aspirującemu piłkarzowi dokładną analizę swojej gry. Szybkość, przyspieszenie, rozkład ciężarów zostają przesłane do komputera lub smartfona przez port IR. Za pomocą aplikacji miCoach (dostępna na Android) można przeanalizować, a także ulepszyć swój trening.

micoach

Sensor mi-coach można także kupić oddzielnie i za jego pomocą przeanalizować np swój trening do maratonu.

[slideshow_deploy id=’10360′]

 

PowerBreathe

cena: 279,95 zł

powerbreathe2

Każdy, kto stawiał sobie za cel poprawę kondycji napotykał problem z oddechem. Można oddychać przez nos, przez usta, zamiennie. Aby poprawić swoją wydajność podczas treningu czy zwiększyć pojemność płuc, można zastosować PowerBreathe. Jest to urządzenie zaprojektowane przez kolaborantów z dwóch angielskich uniwersytetów. Stosując je można zauważyć zwiększoną siłę i wytrzymałość mięśni oddechowych, mniejsze zmęczenie po treningach interwałowych czy szybszą utylizację kwasu mlekowego.

Jak podaje strona powerbreathe.pl, PowerBreathe jest skierowane nie tylko w stronę sportowców, ale również w stronę służb mundurowych, muzyków czy osób chorych na astmę.

powerbreathe

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *