Spędzaj aktywnie czas siedząc czyli PediGlide

Trudno nie zgodzić się z faktem, że w pracy większość z was skazana jest na siedzenie nawet przez 8 godzin. Taki bierny tryb ruchu może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Oprócz urazów kręgosłupa wzrasta także ryzyko zachorowania na raka. Dlatego projekty takie jak PediGlide wymagają większej uwagi.

pediglide_5

Urządzenie te stworzone przez Dylan’a Munn’a ma za zadanie wprawić nasze nogi w ruch nawet jeśli siedzimy przy biurku lub w samolocie. W odróżnieniu od innych rozwiązań tego typu PediGlide jest bardzo kompaktowe oraz dyskretne.

pediglide_3

Rozłożony PediGlide ma wymiar 35,5 cm na 35,5 cm oraz waży 3 kilogramy. Ćwiczenie na PediGlide sprowadza się do poruszania stopami w przód i tył. Wysokość tego urządzenia to zaledwie 6,35 cm. Na czas podróży lub transportu PediGlide możemy złożyć w pół co jest praktycznym rozwiązaniem.

pediglide_1

Innym argumentem przemawiającym na korzyść PediGlide jest cena. W przypadku innych rozwiązań kwota zaczyna się od 1000 $ tymczasem PediGlide ma kosztować 79 $. Aby pomysł ten na Kickstarterze powiódł się przez 17 dni twórca musi uzyskać dotację 20 000 $. W chwili obecnej do kwoty tej brakuje około 5 000 $.  Gotowy produkt trafi do klientów w czerwcu 2016.

pediglide_4

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1339192204/pediglide-the-ultimate-sedentary-sitting-solution/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

pediglide_2

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .