Aivvy Q – słuchawki zapamiętujące preferencje użytkownika

Aivvy Q t0 słuchawki, które będą potrafiły uczyć się pereferencji użytkownika, dodatkowo, do korzystania z ich dobrodziejstw nie będzie potrzebny żaden odtwarzacz muzyki ani nawet podłączenie do internetu. Wystarczy założyć je na głowę i zatopić się w muzyce.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/88FVjmMHc3E” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Za dostosowanie muzyki do indywidualnych gustów użytkownika odpowiedzialny jest opatentowany system, który autorzy nazwali Technologią Muzyczną Cortex. Gadżet, w chwili połączenia z internetem, buforuje odpowiednie piosenki, a później odtwarza je użytkownikowi, nawet wtedy gdy połączenie dawno już zostało zakończone. Jednym ruchem ręki użytkownik będzie mógł poinformować, że piosenka mu się podoba, poprosić o następną lub całkowicie zmienić gatunek muzyki.

Aivvy

Autorzy projektu zwrócili uwagę, że szukanie nowych piosenek i układanie playlist i wrzucanie ich na odtwarzacz muzyczny czy telefon jest tak czasochłonne, że ludzie po prostu zaniechują tego typu działań, bardzo często nie poznają przez to nowych utworów. Aivvy Q uruchamia się automatycznie po nałożeniu go na głowę, a intuicyjny, dotykowy kontroler pozwoli na łatwą obsługę urządzenia.

Aivyy

Producenci zapewniają, że zadbali oto aby słuchawki wyróżniały się na tle konkurencji zarówno wyglądem jak i jakością dźwięku. Trzeba przyznać, że skórzane wykończenia wyglądają naprawdę dobrze. Na jednym naładowaniu urządzenie będzie potrafiło nieustannie odtwarzać muzykę do 40 h. Wbudowana pamięć 32gb pozwoli zaś na zbuforowanie większej ilości piosenek niż będzie się w stanie przesłuchać. Cena urządzenia, w przedsprzedaży wynosi 249$, w cenie jest także wygrawerowani imienia nabywcy na bocznej części urządzenia. Kampania na Kickstarterze cieszy się dużą popularnością, a autorzy projektu osiągnęli już zakładany, finansowy cel.

Aivvy