tH2O – by nie dać się odwodnieniu

Odwodnienie organizmu to zjawisko które, wbrew pozorom, nie dotyczy tylko i wyłącznie maratończyków. Może dosięgnąć każdego kto podczas upalnych dni pije zbyt mało wody, bardzo często dotyczy to osób starszych. Ilość wody w organizmie mniejsza od 4% do 6 % od optymalnej niesie za sobą duże ryzyko dla zdrowia, powikłania – ze śmiercią włącznie – pokazują jak ważne jest regularne uzupełnianie płynów.

th2o

th20 to prosta bransoletka przypominająca o konieczności wypicia wody. Liczy ona czas od ostatniego spożycia napojów i pokazuje w obrazkowy sposób ilość wody w organizmie. Jeżeli zacznie być zbyt niska uruchomi się alarm ostrzegający.

th2o

Po uzupełnieniu wody należy nacisnąć na bransoletkę aby powiadomić ją o uzupełnieniu płynów. Wszelkie dane jak poziom odwodnienia w poszczególnych dniach czy ilość spożywanej wody (nie objętościowo ale liczone ile razy użytkownik napił się) zostanie przedstawiona na prostych wykresach.

th2o

th20 jest ciekawym urządzeniem przeznaczonym głównie dla osób starszych, z pewnością nie jest najdokładniejszym gadżetem medycznym, ale w prostu sposób może uratować zdrowie i życie. Swego czasu opisywaliśmy urządzenie dedykowane sportowcom które także zwracało uwagę na problem odwodnienia. H2O-Pal, czyli butelka zsynchronizowana ze smartphonem.

th2o

Posted in Archiwalne and tagged , , , .