6 tanich akcesoriów do Vitamix, które warto kupić

Masz w swojej kuchni Vitamix? Aby utrzymać sprzęt w dobrej kondycji i poszerzyć jego funkcjonalność, warto skorzystać z dodatkowych rozwiązań. Oto jakie akcesoria możesz kupić w jednym z popularnych sklepów internetowych.

Stały rozwój technologii pozwala nam na wzbogacanie podstawowego wyposażenia kuchni o coraz to nowsze i bardziej zaawansowane urządzenia. Efektem tego, przyrządzanie potraw nie musi być wyzwaniem, które wiąże się ze spędzaniem całego popołudnia w kuchni. Jednym z najciekawszych tego typu produktów w ostatnim czasie jest Vitamix – blender, który według producenta jest w stanie zastąpić nam nawet 10 innych sprzętów kuchennych. Wszystko to, jest możliwe dzięki dodatkom – akcesoria pozwolą więc na pełne wykorzystanie potencjału tego sprzętu.

Kilka słów o Vitamix

Vitamix buduje swoją pozycję na rynku od ponad stu lat, zyskując sympatię kolejnych pokoleń. Jako że firma zajmuje się produkcją dość zaawansowanych urządzeń, sprostają one doprawdy wielu wyzwaniom. Zarówno gdy mowa o przyrządzeniu zdrowych soków czy smoothie, jak i dressingów, puree, a nawet procesie wyrabiania ciasta. Warto podkreślić, że mimo wielu zastosowań, blender nie posiada funkcji podgrzewania jedzenia, a tym samym, nie jest przeznaczony do obróbki termicznej. Jeżeli jesteś ciekaw, czy Vitamix jest dla Ciebie, to z pewnością zainteresuje cię nasze porównanie tego blendera z Thermomixem TM6. Aby przejść do artykułu, kliknij tutaj.

Polskim dystrybutorem blenderów amerykańskiej marki Vitamix jest Best Blender – i to właśnie na jego stronie znajdziemy aktualnie dostępne w sprzedaży urządzenia. Na ten moment jest ich kilka, a większość z nich można kupić w trzech lub czterech wersjach kolorystycznych.

  • Vitamix Ascent A3500I
  • Vitamix Ascent A2500I
  • Vitamix Professional Series 750
  • Vitamix Pro 300
  • Vitamix Super Pro 500 Inox
  • Vitamix Pro TNC 500 Inox
  • Vitamix Super TNC 5200
  • Vitamix TNV 5200 Tritan
  • Vitamix S30

Stosunkowo duża różnorodność wśród modeli sprawia, że niemal każdy może wybrać model, który spełni jego oczekiwania oraz preferencje. Niemniej, poszczególne urządzenia poza funkcjonalnością i specyfikacją, różnią się również ceną. Zakupu możesz dokonać m.in. za pośrednictwem Allegro.

Vitamix, akcesoria do Vitamixa

Akcesoria do Vitamix, które powinieneś znać

Jak wspomniałam wcześniej, podstawowa wersja sprzętu pozwala na wielofunkcyjne działanie, jednak akcesoria do Vitamixa mogą uczynić go jeszcze bardziej pożytecznym. Część z nich można kupić w sklepie internetowym dystrybutora, natomiast warto w tym celu przejrzeć również wirtualne półki platformy sprzedażowej Amazon. Zwłaszcza, że różnica cen jest doprawdy spora. Oto, jakie akcesoria znajdziesz w sieci.

Tamper Fdit

Tamper to akcesorium, które ma za zadanie wspomóc proces mielenie warzyw i owoców na gęstą masę. Dzięki niemu będziemy pewni, że wszystkie składniki zostaną wymieszane dokładnie, a powstała mieszanka będzie pozbawiona grudek. Akcesorium należy włożyć przez otwór w pokrywie misy. Co ważne, dzięki odpowiedniej długości tamper nie ma bezpośredniego kontaktu z ostrzami umieszczonymi w podstawie blendera. Warto wspomnieć, że jest ono wykonane z tworzywa sztucznego, które można myć w zmywarce, co ułatwia codzienne czyszczenie.

Tamper jest akcesorium oferowanym także przez producenta w sklepie dystrybutora – tam jednak kosztuje on około dwa razy więcej. Oszczędność w przypadku zakupienia produktu konkurencyjnej marki jest więc widoczna gołym okiem.

tamper vitamix akcesoria do Vitamixa

Cena: 52,85 zł przejdź do sklepu

Uchwyt do tempera Vitamix

Zarówno sprzęt, jak i dodatkowe akcesoria powinny mieć swoje miejsce w kuchni. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto choć raz nie schował czegoś tak, aby finalnie trudzić się z późniejszym znalezieniem w odmętach szafek. Posiadasz już temper? Przydatnym może okazać się więc dedykowany uchwyt, który przymocujesz tuż obok Vitamix. Istotnym jest fakt, że gadżet wytworzono z materiału wolnego od BPA.

Akcesoria do Vitamix

Cena: 197,48 zł przejdź do sklepu

Podstawka do tampera Vitamix

Jeżeli jesteś posiadaczem tampera, to nie możesz ominąć także tego produktu. Krótko mówiąc, jest to podstawka, która pozwala w wygodny sposób przechowywać wymienione akcesorium na blacie kuchennym. Wystarczy, że po użytkowaniu postawisz go na podstawce, dzięki czemu przestrzeń do pracy będzie zachowana w czystości. Ponadto, pozwoli na utrzymanie względnego porządku, a my raz na zawsze, pożegnamy się z szukaniem akcesoriów w czeluściach kuchennych szafek. Według producenta, wymieniony produkt można podłączyć bezpośrednio z lewej lub prawej strony podstawy silnika do modeli blenderów Vitamix z serii Ascent i Venturist.

Podstawka do tampera akcesoria do Vitamixa

Cena: 187,71 zł przejdź do sklepu

Klucz do blendera HAOFY

Akcesoria to nie tylko większa funkcjonalność, ale również wsparcie odpowiedniej konserwacji. Idealnym przykładem jest… klucz. U podstawy misy blendera znajduje się nakrętka służąca do bezpiecznego montażu ostrzy. Może się jednak zdarzyć, że pojawi się konieczność demontażu tego elementu. Nie będzie to możliwe bez odpowiedniego klucza, który zawsze warto mieć w domowym wyposażeniu. Akcesorium, które można kupić na poniższej aukcji, zostało wykonane z wysokiej jakości stali.

Klucz do blendera akcesoria do Vitamixa

Cena: 24,78 zł przejdź do sklepu

Ostrza wymienne KIMISS

Nieustanna praca mimowolnie wpływa na zużycie wielu elementów. Jeśli zauważysz, że oryginalne ostrza ulegną zniszczeniu lub naturalnemu procesowi tępienia, warto zdecydować się na zakup części oddzielnie. Ostrza zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a producent zapewnia, że będą pasować do każdego modelu blendera Vitamix. Co ważne, do wymiany konieczne jest posiadanie wcześniej wspomnianego klucza, jednak koszt dwóch akcesoriów w dalszym ciągu jest mniejszym wydatkiem, niż nowy sprzęt.

Ostrza wymienne akcesoria do Vitamixa

Cena: 39,41 zł przejdź do sklepu

Przezroczysty pojemnik

Pojemnik dołączony do zestawu uległ zniszczeniu lub zaginął podczas kuchennych rewolucji? Nic straconego, ponieważ na rynku znajdziemy dedykowane rozwiązania, a akcesoria można bez większego problemu zakupić oddzielnie. Zamiennik posiada zdejmowaną, 2-elementową pokrywkę, wylewkę do przelewania zmiksowanej masy oraz miarę wyżłobioną na pojemniku. Dodatkowo, z boku znalazło się miejsce na wygodny uchwyt, dzięki któremu z łatwością podniesiemy pojemnik i przelejemy jego zawartość. W zależności od wyboru pojemnika, będzie on kompatybilny z serią G lub C.

Akcesoria do Vitamixa, przezroczysty pojemnik

Cena: 200,83 przejdź do sklepu

Akcesoria do Vitamixa – czy warto?

Bohater wpisu to dość drogi sprzęt, a jego wymiana mogłaby nadszarpnąć domowy budżet. Jak w przypadku każdego urządzenia, lata użytkowania niosą za sobą pewne konsekwencje, które mogą bezpośrednio wpływać na wydajność oraz pracę. Mowa tu m.in. o ścieralności noży, których wymiana z kolei wiąże się z koniecznością posiadania dedykowanego klucza. Dodatkowe akcesoria to niewielki wydatek w perspektywie nowego sprzętu, tak więc myślę że to dość korzystny wybór. Zwłaszcza, że pewne z nich mogą równocześnie zwiększać jego funkcjonalność. O ile zachowamy go w należytym stanie, może posłużyć nam na kolejne lata. Warto jednak dodać, że przy samodzielnej wymianie, należy zwracać szczególną uwagę czy są to produkty pasujące do konkretnej serii i modelu.

Lubisz przygotowywać zdrowe posiłki? Może zainteresować Cię również: Blender próżniowy – recepta na dłuższą świeżość i zachowanie witamin? Ranking 2023.

Materiał zawiera linki partnerskie.