Robot sprzątający to nie ekstrawagancja, ani luksus. To element naszej codzienności. Zadaniem urządzenia jest sprzątanie, dzięki czemu my sami unikamy nużącego obowiązku odkurzania.

Firma TCL jest wielu z nas znana, przede wszystkim z produkcji telewizorów i matryc. Ponadto, ten światowy potentat wytwarza różne sprzęty AGD. Wśród których znajdujemy miedzy innymi robot sprzątający TCL Sweeva 6500. Aktualnie urządzenie to można kupić na przedświątecznej wyprzedaży taniej aż o 380 zł w internetowym sklepie Biedronka Home. Czas, kiedy minie promocja kończy się w niedzielę 17 grudnia.

Robot sprzątający TCL

Urządzenie wyposażone jest w szczotkę boczną i walcową, dzięki czemu – w połączeniu z dużą mocą ssania – robot skutecznie czyści podłogi oraz dywany. Stacja ładująca jest równocześnie miejscem, gdzie odkurzacz samoczynnie opróżnia zbiornik z kurzu. Zaś sterowanie poprzez aplikację daje szerokie możliwości zarządzania pracą robota.

Zapoznaj się z recenzją robota sprzątająco-mopującego TP-LINK Tapo RV30.

Robot sprzątający TCL Sweeva 6500 Black

Urządzeniem TCL Sweeva 6500 można sterować za pomocą manualnych przycisków na górnej części obudowy. Wygodniejszą jednak opcją jest obsługa za pomocą aplikacji TCL Home, którą można pobrać na telefon. Dzięki temu uzyskujemy możliwość sterowania robotem na odległość, na przykład w czasie, kiedy jesteśmy w pracy. Ponadto można stworzyć martwą strefę, która jest dla urządzenia obszarem, do którego nie będzie wjeżdżać. Aplikacja pozwala także wyznaczyć strefę do sprzątania, na przykład kuchnię lub miejsce wokół stołu albo selektywne sprzątanie pomieszczeń.

Dodam jeszcze, że robot sprzątający TCL Sweeva 6500 potrafi stworzyć 5 map mieszkania. Jest to o tyle ważne, że jeśli mieszkamy w wielopiętrowym budynku, wystarczy przenieść urządzenie na inny poziom, wybrać w aplikacji odpowiednią mapę i uruchomić sprzęt. Resztę zrobi za nas odkurzacz.

Odkurzacz TCL pracuje wykorzystując siłę ssącą na poziomie 2700 Pa i oferuje do wyboru cztery tryby. Ma wysokość 7,9 cm i waży 5,3 kg. Zasilany jest pojemną baterią 5200 mAh, która pozwala na sprzątanie nawet do 180 minut. Kurz gromadzi się w zbiorniku o pojemności 500 ml. Bardzo wygodnym jest to, że nie trzeba opróżniać tego pojemnika po sprzątaniu, ponieważ zrobi to za nas sam odkurzacz. W momencie zapełnienia zbiornika, robot podjeżdża do stacji ładującej, a zgromadzone śmieci są automatycznie przesuwane do kosza umieszonego w bazie. Pojemnik ten należy oczyścić po 8 cyklach sprzątania.

Urządzenie zabezpieczone jest szeregiem czujników, dzięki czemu bezpiecznie porusza się po mieszkaniu, na przykład w sensor ładowania, schodowy czy antykolizyjny. Ważne jest także to, że robot potrafi pokonywać przeszkody o wysokości do 2 cm wysokości, na przykład progi lub wjeżdżać na grube dywany. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie lampy UV, która ma właściwości dezynfekujące. Dzięki temu podłoga po sprzątaniu jest pozbawiona zarazków i bakterii, co ma istotne znaczenie, kiedy mieszkają z nami dzieci, zwłaszcza te małe, które lubią bawić się na podłodze. Ponadto powietrze przepływa przez filtr HEPA, dzięki czemu mamy szansę oddychać wolnym od kurzu.

Cena: 1 749,00 zł Cena: 1 369,00 zł Przejdź do sklepu

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.