Bezprzewodowy router od Google czyli OnHub

Poznajcie OnHub – pierwszy bezprzewodowy router autorstwa firmy Google. OnHub ma być prawdziwą rewolucją na rynku, a tak przynajmniej przekonują twórcy. Jedną z zalet tego routera jest ilość anten. Gdy topowe modele posiadają co najwyżej parę anten, ten OnHub posiada ich aż trzynaście, z czego jedna służy do monitorowania obciążenia sieci.

onhub_1

Google zadbało by konfiguracja OnHub była bardzo przystępna dla użytkownika. Router ten posiada 4 GB pamięci wbudowanej, która posłuży w przyszłości na aktualizacje oprogramowania. Fajną funkcją jest możliwość zdalnego podłączenia naszego smartfona na Androidzie lub iOS w celu monitorowania pracy OnHub.

onhub_2

Jest jeszcze coś, dlaczego warto zainteresować się OnHub – to jego wygląd. Koniec z kwadratowymi routerami, które straszyły w domu\ mieszkaniu. Ten oto OnHub wygląda jak elegancka waza lub wieża. OnHub dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej lub ciemnoniebieskiej.  OnHub obsługuje standard  WiFi 802.11 ac, a także częstotliwości 2.4 GHz oraz 5 GHz. Końcowa cena to 199 $. Przedsprzedaż właśnie ruszyła.

onhub_3

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/HNnfHP7VDP8″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]