eCool – innowacja w chłodzeniu piwa

Trend ekologiczny opanował wszelkie aspekty życia. Ludzie, poprzez coraz to nowe rozwiązania, starają się być coraz bardziej eko. Na Think-About opisywaliśmy już ekologiczny telefon, głośnik Bluetooth z panelem słonecznym czy kompostownik, który można postawić w domowym zaciszu. Dzisiaj coś dla fanów piwa, chcących ratować świat.

eCool to system chłodzenia puszek, który nie zużywa energii elektrycznej. Nie wykorzystuje także właściwości szkodliwego dla środowiska naturalnego freonu. Całe urządzenie jest niezwykle pomysłowe, proste i całkowicie naturalne.

EcoolGadżet jest swego rodzaju windą napędzaną poprzez ruch korbki. W wykopanej dziurze w ziemi ustawione są puszki, przekręcenie korbką spowoduje wydostanie się jednej z puszek. Dzięki temu, że znajdują się one pod ziemią, są tak zimne jakby przed chwilą zostały wyjęte z lodówki.

Ecool

eCool ma 113 cm wysokości, od 22 – 30 centymetrów średnicy i waży 12 kg, wewnątrz zmieści się kilkanaście puszek. Przy instalacji urządzenia zalecane jest wykorzystanie specjalnego wiertła, ale silny mężczyzna z wolnym dniem, łopatą i zimnym piwem pod ręką także sobie poradzi.

Ecool

Miejsce, w którym umieszczone są puszki jest dodatkowo izolowane. Daje to większą pewność co do niskiej temperatury znajdujących się w środku trunków. eCool można zainstalować praktycznie wszędzie, gdzie istnieje możliwość wykopania dołka. Idealne będą wszelkie ogródki, miejsca przy altance czy działki. Cena gadżetu wynosi 349$.

Posted in Archiwalne and tagged , , .