Beartooth – urządzenie naprawdę ekstremalne

Pomysły innowacyjne ale także i bardzo użyteczne należy promować, a takim rozwiązaniem jest bez wątpienia Beartooth. Urządzenie przypominające swoim wyglądem powerbank lub dysk przenośny potrafi sporo. Beartooth pozwoli na rozmowę dwóch osób oddalonych od siebie nawet o 8 kilometrów w miejscu gdzie zwykłe połączenie telefoniczne jest niemożliwe (brak zasięgu).

beartooth_1

Gdyby tego było mało dwie osoby mogą pisać ze sobą a także się lokalizować w obszarze 16 kilometrów. Beartooth może posłużyć także jako poręczna nawigacja lub powerbank (USB typ C). W przypadku tej ostatniej funkcjonalności do dyspozycji mamy akumulator o pojemności 3000 mAh.beartooth_2

Przy założeniu, że nie korzystamy z funkcji powerbanku Beartooth jest w stanie działać przez 4 dni. Dla bezpieczeństwa rozmowa oraz wiadomości są szyfrowane algorytmem AES 256 bitowym.  Beartooth synchronizuje się z smartfonem (iOS, Android) za pomocą technologii Bluetooth 2.0 (tak, 2.0).

beartooth_3

Wiecie co jest jednak najlepsze? Beartooth nie potrzebuje specjalnej zbiórki crowdfundingowej. Przez ograniczony czas urządzenie te dostępne jest w przedsprzedaży w cenie 99 $ (zamiast 199 $). Wysyłka Beartooth ma rozpocząć się pod koniec roku 2016. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Beartooth.com.

[iframe width=”960″ height=”538″ src=”https://www.youtube.com/embed/BNkhhNsFlOU” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]