Algiz XRW – Notebook do zadań specjalnych

AlgizHandheld, szybko rozwijający się producent komputerów przenośnych, palmtopów i smartfonów, poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej wersji swojego notebooka XRW Algiz . Ulepszony Algiz XRW jest znacznie szybszy niż jego poprzednik, i ma dwa razy więcej pamięci RAM.

Nowy produkt Handheld to smukły, lekki, kompaktowy i wytrzymały notebook, który oferuje bezprecedensową wydajność w terenie. Urządzenie posiada 10,1-calowy ekran dotykowy wyposażony w technologię MaxView, która zapewnia doskonałą klarowność i jasność obrazu w każdych warunkach atmosferycznych, nawet bezpośredniego nasłonecznienia. Algiz XRW jest jednym z najlżejszych i najbardziej kompaktowych notebook’ów tego typu na rynku, waży zaledwie 1,6 kg.

Ulepszenia obejmują:

  • Procesor N2600 1,6 GHz Dual-Core Intel ® Atom ™.
  • Większy 128 GB dysk solid-state.
  • Dwa razy więcej pamięci – 4 GB pamięci RAM DDR2.
  • Nowo zoptymalizowane zintegrowane u-blox.
  • System bezpieczeństwa danych z chipsetem TPM.
  • Ulepszenie bezprzewodowej sieci WAN technologią Gobi ™ 3000 .

 

Algiz„Nowa wersja Algiz XRW jest znacznie szybsza i bardziej wydajna niż wcześniejsze”

zapewnił Johan Hed, menedżer produktu w Handheld Group. „Nowy procesor ATOM jest imponujący – potężny i prawie dwa razy szybszy, niż jego poprzednicy. Dodatkowo zwiększyliśmy cache i pamięć RAM, co poprawiło możliwości graficzne. Wbudowany GPS w Algiz XRW jest najlepszy w swojej klasie mobilnych komputerów. ”

W pełni funkcjonalny i lekki Algiz XRW oferuje szereg mobilnych możliwości. Wyposażony jest między innymi w Bluetooth, WLAN, GPS. Znalazło się również miejsce na wbudowaną 2-megapikselową kamerę, umożliwiającą prowadzenie wideokonferencji.

Klawiatura i touchpad mają być oświetlane przez dwie diody LED, a ich specjalna konstrukcja zapewnić ma ochronę przed piaskiem, kurzem i wodą. Algiz XRW przeszedł wiele testów odporności. Bez obaw notebook może upaść z wysokości 1,2 m, jak również pracować w ekstremalnych temperaturach od -20 C do 55 C.

Algiz

Notebook działa w systemie operacyjnym Microsoft Windows 7. Opcjonalny modem 3G powinien zapewnić szybkie przesyłanie danych. Algiz XRW działa w technologii Gobi 3000, co oznacza, że może pracować na dowolnej wybranej bezprzewodowej częstotliwości w dowolnym miejscu na świecie. Jak twierdzi producent, bateria po naładowaniu może działać do 8 godzin.

Algiz

Produkt został opracowany specjalnie do stosowania w trudnych warunkach w takich branżach, jak górnictwo, geodezja, logistyka, leśnictwo, transport publiczny, budownictwo czy wojsko.

Nowy Algiz XRW będzie dostępny na zamówienie pod koniec lutego 2013 roku.

Cena: 3,000 USD.

 

Źródło: handheldeurope.com