AIRY to koncept gadżetu, który ma pozwolić na zachowanie czystego powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Skąd w ogóle biorą się zanieczyszczenia w mieszkaniach?  Autorzy projektu zauważają, że wszelkie tworzywa sztuczne, materiały budowlane, dywany, a nawet ubrania zawierają zanieczyszczenia środowiska i toksyny, które odparowują do powietrza. Stamtąd zaś, łatwa droga do ludzkiego organizmu, który staje się coraz bardziej podatny na choroby.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/airy/airy-bio-active-air-filtering/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Na całym świecie można znaleźć zaledwie 30 roślin, które są w stanie, w skuteczny sposób, walczyć z zanieczyszczeniami. Wbrew pozorom, liście przyczyniają się do tego w niewielkim stopniu, 90% pracy wykonują korzenie, AIRY to doniczka, która pozwoli im spokojnie pracować. Dolna jej cześć jest wentylowana, co pozwala na oczyszczenie 75% najbardziej niebezpiecznych toksyn w pokoju, już w 24h.

AIRY

Powietrze, dostając się do korzeni, przechodzi dodatkowo przez specjalny system filtrujący. Wydajność jednej rośliny z AIRY jest porównywalna do 8 roślin w standardowych doniczkach. Na oczyszczaniu powietrza nie kończy się funkcjonalność gadżetu. Pozwala on na przechowywanie 2,4 litra wody, daje to zatem od 4 do 6 tygodni bez konieczności podlewania. Lepszy dostęp korzeni do tlenu ma sprawić także, że sama roślina będzie większa niż jej odpowiednik w zwykłej doniczce.

AIRY

W chwili obecnej, autorzy projektu zbierają fundusze na Kickstarter.com aby AIRY mogło pojawić się na rynku. Cena gadżetu w przedsprzedaży wynosi rozpoczyna się od 39.

AIRY

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *