poniedziałek, 17 czerwca

Platforma sprzedażowa Shopee kończy swoją działalność już za moment. Gdzie w takim razie robić zakupy? Podpowiadamy, które sklepy warto wziąć pod uwagę.

Shopee to popularna platforma zakupowa, która na polskim rynku pojawiła się niespełna rok temu. Należy ona do singapurskiej międzynarodowej firmy technologicznej specjalizującej się w handlu elektronicznym. W ich sklepie internetowym mieliśmy okazję kupić rozmaite produkty i urządzenia w konkurencyjnych cenach. Niestety, dziś przedstawiciele platformy Shopee poinformowali swoich użytkowników o zakończeniu działalności. Zastanawiasz się co teraz z Twoim zamówieniem? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule, tutaj.

Tymczasem zamknięcie sklepu internetowego wiąże się z tym, że konsumenci będą musieli szukać tych samych produktów na innych platformach. W związku z tym postanowiliśmy wybrać najciekawsze serwisy, które są bardzo podobne do Shopee.

AliExpress

Pierwszym przykładem platformy łudząco podobnej do Shopee jaka przychodzi mi na myśl, to AliExpress. Jest to serwis sprzedażowy, na którym głównymi dostawcami produktów są Chińczycy. Zakupy na tej stronie wiążą się z niską ceną, ale także długim czasem oczekiwania na zamówienie. Uwaga, na AliExpress raczej nie znajdziemy polskich produktów!

Allegro

Nie można zapominać o naszej rodzimej platformie zakupowej, czyli Allegro. Na tej stronie ogłaszają się sprzedawcy z Polski, dzięki czemu czas oczekiwania na zamówienie najczęściej zamyka się w zakresie kilku dni. Co ciekawe, na Allegro jest opcja dokupienia pakietu Smart, dzięki czemu za zamówienia o wartości powyżej 40 zł nie musimy płacić za dostawę. W takim wypadku, jeżeli często robimy zakupy na tej platformie, to możemy oszczędzić nawet tysiące złotych na dostawach.

Amazon

Jedną z nowszych platform, która pojawiła się na polskim rynku w 2022 roku, jest tak zwany Polski Amazon. Na niej znajdziemy oferty produktów rozmaitych kategorii takich jak: zabawki, elektronika, produkty Amazon, narzędzia i wiele innych. Co ciekawe, na portalu często możemy znaleźć ciekawe promocje, które obniżają ceny produktów o nawet kilkadziesiąt procent.

Czy to tyle?

Na polskim rynku jest wiele platform sprzedażowych, my jednak wybraliśmy te, które naszym zdaniem są najpopularniejsze. Jeżeli szukasz ciekawej alternatywy dla Shopee, to z pewnością zainteresuje Cię któryś z wymienionych sklepów.