Bądź widoczny w nocy – Flectr

Sezon rowerowy można już uznać za rozpoczęty. Oprócz dobrego oświetlenia z przodu i tyłu warto pomyśleć także o odblaskach na koła. Wspomnianą wcześniej funkcję spełnia FLECTR. Odblask zakładany na szprychy w kole zwiększy naszą widoczność wieczorem.

flectr-racingbike
flectr_red01

Flectr jest nie tylko lekki (waży 0,7 grama) ale i wytrzymały – bez problemu możemy umyć koła z założonym odblaskiem wodą pod ciśnieniem. Przypominająca lotkę budowa Flectr nie ogranicza takża aerodynamiczności, potwierdziły to testy w laboratorium przy prędkości 160 kmh.

flectr-racingbike_3

Urządzenie stworzone przez niemiecką firmę The Outsider Team w serwisie Kickstarter zebrało dotychczas 56 481 euro. Jest to kwota wystarczająca gdyż celem było uzbieranie 4 500 euro. Tym samym już od lipca 2016 sześć sztuk Flectr będzie można kupić w cenie 20 euro. Podwójny taki zestaw kosztować ma 36 euro.

flectr-racingbike02

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1426158936/flectr-high-efficiency-spokes-reflectors/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .