poniedziałek, 27 maja

Thermomix nadal pozostaje niekwestionowanym królem kuchennych robotów wielofunkcyjnych. Teraz jednak Xiaomi wchodzi na rynek sprzętów kuchennych ze swoim urządzeniem. Czy robot kuchenny Xiaomi podbije i ten sektor? Thermomix ma się czego obawiać?

Słysząc o kuchennym robocie wielofunkcyjnym, zwykle myślimy właśnie o nim. Thermomix króluje bowiem w sektorze tego typu sprzętów. I choć popularność nieustanie stara się podebrać mu Monsieur Cuisine, czyli robot marki własnej Lidla, to jednak urządzenie od Vorwerk nie zwalnia tempa. Ostatnio firma wypuściła na rynek nowy wariant popularnego modelu TM6 Sparkling Black.

Teraz jednak do grona konkurentów postanowiła dołączyć marka Xiaomi. Nowy model robota od tego słynnego chińskiego producenta jest póki co dostępny wyłącznie za granicą, jednak można się spodziewać, że niebawem zacznie podbijać też nasz polski rynek. Co to za sprzęt i dlaczego miałby zagrozić popularności Thermomixa?

Robot kuchenny Xiaomi – funkcje

Xiaomi znane jest z wyjątkowo nowoczesnych, dopracowanych i funkcjonalnych sprzętów. Nic więc dziwnego, że do oferty tego popularnego producenta dołącza teraz kuchenny robot. I jest to nie byle jaki sprzęt, a wieloczynnościowe urządzenie, które ma wyraźnie ułatwiać gotowanie. Jego możliwości wyglądają na co najmniej tak dobre, jak w Thermomixie.

Tym, co od progu zwraca uwagę, jest oczywiście konstrukcja samego robota. Na dość szerokiej podstawie z jednej strony umieszczono oczywiście kielich, jednak tuż obok niego usytuowano 8-calowy ekran dotykowy, który z wyglądu przypomina tablet. W zestawie znajdziemy też przystawkę do gotowania na parze, sitko, trzepaczkę oraz łopatkę i miarki.

Fot. Mi-Home

Urządzenie miesza, miksuje, ubija, zagniata, gotuje, dusi, gotuje na parze… Łącznie ma oferować aż 35 różnych programów. Ma zatem prawdopodobnie wszystko, czego zazwyczaj oczekujemy po tego typu robotach. Oczywiście, w pamięci tego sprzętu zachowano bazę przepisów w postaci filmów. Jednak okazuje się, że na podstawie stylu gotowania przez użytkownika zastosowana w robocie sztuczna inteligencja będzie mogła zaoferować najlepiej dopasowany tryb pracy. I to szczególnie zaskakuje, bo dotąd żaden producent nie zastosował w tego typu sprzęcie podobnego rozwiązania. Ciekawa jestem tylko, czy w praktyce to również będzie tak dobrze działać, jak można się spodziewać.

Robot kuchenny Xiaomi – cena

A teraz najlepsze – cena tego robota. Okazuje się bowiem, że robot kuchenny Xiaomi najprawdopodobniej będzie kosztować mniej niż Thermomix. Na platformie sprzedażowej Amazon można upolować go już za 4 300 zł. Z kolei w oficjalnym sklepie Mi-Home robot ten będzie kosztował 4 799 zł. Dla porównania, aktualnie dostępny w sprzedaży Thermomix TM6 to wydatek rzędu 5 995 zł. Dla osób stojących właśnie przed wyborem urządzenia dla siebie, propozycja od Xiaomi będzie zapewne bardzo kusząca.

Koniecznie sprawdź też, co wiemy o nowym Thermomixie TM7!

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.