Każdy fan Gwiezdnych Wojen z pewnością marzył o tym, aby móc choć przez chwilę potrzymać w dłoniach miecz świetlny. Bardzo długo takie pragnienia mogły pozostać tylko i wyłącznie w świecie fantazji. Dzisiaj, dzięki kampanii na Kickstarter.com, marzenia o zostaniu Skywalkerem stają się coraz bardziej realne.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1621134222/adaptive-saber-parts-make-your-dream-lightsaber-a/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Mowa o projekcie Adaptive Saber Parts czyli modularnym mieczu świetlnym, który może być komponowany własnoręcznie przez użytkownika. Ilość konfiguracji jest niezwykle duża. Autorzy projektu planują zaoferować około 100 unikalnych części, które można w dowolny sposób łączyć, daje to ilość kombinacji liczoną w milionach.

Elementy rękojmi wykonano ze stali, same ostrza zaś z poliwęglanu, świecą one jasno, matowym światłem oraz można nimi walczyć, jest to efekt jak najbardziej pożądany. Dodatkowo, podczas poruszania mieczem, może on wydawać charakterystyczne dźwięki, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia urządzenie.

Adaptive Saber Parts z pewnością zostanie bardzo ciepło przyjęty nie tylko przez fanów Gwiezdnych Wojen. Może być idealnym dopełnieniem dla Cosplay, które są coraz bardziej popularne, także w Polsce. Wydaje się, że gadżet jest skazany na sukces. Bowiem założony cel finansowy został już osiągnięty w ponad 300%. Można zatem oczekiwać, że już niedługo duże imprezy gamingowe będą uświetniane przez rosnącą liczbę mieczy świetlnych.