ZANO – by widzieć swoje życie z lotu ptaka

ZANO to miniaturowy, przenośny i niezwykle rozwinięty technologicznie dron, który będzie robił zdjęcia i filmy z lotu ptaka. Jest na tyle mały, że bez problemu zmieści się w dłoni i na tyle rozgarnięty aby latać autonomicznie. Gadżet łączy się z urządzeniami opartymi na systemie iOS oraz Android, a stamtąd bezpośrednio można od razu wrzucić filmy do sieci by dzielić się przeżyciami z innymi ludźmi na portalach społecznościowych.

Zano

Bardzo dużą zaletą prezentowanego gadżetu jest jego prostota. Wystarczy wyjąć go z pudełka (po kupnie!) i w zasadzie można rozpocząć przygodę z nagrywaniem z lotu ptaka, wertowanie długiej instrukcji obsługi nie ma większego sensu. Gadżet można obsługiwać smartfonem, dzięki żyroskopom wystarczy poruszyć telefon w prawo by dron właśnie tam poleciał, istnieje, rzecz jasna, także możliwość sterowania za pomocą guzika. Bardzo ciekawe jest również to, że gdy ZANO wyczuje, iż oddaliło się za bardzo od smartfona, bądź  jego bateria jest na wyczerpaniu, natychmiast wróci do użytkownika.

ZANO

Gadżet ma możliwość podążania za obiektem. Będzie to bardzo pomocne podczas nagrywania filmów i robienia zdjęć wtedy gdy użytkownik jest w ruchu. Wystarczy ustawić odległość w jakiej ZANO ma się znajdować i w gruncie rzeczy można o nim zapomnieć. Producenci zapewniają, że dron będzie zręcznie unikał wszelkich przeszkód.

ZANO

Dla lepszego obrazu, producenci wyposażyli kamerę w cyfrową stabilizację obrazu. Aparat posiada 5 megapikseli. Ważne jest również to, że gadżet posiada wymienne akumulatory, można zabrać go ze sobą na dłuższą podróż i nie martwić się o brak energii. W przedsprzedaży można kupić ZANO już za 139$. Dron dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej.

ZANO