niedziela, 14 lipca

Planujesz zakup nowych sprzętów do ogrodu? Teraz możesz je kupić w promocyjnej cenie.

Sklep internetowy Lidl kusi ciągle zmieniającą się ofertą na różne urządzenia i akcesoria. Przydatne są one podczas wszelkich prac ogrodowych. Zależnie od tego jak wygląda nasz ogród potrzebujemy różnych narzędzi. Aktualnie w promocyjnej cenie można kupić na przykład kosiarkę spalinową. Można także nabyć elektryczny wertykulator i aerator. Zmieniając końcówkę w postaci walca można łatwo przy pomocy tego urządzenia napowietrzyć ziemię i usunąć zalegający w trawie mech. Tak wypielęgnowany trawnik z pewnością odwdzięczy się zieloną murawą. Mając piękny ogród niezbędny zapewne okaże się zraszacz ogrodowy, który zadba, by zieleń w ogrodzie była odpowiednio nawodniona.

Aktualnie w wyprzedażowej cenie można także kupić dwa modele myjek ciśnieniowych. Jedna z nich wyposażona jest w akcesoria umożliwiające mycie karoserii samochodu. Druga, odznacza się wyższymi parametrami lepiej więc się sprawdzi przy większych pracach, na przykład podczas usuwania zabrudzeń ze ścian budynku czy mchu z drewnianego płotu. Więcej piszemy poniżej.

Zastanawiasz się czy narzędzia z Lidla marki Parkside są warte uwagi? Przeczytaj naszą opinię.

Kosiarka spalinowa PBM 132 B1 Parkside

Kosiarkę spalinową marki Parkside włącza się przez wciśnięcie primera i uruchomienie bezobsługowego zapłonu elektronicznego. Urządzenie ma trójstopniową regulację wysokości ścinania trawy w zakresie od 2,5 do 6,5 cm. Ostrze tnące jednorazowo ścina trawę na szerokość 41 cm. Warto wiedzieć, że nóż wykonany jest ze stali specjalnej i posiada funkcję szybkiego zatrzymania. Kosiarka PBM 132 B1 wyposażona jest w kosz na trawę o pojemności 40 l, który ma wygodny uchwyt do przenoszenia. Istotne jest także to, że rączkę można złożyć, dzięki czemu kosiarka zajmuje mniej miejsca podczas przechowywania.

Specyfikacja techniczna

 • w zestawie: klucz do świec zapłonowych, zestaw do mulczowania, klucz z gniazdem sześciokątnym, wkrętak
 • silnik: 4-suwowy silnik benzynowy OHV 132 cc
 • moc silnika: 1,8 kW (2,45 KM) przy 2850 obr./min
 • pojemność silnika: 132 cm³
 • pojemność zbiornika paliwa: 0,85 l
 • wymiary: 128 x 50 x 102 cm
 • średnica kółek: ok. 16,5 cm
 • waga: 14,6 kg

Cena: 869,00 zł Cena: 599,00 zł Przejdź do sklepu

Elektryczny wertykulator i aerator 2w1 PLV 1500 B1 Parkside

Jest to urządzenie typu 2 w 1. Posiada dwa wymienne walce, które umożliwiają pielęgnację trawnika oraz zbierają mech i sfilcowaną trawę. Można wybrać głębokość penetracji na centralnej czterostopniowej regulacji. Elektryczny wertykulator i aerator wyposażony jest w kosz na resztki zbieranej trawy o pojemności 50 l. Wygodę użytkowania zwiększa okienko, przez które można obserwować poziom wypełnienia. Dzięki możliwości złożenia rączki urządzenie nie zabiera wiele miejsca podczas przechowywania. Ponadto istnieje możliwość zamontowania uchwytu naściennego, dzięki czemu urządzenie nie zajmie cennego miejsca na podłodze.

Specyfikacja techniczna

 • w zestawie: uchwyt naścienny
 • liczba obrotów noży: 3600 min-¹
 • szerokość robocza: maks. 36 cm
 • pojemność zbiornika: ok. 50 l
 • wymiary: 105 x 60 x 93 cm
 • waga: ok. 9 kg

Cena: 499,00 zł Cena: 399,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa PHD 135 D5 Parkside z zestawem do czyszczenia auta

Myjka ciśnieniowa PHD 135 D5 o mocy 1800 W wytwarza ciśnienie 135 bar. Naciskając lub zwalniając przycisk na uchwycie pistoletu włączamy/wyłączamy urządzenie. Warto wiedzieć, że na tym uchwycie można włączyć blokadę przed uruchomieniem na przykład przez dzieci. Wygodę użytkowania myjki zwiększa siedmiometrowy wąż wysokociśnieniowy, duże koła oraz uchwyt. Wszystkie one zwiększają swobodę ruchu. Myjka ciśnieniowa posiada wbudowany zbiornik na środek myjący o pojemności 600 ml, dzięki czemu można z większą łatwością zmyć tłuste zabrudzenia z podjazdu czy karoserii samochodu.


Specyfikacja techniczna

 • w zestawie: uchwyt pistoletu, lanca, standardowa dysza Vario, końcówka Turbo, igła do czyszczenia dysz, przyłącze, wkład z sitkiem, 7 m przewodu wysokociśnieniowego, butelka środka czyszczącego (500 ml), obrotowa szczotka myjąca z mocnym włosiem i przegubem oraz adapter do innych popularnych myjek wysokociśnieniowych, np. Kärcher
 • wydajność: maksymalnie 420 l/h
 • ciśnienie: maks. 13,5 MPa (135 bar)
 • materiał: tworzywo sztuczne, włókno szklane, aluminium
 • wymiary: 24,6 x 26 x 77,8 cm
 • waga: 7,5 kg

Cena: 578,00 zł Cena: 404,60 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa PHDP 180 B2 Parkside Performance

Myjka ciśnieniowa PHDP 180 B2 o mocy 3000 W działa pod ciśnieniem 180 bar. Dobrze sprawdzi się do usuwania zanieczyszczeń z dużych powierzchni na przykład z kostki brukowej czy elewacji budynku. Ponadto można przy jej pomocy zadbać o czystość narzędzi ogrodowych, mebli, grilla czy tarasu. Urządzenie wyposażone jest w mocną aluminiową pompę i silnik, który chłodzony jest wodą. Myjkę uruchamia się przez naciśniecie przycisku na uchwycie pistoletu. Znajduje się tam także wyświetlacz LCD z aktualnym wskaźnikiem ciśnienia.

PHDP 180 B2 Parkside Performance to model, który na obudowie ma zamontowane udogodnienia, takie jak bęben na wąż, uchwyt na kabel i akcesoria. Dzięki nim wszystkie końcówki są zawsze w jednym miejscu. Warto wiedzieć, że myjka ta może pracować nie będąc podłączona do stałego ujęcia wody. Dzięki funkcji zasysania wody można korzystać na przykład z wody zgromadzonej w beczce. Należy jednak wówczas osobno dokupić wąż ssący z koszem filtra.

Specyfikacja techniczna

 • w zestawie: wąż wysokociśnieniowy 10 m z zabezpieczeniem przed skręcaniem, dysza 3 w 1, końcówka do fug, szczotka czyszcząca oraz butelka płynu do czyszczenia (500 ml)
 • wydajność: maks. 600 l/h
 • ciśnienie: maks. 18 MPa (180 bar)
 • materiał: pompa – aluminium, obudowa – tworzywo sztuczne
 • wymiary: 34,5 x 30,5 x 67 cm
 • waga: 18 kg

Cena: 1 499,00 zł Cena: 1 299,00 zł Przejdź do sklepu

Zraszacz kwadratowy, kołowy lub rotacyjny Parkside

Zraszacze korzystają z powszechnego systemu Parkside Click, dzięki czemu szybko podłączysz węża ogrodowego z wodą. Wykonane są z tworzywa odpornego na działanie promieni UV. Zraszacz kołowy mocuje się do ziemi przy pomocy szpikulców. Wyposażony jest w 12 dysz, które nawadniają obszar 85-250 m². Zraszacz rotacyjny nawadnia trawnik tryskając wodą do 345°. Można regulować zasięg rzutu wody na odległość 10-20 m. Nawadnia obszar na powierzchni 70-314 m². Zraszacz kwadratowy podlewa przy pomocy 16 dysz, których pracę można regulować prawo/lewo. Nawadniania ogródek o powierzchni 90-236 m², na odległość 7-16 m.

Specyfikacja techniczna

 • stal szlachetna, tworzywo sztuczne
 • system węża 13 mm (½”)
 • ciśnienie robocze: 2 – 4 bary
 • wymiary / waga zraszacza kołowego: ok. 21,5 x 10 cm / 190 g
 • wymiary / waga zraszacza rotacyjny: ok. 34,7 x 12,5 x 5,5 cm / 175 g
 • wymiary / waga zraszacza kwadratowego: ok. 42,9 x 12,2 x 9,5 cm / 324 g

Cena: 39,99 zł Cena: 31,99 zł Przejdź do sklepu

Wielofunkcyjny pistolet zraszający lub opryskiwacz ogrodowy Parkside

Wielofunkcyjny pistolet zraszający posiada sześć ustawień natrysku wody, od delikatnego do mocnego strumienia. Ich kształt można zmieniać przekręcając końcówkę pistoletu, by uzyskać na przykład miękką mgiełkę lub płaski strumień wody. Opryskiwacz ogrodowy także ma możliwość modulowania strumienia wypływającej wody w bezstopniowej regulacji. Oba akcesoria podpina się do węża ogrodowego przy pomocy systemu Parkside Click.

Specyfikacja techniczna

 • ciśnienie robocze: maks. 4 bary
 • materiał: tworzywo sztuczne
 • wymiar / waga wielofunkcyjnego pistoletu zraszającego: 24,2 x 14,2 x 9 cm / 254 g
 • wymiar / waga opryskiwacza ogrodowego: 21,2 x 12,8 x 4,4 cm / 254 g

Cena: 27,99 zł Cena: 22,39 zł Przejdź do sklepu

Przeczytaj także: Aromatyczna mała czarna w warsztatowym wydaniu – akumulatorowy ekspres do kawy.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.