poniedziałek, 20 maja

Bevel to niezwykłe urządzenie dedykowane smartfonom, które daje możliwość tworzenia obrazów 3D.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/matterandform/bevel-3d-photography-for-any-smartphone-or-tablet/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Gadżet uchwyci dany obraz, tworząc z niego plik, który może być praktycznie wykorzystany do analizy graficznej lub nawet wydruków 3D. Wystarczy podpiąć go do gniazda słuchawek smartfona lub tableta i przeskanować wybrany obiekt. Do tego celu wykorzystywana jest, w pełni bezpieczna, wiązka laserowa.

Bevel może zostać wykorzystany przez urządzenia oparte o systemy Android oraz iOS. Zeskanowane obiekty można zobaczyć w specjalnie do tego celu stworzonej aplikacji, która daje także możliwość udostępniania obrazów innym osobom.

Gadżet charakteryzuje się niezwykłą dokładnością odwzorowań skanowanych obiektów. Energia, potrzebna do jego pracy, magazynowana jest w zamontowanym wewnątrz akumulatorze, który jest ładowany za pomocą micro USB. W chwili obecnej, autorzy projektu potrzebują funduszy aby móc rozpocząć masową produkcję urządzenia. Wykorzystują do tego celu kampanię na Kickstarter.com. Cena Bevel rozpoczyna się od 39$ za sztukę.