Suszarka do ubrań do 2000 zł? Najlepsze suszarki do prania, które Cię nie zawiodą

Automatyczna suszarka do ubrań to coraz bardziej popularny sprzęt wśród osób poszukujących wygody i efektywności w codziennych zadaniach domowych. To urządzenia, które nie tylko oszczędzają czas, ale także pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce w domu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem takiego sprzętu. Jednak na rynku dostępne są dziesiątki modeli, różniących się funkcjonalnością, pojemnością oraz ceną.

W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu z bliska i pomóc Wam wybrać najlepszą suszarkę do ubrań w cenie do 2000 złotych. Naszym celem jest nie tylko przedstawienie różnych opcji dostępnych na rynku, ale także dostarczenie Wam informacji, które pomogą podjąć świadomą decyzję zakupową.

Suszarka bębnowa to urządzenie umożliwiające szybkie i wygodne suszenie ubrań, bez konieczności ich rozwieszania oraz zdejmowania. Decydując się na tego typu sprzęt, możesz zapomnieć o tym czasochłonnym i żmudnym procesie, a przy okazji zaoszczędzić sporo miejsca. Nie musisz bowiem wówczas myśleć o rozstawianiu rozkładanej suszarki czy zawieszaniu sznurków, ani przejmować się pogodą.

Znika także problem nadmiernej wilgotności, która może negatywnie wpływać nie tylko na nasze samopoczucie, ale także powodować pojawienie się pleśni czy grzybów w mieszkaniu. Za kupnem suszarki do ubrań może przemawiać również to, że większość wyjętych z urządzenia ubrań nie wymaga prasowania – można je od razu złożyć i umieścić w szafie. Świeże i pachnące ubrania są praktycznie od razu gotowe do użytku.

Suszarka do ubrań – jakie rodzaje? Na rynku znajdziemy aktualnie kilka typów tych urządzeń.

  • Suszarki do ubrań kondensacyjne. Do suszenia wykorzystują one specjalną grzałkę elektryczną, która podgrzewa pobierane z otoczenia powietrze. Skraplana para jest schładzana i zamieniana w wodę, która następnie trafia do specjalnego, wbudowanego pojemnika (istnieje także możliwość instalacji przewodu odpływowego i podłączenie go do sieci kanalizacyjnej). Tego typu rozwiązanie praktycznie nie wymaga montażu – wystarczy podpiąć urządzenie do gniazdka.
  • Suszarki do ubrań kondensacyjne z pompą ciepła. Istnieją również modele wyposażone w pompę ciepła, która tworzy zamknięty obieg powietrza. Oznacza to, że gorące powietrze jest schładzane i ponownie wykorzystywane, bez utraty energii. Takie działanie pozwala znacząco zmniejszyć opłaty za prąd. W porównaniu do modeli bez pompy ciepła, pobierają one o 50% mniej energii elektrycznej oraz umożliwiają suszenie ubrań w niższych temperaturach, dzięki czemu mamy pewność, że delikatne tkaniny nie zostaną uszkodzone. Aktualnie to najpopularniejszy rodzaj suszarek do prania.
  • Suszarki do ubrań wentylacyjne (inaczej zwane ewakuacyjnymi lub wywiewowymi). Aktualnie są one bardzo rzadko spotykane i zostały wyparte przez suszarki kondensacyjne, głównie ze względu na trudniejszy sposób montażu oraz większy pobór prądu. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych, do odparowania wilgoci z odsączonego prania konieczne jest podłączenie do szybu wentylacyjnego. Potrzebny jest do tego oddzielny przewód o długości ok. 1,5 m. Decydując się na taki rodzaj suszarki, musimy odpowiednio zaplanować miejsce jej ustawienia.

W moim rankingu pojawiają się wyłącznie suszarki bębnowe kondensacyjne w zakresie cenowym do 2000 zł. Zobacz, która suszarka do ubrań sprosta twoim oczekiwaniom.

Amica ADC82LD

suszarka do ubrań Amica ADC82LD suszarka do ubrań

Cena: 1 999 zł przejdź do sklepu

Suszarka kondensacyjna do ubrań z pompą ciepła, która pomieści do 8 kg odzieży. Urządzenie zostało wyposażone w technologię SensiDry, umożliwiającą automatyczne dostosowanie cyklu pracy do wilgotności załadunku. Funkcja ta zabezpiecza ubrania przed przesuszeniem. Wpływa ona także na ochronę tkanin – oznacza to tyle, że temperatura suszenia jest zdecydowanie niższa niż w przypadku zwykłych suszarek kondensacyjnych. Urządzenie automatycznie dostosowuje ruch bębna oraz temperaturę do rodzaju materiału.

Dzięki technologii HeatPump ubrania nie są narażone na nadmierne działanie ciepła – specjalne czujniki mierzą poziom wilgotności każdego załadunku i dostosowują do niego czas suszenia. Dotykowy wyświetlacz LED poinformuje nas m.in. o czasie, który pozostał do zakończenia cyklu czy konieczności wyczyszczenia filtra. Suszarka do ubrań Amica ADC82LD to urządzenie o klasie energetycznej A++, która sprawdzi się do częstych zastosowań w każdym domu.

Deklarowana głośność suszarki to 69 dB. Wymiary to: 84,5 x 59,5 x 65 cm (W x S x G).

Candy Smart Pro CSOE H7A2TE-S

Candy Smart Pro CSOE H7A2TE-S suszarka do prania suszarka do ubrań

Cena: 1 999 zł przejdź do sklepu

To niedroga suszarka kondensacyjna z pompą ciepła z bębnem o pojemności 7 kg i klasie energetycznej A++. Suszarka do ubrań Candy Smart Pro wyposażona jest w podstawowe funkcje, dzięki którym dostosujemy sposób działania do rodzaju tkanin. Wśród opcji znajdziemy m.in. program do suszenia wełny, który dodatkowo otrzymał certyfikat Woolmark. Bezpiecznie wysuszymy również ubrania sportowe za pomocą programu o nazwie Sport. Funkcja SmartPro umożliwia zatrzymanie cyklu po włączeniu maszyny, by dorzucić odzież, o której zapomnieliśmy.

Dostępnych jest kilkanaście programów. Co więcej, po wybraniu danego trybu możemy ustawiać różne opcje, np. poziom suszenia. Niestety na panelu suszarki znajdziemy wyłącznie symbole bez podpisów, co może nieco utrudniać szybki wybór – konieczne będzie zapoznanie się z opisem poszczególnych grafik w instrukcji obsługi.

Jak deklaruje producent, maksymalny hałas wynosi 67 dB. Rozmiar to: 85 x 59,6 x 58,5 cm (W x S x G).

Beko DS8412WPB

Suszarka do ubrań do 2000 zł? Najlepsze suszarki do prania, które Cię nie zawiodą

Cena: 1 999 zł przejdź do sklepu

Beko DS8412WPB to suszarka kondensacyjna z pompą ciepła i bębnem o pojemności 8 kg. Klasa energetyczna A++ gwarantuje mniejsze rachunki za prąd, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności. Oprócz podstawowych funkcji i wielu dostępnych programów suszenia jest wyposażona w boczne panele redukujące drgania, ochronę przed zagnieceniami Beko FreshTherapy czy oświetlenie bębna. Użytkownik ma do dyspozycji aż 16 programów suszenia.

Roczne zużycie prądu przez suszarkę Beko wynosi 235 kWh. Przy pełnym załadunku czas trwania programu wynosi 197 minut, a przy częściowym – 125 minut. A jeśli Twoim problemem jest mało przestrzeni w mieszkaniu, możesz dokupić specjalny łącznik, który pozwoli Ci ustawić suszarkę na pralce (o głębokości min. 45 cm).

Maksymalny hałas urządzenia wynosi jedynie 64 dB, a wymiary suszarki wynoszą 52,1 x 59,7 x 84,6 cm (G x S x W).

Sharp KD-NHH7S7GW2-PL

Suszarka do ubrań Sharp KD-NHH7S7GW2-PL

Cena: 1 847 zł przejdź do sklepu

Powyższy model kondensacyjny od Sharp jest wyposażony w pompę ciepła, a całościowy załadunek wynosi 7 kg. Producent zastosował w sprzęcie kilka nowoczesnych technologii wpływających na funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Mowa tu m.in. o Wave Cabinet (falista konstrukcja ma zapewnić większą stabilność oraz redukować wibracje), oraz bębnie Bubble Drum, którego celem jest ochrona delikatnych tkanin. Raz, na zawsze pożegnaj się z pogniecionymi ubraniami, których późniejsze uprasowanie zajmuje kolejne kwadranse. Wszystko to, dzięki funkcji redukcji zagnieceń.

Mamy do dyspozycji 15 programów suszenia, co pozwala dostosować ustawienia do konkretnych tkanin. Dotykowe sterowanie z poziomu panelu LED Touch pozwala na dość prostą obsługę, a podświetlany bęben – na komfort podczas użytkowania.

Wymiary suszarki wynoszą 60,9 x 59,6 x 84,5 cm (G x S x W), a generowany hałas podczas prasy nie powinien przekraczać 65 dB. Sharp KD-NHH7S7GW2-PL to urządzenie z klasy energetycznej A++.

Electrolux EW6C428WP

Suszarka do ubrań ELECTROLUX EW6C428WP

Cena: 1 999 zł przejdź do sklepu

Kondensacyjna suszarka do ubrań od Electrolux pochodzi z linii PerfectCare 600. Co istotne, w siedmiostopniowej skali efektywności skraplania (od A do G), zaklasyfikowano ją do kategorii B. Maksymalna ilość prania, jaką możemy włożyć do suszarki to aż 8 kg – jest to więc model, który znajdzie zastosowanie również u rodzin z dziećmi. Zwłaszcza, że posiada aż 15 programów suszenia – w tym m.in. tkaniny delikatne, eco-bawełna oraz program odświeżania.

Sterowanie odbywa się poprzez dotykowy panel LED, a dzięki dostępie do wielu funkcji i wskaźników, możemy na bieżąco monitorować cykl suszenia i ewentualną potrzebę konserwacji. Mowa tu zarówno o minimalizacji gniecenia, chłodzenia, jak i konieczności wymiany filtra. Czas trwania pracy przy pełnym załadunku wynosi 154 minuty.

Suszarka do ubrań od Electrolux generuje maksymalnie około 65 dB hałasu, tak więc podobnie, jak i wszystkie powyższe modele. Jej wymiary wynoszą 60 x 60 x 85 (G x S x W).

Jeśli nie ogranicza Cię budżet, a powyższe propozycje nie spełniają w pełni twoich oczekiwań, zajrzyj do naszego rankingu. W publikacji znajdziesz modele, których ceny wahają się od około 1 750 zł do 3 999 zł.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne do sklepów naszych partnerów. Nie ma to żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu.