Grill elektryczny umożliwia przyrządzenie łatwo, bezpiecznie i przede wszystkim bez dymu typowych dla tego urządzenia przysmaków. Dodatkowo nie trzeba przejmować się porą roku ani deszczową aurą. Sprawdź, jakie najciekawsze modele grillów znalazły się w naszym rankingu.

Wraz z nadchodzącymi ciepłymi wieczorami nadchodzi sezon grillowy, który dla nas, Polaków, jest niemal obowiązkowym punktem majówki lub urlopu w ogrodzie czy na działce. Jednak grill węglowy może być przez nas używany tylko w wyznaczonych miejscach i o określonej porze roku. Nie można go używać wewnątrz mieszkania, ani na balkonie w bloku ze względów bezpieczeństwa pożarowego czy z powodu unoszącego się dymu. Dlatego doskonałym rozwiązaniem tej sytuacji są grille elektryczne.

Kiedy grill elektryczny ma przewagę nad grillem tradycyjnym? Choćby tylko wówczas, kiedy zaplanowaliśmy z dużym wyprzedzeniem spotkanie w rodzinnym gronie lub ze znajomymi, wszystko dograne, tylko… no właśnie, pogoda nie dopisała. Wtedy taki grill jest świetną alternatywą. Kolejnym argumentem jest fakt, że z takiego urządzenia możemy korzystać we własnej kuchni przez cały rok, przywołując w smacznych potrawach wspomnienie lata.

Zalety grilla elektrycznego

 • Szybko się nagrzewa i utrzymuje stałą temperaturę, dzięki czemu można szybko przygotować smaczny posiłek, nawet tylko dla jednej osoby;
 • Nie ma bezpośredniego źródła ognia, więc nie wytwarza się dym, przez co urządzenie jest bezpieczniejsze w użytkowaniu;
 • Wyjmowane płyty grzejne ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości, podobnie jak pojemniki ociekowe, na które spływa wytapiający się tłuszcz. Można je łatwo umyć pod bieżącą wodą lub w zmywarce;
 • Urządzenie umożliwia korzystanie z niego przez cały rok wewnątrz mieszkania, bez względu na warunki atmosferyczne czy porę roku;
 • Wielkość grilla można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb;
 • Grillując na modelu elektrycznym nie wytwarzają się szkodliwe związki powstałe w wyniku kapania tłuszczu na rozgrzany węgiel.

Wady

 • Grill wymaga podłączenia do prądu. Więc jeśli mamy wyznaczone miejsce grillowania z dala od domu musimy pociągnąć przedłużacz;
 • Grillując na urządzeniu elektrycznym nie wydziela się charakterystyczny dym, którym pachną potrawy przygotowywane na grillu węglowym lub gazowym.

Cztery podstawowe rodzaje grillów

Grill z płytą

Są to urządzenia stosunkowo niewielkie, które zmieszczą się na stole lub na blacie kuchennym, choć można też wyszukać modele z dużą powierzchnią do grillowania. Zwykle jednak przeznaczone są do grillowania w towarzystwie kilku osób, w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Grille stołowe przypominają z wyglądu dużą patelnię. Nad elektryczną grzałką umieszczona jest ceramiczna lub teflonowa płyta, w której wyżłobione jest podłużne zagłębienie. Wytopiony tłuszcz spływa do tej rynienki i potem do podstawionego pojemnika, a nie na rozgrzaną grzałkę. Płyty te (pokryte nieprzywierającym tworzywem) są łatwe w demontażu i w utrzymaniu w czystości. Posiadają czasem wygodne pokrywy, dzięki czemu unikamy pryskającego tłuszczu.

Grill elektryczny plancha marki Tefal Multigrill CB6A08

Grill – opiekacz

Inną wersją stołowego grilla jest urządzenie, które składa się z dwóch płyt, pomiędzy którymi układamy porcję przygotowywanej potrawy, na przykład może to być kanapka na ciepło lub porcja mięsa. Potrawa opiekana jest równocześnie z obu stron, od góry i od dołu. Urządzenie to przypomina nieco opiekacz. Dzięki temu, że jest zamknięte unikamy pryskającego tłuszczu. Warto zwrócić uwagę, by ten model grilla posiadał możliwość regulacji położenia górnej płyty (odległości górnej od dolnej), dzięki czemu przygotujemy skwierczący plaster boczku jak i połówkę kurczaka. Jest raczej przeznaczony do domowego użytku dla jednej, dwóch lub trzech osób.

Grill elektryczny opiekacz marki Bosch

Grill z rusztem

Przypominają z wyglądu nieco tradycyjne grille węglowe, więc doskonale sprawdzą się na podwórkach lub dużych tarasach. Posiadają duży ruszt lub płytę grzewczą, na którym z łatwością przygotujesz jedzenie dla wielu osób. Uciążliwe może być czyszczenie tego typu urządzenia, ponieważ tłuszcz może skapywać na rozgrzaną grzałkę i tam przywierać. Jest to część, której nie demontujemy i jest trudno ją doczyścić. Niektóre modele wyposażone są w termostat, dzięki czemu można regulować temperaturę. Są także mniejsze modele, które możemy postawić na stole, bez pokrywy, dzięki czemu możemy obserwować jak skwierczą kiełbaski czy opiekają się warzywa. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ze względu na pryskający tłuszcz.

Grill elektryczny z rusztem Black Rack 58550

Grill raclette

Jest to urządzenie, które posiada dużą płytę na górnym poziomie ogrzewaną są od spodu elektryczną grzałką. Płyta ta wykonana jest zazwyczaj z kamienia lub rowkowanego metalu z możliwością odpłynięcia nagromadzonego tłuszczu. Pod spodem znajduje się kilka małych mini patelni, na których można roztopić ser żółty, pleśniowy, usmażyć jajka, opiec bułkę lub przygotować małą porcję warzyw na ciepło. Tak przygotowane potrawy z mini patelni łączy się z opieczonymi kąskami mięsa, szaszłykami lub grillowanymi warzywami z górnej płyty. Dzięki temu każdy z uczestników spotkania przy grillu raclette może stworzyć własną potrawę. Kamienna płyta jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Taki grill sprawdzi się podczas towarzyskich spotkań w ogrodowej altance lub tarasie.

Grill elektryczny raclette Yoer Racletto ERG03S

Poszukujesz wielu cennych informacji o grillach gazowych? Zachęcamy do lektury artykułu pod tytułem Jak włączyć grill gazowy? Wiemy, jak bezpiecznie go odpalić

Najlepsze modele grilli elektrycznych do 300 zł

Grill elektryczny Ariete 760 La Grigliata

Grill elektryczny Ariete posiada płytę grzewczą, która częściowo jest ryflowana, zostawia więc charakterystyczne opieczone paseczki na kiełbaskach czy mięsie, a częściowo płaska, która jest przeznaczona do opiekania na przykład warzyw, krewetek a nawet do przygotowania jajek smażonych. Płyta jest pokryta powłoką nieprzywierającą. Urządzenie to jest przeznaczone do użytku domowego, a pokrywa, która jest w zestawie, uniemożliwia pryskanie wytopionym tłuszczem. Dodatkowo reguluje utrzymanie stałej temperatury wewnątrz, co przyspiesza moment degustacji.

Urządzenie daje możliwość ustawienia temperatury regulując jej zakres aż na 16 poziomach, dzięki czemu doskonale przygotujesz każdy rodzaj mięsa, ryb czy warzyw. Grill Ariete 760 La Grigliata wyposażony jest w boczne uchwyty, dzięki czemu możesz go wygodnie przenosić, na przykład z kuchni do jadalni. Wiele elementów nadaje się do mycia w zmywarce, na przykład ruszt czy taca ociekowa.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Nieprzywieralna powłoka płyty, Odprowadzanie tłuszczu, Nienagrzewający się uchwyt, Lampka kontrolna temperatury, Regulacja temperatury
 • Moc: 2000 W
 • Wymiary: 58 x 14 x 37 cm
 • Waga: 4,6 kg
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 279,00 zł Przejdź do sklepu

Grill elektryczny MPM MGR-09M

Grill elektryczny MPM dysponuje mocą 2000 W. Posiada możliwość regulacji temperatury w zakresie od 0°C – 270°C. Tak więc, każda potrawa – od delikatnej ryby czy warzyw, aż po dowolny rodzaj mięsa będzie idealnie wysmażona. Dzięki regulacji unoszenia się górnej płyty od dolnej, można włożyć nawet grubsze kawałki przygotowanych potraw i oczekiwać, że będą dobrze przygotowane. Dodatkowo urządzenie można otworzyć o 180°, zyskując dwukrotnie większą powierzchnię do grillowania.

Płyty grilla elektrycznego MPM MGR-09M pokryte są powłoką, która uniemożliwia przywieranie potraw. Odprowadzają także nadmiar wytopionego tłuszczu czy soków do rynienki, skąd spływają do podstawionego pojemniczka. Należy wiedzieć, że nie ma możliwości demontażu płyt i nie można ich myć w zmywarce. Jednak, zgodnie z tym jak podaje producent, wystarczy przetrzeć płyty wilgotną ściereczką, by skutecznie usunąć zabrudzenia.

 • Funkcje: Pojemnik na tłuszcz, Nieprzywieralna powłoka płyty, Kontrolna lampka temperatury, Odprowadzanie tłuszczu, Regulacja temperatury, Otwierana pokrywa do 180°
 • Moc: 2000 W
 • Powierzchnia grillowania: 1330 cm2
 • Waga: 5,5 kg
 • Wymiary: 33 x 33 x 12 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 219,00 zł Przejdź do sklepu

Grill elektryczny z rusztem 2W1 Heckermann

Grill elektryczny Heckermann to urządzenie typu 2w1. Doskonale sprawdzi się podczas grillowania na podwórku – jako grill stojący na wysokiej stabilnej podstawie lub jako stołowy w domu. Posiada ruszt chromowany, na którym zmieści się wiele potraw. Dodatkowo ma trzy półki, na których można układać różne produkty, na przykład sosy, talerze, sztućce oraz jedną górną, która zwiększa powierzchnię do grillowania.

Warto wiedzieć, że urządzenie to ma pokrętło, które daje możliwość regulacji temperatury. Grill Heckermann posiada budowaną osłonę przeciwwiatrową, co zwiększa komfort użytkowania.

 • Funkcje: Urządzenie typu 2w1, Odprowadzanie tłuszczu, Możliwość demontażu (ze stojącego do grilla stołowego), Dioda wskazująca włączenie/wyłączenie urządzenia, Antypoślizgowe nóżki
 • Moc: 2400 W
 • Powierzchnia grillowania: 1200 cm2 plus mini ruszt (47,5 x 8,5 cm)
 • Wymiary: 83,5 x 47,5 x 26 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 259,00 zł Cena: 175,00 zł Przejdź do sklepu

Grill elektryczny raclette Yoer Racletto ERG03S 2w1

Grill Yoer Racletto ERG03S o mocy 1400 W sprawdzi się do przyrządzania smacznych i zdrowych potraw zarówno w domu jak i w plenerze. Górna duża płyta wykonana jest z granitu, pod nią bezpośrednio znajduje się grzałka. Duża powierzchnia płyty umożliwia przygotowanie dużych kawałków mięsa lub nawet połowy kurczaka. Płyta posiada zagłębienie do którego może spływać nadmiar soków. Pod spodem jest miejsce na osiem małych patelenek, na których każdy z biesiadujących osób może samodzielnie przygotować dodatki do smażonego mięsa. Drewniane szpatułki umożliwiają obracanie i zdejmowanie na talerz dodatków.

Urządzenie posiada pokrętło do regulacji temperatury (5 poziomów) oraz wbudowany termostat, co ułatwia kontrolę grzania. Grill posiada wygodne uchwyty, które umożliwiają jego przestawianie. Granitowa płyta z rowkiem oraz mini patelnie są łatwe do utrzymania w czystości. Warto wiedzieć, że urządzenie wyróżnia się też długim okresem gwarancyjnym, bo aż trzyletnim.

 • Funkcje: Regulacja temperatury, Termostat, Lampka kontrolna, Nieprzywierająca powłoka, Antypoślizgowa podstawa
 • Moc: 1400 W
 • Całkowita powierzchnia grillowania: 1706 cm² (1058 cm² górna płyta, 648 cm² patelenki)
 • Wymiary: 46 x 23 x 15 cm
 • Waga: 7,3 kg
 • Wyposażenie: płyta granitowa, 8 małych patelni, 8 szpatułek
 • Gwarancja: 36 miesięcy

Cena: 288,00 zł Przejdź do sklepu

Najlepsze grille elektryczne w kwocie do 600 zł

Grill elektryczny 2W1 Gotie Gge-2200

Otwarty grill elektryczny 2W1 Gotie Gge-2200 może służyć jako grill ogrodowy lub stołowy. Płyta grillowa ma wydzielone dwie powierzchnie: płaską i karbowaną. Pokryta jest nieprzywieralną powłoką, więc można ją łatwo doczyścić. Należy wiedzieć, że nie ma możliwości mycia jej w zmywarce. Dodatkowo urządzenie posiada chromowany ruszt do grillowania, który znajduje się nad płytą. Można odkładać na niego grillowane potrawy celem podtrzymania temperatury.

Stelaż na którym stoi Gotie Gge-2200 posiada umiejscowioną między nogami konstrukcji półkę oraz dwie boczne półeczki z wieszakami, znajdujące się po bokach grilla. Można tam odkładać akcesoria do grilla, talerze czy przygotowane porcje jedzenia. Grill można łatwo zdemontować z tego stelażu, dzięki czemu możemy korzystać z niego w domu. Temperaturę podczas przyrządzania dania można regulować za pomocą podświetlanego pokrętła.

 • Funkcje: Odprowadzanie tłuszczu, Regulacja temperatury, Osłona przeciwwiatrowa
 • Moc: 2200 W
 • Powierzchnia grillowania: 1250 cm2
 • Waga: 6 kg
 • Wymiary: 40 x 70 x 20 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 329,00 zł Przejdź do sklepu

Grill elektryczny Götze & Jensen GL802X

Grill elektryczny GL802X ma moc 2000 W. Urządzenie ma możliwość pełnego otwarcia górnej pokrywy do 180°, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia do przygotowywania potraw. Ciekawe jest to, że można osobno regulować temperaturę dla każdej z płyt. Daje to możliwość równoczesnego przygotowania na przykład warzyw i mięs. Inną cechą wartą uwagi jest możliwość grillowania w trzech pozycjach górnej płyty – zamknietej, półotwartej i otwartej.

Płyty w grillu elektrycznym Götze & Jensen pokryte są powłoką nieprzywierającą (Non-Stick). Można je zdemontować w prosty sposób, naciskając lekko przycisk. Warto wiedzieć, że płyty i pojemnik na wytopiony tłuszcz można umyć samodzielnie pod bieżącą wodą lub w zmywarce.

 • Funkcje: Dwa oddzielnie regulowane elementy grzewcze, Dwie pozycje grillowania, Nienagrzewający się uchwyt, Otwierana pokrywa do 180°, Regulacja położenia górnej płyty, Wskaźnik gotowości, Lampka kontrolna temperatury, Regulacja temperatury, Nieprzywieralna powłoka płyty
 • Moc: 2000 W
 • Powierzchnia grillowania: 667 cm2
 • Waga: 5,2 kg
 • Wymiary: 37 x 40 x 21 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 569,99 zł Cena: 499,99 zł Przejdź do sklepu

Grill elektryczny z rusztem Unold Barbecure 58565

Ogrodowy grill z rusztem typu 2 w1 posiada moc 1600 W. Wyposażony jest w ruszt pokryty nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu jego utrzymanie w czystości jest łatwe. Warto wiedzieć, że można go myć w zmywarce, podobnie jak pojemnik na tłuszcz i tacę ociekową. Pod grzałką umiejscowiona jest płaska taca na wodę, do której skapuje wytapiający się tłuszcz, dzięki czemu nie wytwarza się zapach spalenizny. Grill posiada pokrętło, którym można regulować temperaturę.

Urządzenie może stać na stelażu, który posiada dodatkową półkę pod grillem. Dodatkowo ma dwie boczne półki oraz wąski ruszt do podgrzewania, gdzie można odkładać przygotowane smakołyki, utrzymując dalej ich temperaturę. Grill Unold 58565 można zdemontować ze stojaka i korzystać z niego w domu.

 • Funkcje: Ochrona przed przegrzaniem, Lampka kontrolna temperatury, Odprowadzanie tłuszczu, Regulacja temperatury, Osłona przeciwwiatrowa, Nieprzywieralna powłoka płyty
 • Moc: 1600 W
 • Powierzchnia grillowania: 910 cm2
 • Waga: 5,3 kg
 • Wymiary: 86 x 46,5 x 86,6 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 349,00 zł Przejdź do sklepu

Grill elektryczny Fritel RG 4180

Grill elektryczny Fritel RG 4180 umożliwia przygotowanie potraw poprzez grillowanie na górnej dużej płycie lub wraz z dodatkami serwowanymi na małych patelniach. Duża górna płyta pokryta jest nieprzywierającą powłoką i jest dwustronna. Z jednej strony jest zupełnie płaska, z drugiej strony jest częściowo ryflowana, a częściowo płaska. Mini patelnie posiadają uchwyty z rączką nienagrzewającą się.

Istnieje możliwość mycia płyty i patelenek w zmywarce, dzięki czemu utrzymanie w czystości jest łatwe i proste. Z boku grilla raclette jest pokrętło do regulowania mocy nagrzewania, dzięki czemu smacznie przyrządzisz różne potrawy.

 • Funkcje: Nieprzywieralna powłoka płyty, Regulacja temperatury, Nienagrzewający się uchwyt, Lampka kontrolna temperatury, Możliwość mycia płyty i patelenek w zmywarce
 • Moc: 1700 W
 • Powierzchnia grillowania: 1152 cm2
 • Wyposażenie: dwustronna płyta, 8 małych patelni
 • Waga: 5 kg
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 369,00 zł Przejdź do sklepu

Najlepsze grille elektryczne powyżej 600 zł

Grill elektryczny Severin PG 8541

Grill elektryczny Severin o mocy 2000 W wyposażony jest w ryflowaną płytę grzewczą pokrytą powłoką ceramiczną, dzięki czemu jest łatwa w czyszczeniu i odporna na zarysowania Płyta ta zajmuje około 2/3 powierzchni, pozostała część jest płaska, której przeznaczeniem jest grillowanie warzyw.

Temperaturę można płynnie regulować za pomocą pokrętła, na którym zaznaczona jest czytelna skala. Utrzymanie jej na właściwym poziomie zapewnia termostat. Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie miernika temperatury – rodzaju szpili wkłuwanej w mięso, dzięki czemu dokładnie wiemy w jakim stopniu jest już przygotowane danie. Grill Severin PG 8541 w zestawie ma także pokrywę – to kolejny czynnik, który ułatwia utrzymanie właściwej ciepłoty i szybsze przygotowanie potrawy. Pokrywę można wykorzystać także jako osłonę przeciwwiatrową. Wystarczy powiesić ją na uchwycie, by spełniała tę funkcję.

Urządzenie wyposażone jest w mobilny stojak na kółkach, który można łatwo przesunąć w wybrane miejsce. Stojak jest wysoki (83 cm). Dodatkowo na stojaku zamontowana jest półka na niezbędne akcesoria czy przyprawy konieczne do podkręcenia smaku grillowanych dań. Warto wiedzieć, że urządzenie można łatwo zdemontować ze stelaża i można używać jako grilla stołowego. Płytę należy myć pod bieżącą wodą, natomiast pojemnik na tłuszcz i tacę ociekową.

 • Funkcje: Odprowadzanie tłuszczu, Regulacja temperatury, Powłoka ceramiczna, Miernik temperatury, Termostat, Lampka kontrolna nagrzania
 • Moc: 2000 W
 • Powierzchnia grillowania: 1320 cm2
 • Wymiary: 42 x 83 x 58 cm
 • Waga: 6,64 kg
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 649,00 zł Przejdź do sklepu

Grill elektryczny Tefal GC750D30 OptiGrill Elite

Grill elektryczny Tefal o mocy 2000 W posiada dwie płyty, które pokryte są nieprzywierającą powłoką. Płyty te można prosto zdemontować i umyć na przykład w zmywarce, więc są łatwe w utrzymaniu w czystości. Tefal GC750D30 daje nam możliwość korzystania z wprowadzonych do pamięci aż 12 automatycznych programów. Dzięki temu przygotujesz na przykład mięso o różnym stopniu wysmażenia, rybę, chrupkie warzywa, a nawet rozmrozisz wcześniej przygotowane danie. Jeżeli jednak wolisz jakąś potrawę dłużej grillować skorzystaj wówczas z możliwości manualnego sterowania.

Kolejną ciekawą funkcją jest Automatic Sensor Cooking. Wykryje ona za pomocą sensorów ilość położonych na płycie sztuk mięsa oraz ich grubość dostosowując odpowiedni czas oraz temperaturę do perfekcyjnego przygotowania potrawy. Można także skorzystać z funkcji intensywnego podsmażania. Uzyskamy w ten sposób soczyste mięso w środku z zewnątrz przyrumienione.

Warto zwrócić uwagę, że płyta nachylona jest o 7°. Daje to możliwość swobodnego spływania wytopionego tłuszczu lub nadmiaru marynaty. W zestawie: dwie wymienne płyty do grillowania oraz taca ociekowa. Akcesoria te można myć w zmywarce.

 • Funkcje: 12 automatycznych programów grillowania, Pomiar grubości mięsa, Regulacja temperatury, Kontrolna lampka temperatury, Odprowadzanie tłuszczu, Nieprzywieralna powłoka płyty
 • Moc: 2000 W
 • Powierzchnia grillowania: 600 cm2
 • Waga: 4,6 kg
 • Wymiary: 36,5 x 36,5 x 17,5 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 1 049,00 zł Cena: 949,00 zł Przejdź do sklepu

Grill elektryczny z rusztem Severin PG 8118

Grill elektryczny Severin przeznaczony jest nie tylko do grillowania w ogrodzie, na działce lub na tarasie, ale można go wykorzystać w domu jako grill stołowy. Urządzenie posiada moc 3000 W, więc szybko się rozgrzewa. Ruszt wykonany jest ze stali nierdzewnej i jest łatwy w czyszczeniu. Dodatkowo istnieje możliwość mycia tego elementu w zmywarce. Przed uruchomieniem należy wlać do tacy ociekowej wodę, która optymalnie rozprowadza ciepło.

Podświetlane pokrętło z regulacją temperatury jest dobrze czytelne także po zmierzchu. Barwa podświetlenia sygnalizuje nam że urządzenie rozgrzewa się (niebieski kolor), temperatura jest bliska 320°C (pomarańczowy), zakres temperatur pomiędzy 320-500°C oznaczony jest kolorem czerwonym. Wbudowany regulator czasu i termometr grillowy umożliwiają perfekcyjne przygotowanie potraw. Istnieje także możliwość używania tylko jednej z dwóch grzałek, dzięki czemu zyskujemy możliwość oszczędzania energii. Obudowa grilla wykonana jest z materiału, który nie rozgrzewa się (SafeTouch) i nie stwarza ryzyka oparzenia się.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Szybkie nagrzewanie, Regulacja temperatury, Miernik temperatury, Nienagrzewający się uchwyt, Lampka kontrolna temperatury
 • Moc: 3000 W
 • Powierzchnia grillowania: 996 cm2
 • Wymiary: 62 x 91 x 50 cm
 • Waga: 7 kg
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 829,00 zł Przejdź do sklepu

Grill elektryczny raclette Bestron ARG300BW

Grill elektryczny Bestron ARG300BW jest bogato wyposażony. Posiada dwie płyty górne, dwustronne, jedną kamienną i drugą żeliwną. Żeliwna płyta posiada z jednej strony żłobkowanie, a z drugiej wgłębienie do smażenia naleśników. Płyta kamienna długo utrzymująca ciepło, ma biegnący wokół rowek ułatwiający odprowadzenie tłuszczu lub nadmiaru soków. Pod spodem znajduje się miejsce do smażenia na małych patelniach – można wybrać także podwójną. Patelenki mają drewniane uchwyty, które nie nagrzewają się.

Na samym dole grilla raclette znajduje się schowek, na patelnie aktualnie nieużywane. Płyty i małe patelnie pokryte są nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu po zakończonym grillowaniu łatwo usuniemy zabrudzenia. Można także je myć w zmywarce. Na bocznej stronie jest pokrętło z lampką kontrolną, którym uruchamiamy lub wyłączamy grill oraz służące do regulacji temperatury.

 • Funkcje: Regulator temperatury z lampką kontrolną, Dodatkowe miejsce na nieużywane patelnie, Antypoślizgowe nóżki
 • Moc: 1500 W
 • Wyposażenie: dwustronna płyta, 8 patelni pojedynczych, 4 patelnie podwójne, 8 drewnianych łopatek
 • Wymiary: 58 x 14,5 x 26,5 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 651,32 zł Przejdź do sklepu

Przydatne funkcje

Moc

Od mocy grzałki zależy w jakim czasie urządzenie będzie gotowe do pracy. Im niższa moc tym urządzenie będzie potrzebowało więcej czasu na przygotowanie potrawy. Najlepiej wybrać grill elektryczny o mocy powyżej 1000 W (grille elektryczne mają moc od 500 W nawet do 2500 W). Warto zwrócić uwagę przed zakupem, czy wybrany przez nas model ma możliwość regulacji mocy.

Temperatura

Regulacja temperatury (najlepiej kilkustopniowa) pozwoli na przygotowanie różnych potraw. Jest to istotne, ponieważ ryby, warzywa czy owoce wymagają innej temperatury niż mięso z kurczaka lub wołowina. Dzięki temu zachowamy soczystość przyrządzanego jedzenia i odpowiedni stopień wysmażenia.

Czyszczenie

Najwygodniejsze są grille z płytą, gdyż wytapiający się tłuszcz ocieka do specjalnego pojemnika i nie przywiera do grzałki – którą trudno jest doczyścić. Istotne jest to, by płyty pokryte były nieprzywierającą powłoką oraz by była możliwość mycia niektórych części w zmywarce. Warto pamiętać, że decydując się na model grilla z rusztem pozostaje nam do umycia później ruszt, wnętrze i przypalona grzałka.

Włącznik/wyłącznik

Choć wydaje się to oczywiste, to niektóre modele nie posiadają takiego włącznika, a jedynym istniejącym jest po prostu wtyczka.

Powierzchnia do grillowania

Powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Wiąże się to bezpośrednio z decyzją, czy zamierzamy przyjmować gości, czy raczej wybieramy model dla siebie. Należy także zastanowić się, gdzie będziemy przechowywać większy model grilla przez cały rok. Warto wybrać takie urządzenie, które będzie posiadało płyty z nieprzywierającego materiału, a więc będzie łatwe w utrzymaniu w czystości.

Dodatkowe funkcje

Niektóre modele wyposażone są we wskaźnik wypieczenia mięsa, który sygnałem dźwiękowym lub migającą diodą sygnalizuje jak mięso jest wysmażone (delikatnie, średnio, mocno). Jest to ważne zwłaszcza w grillach zamkniętych, gdzie, aby skontrolować stan wypieczenia mięsa, należy otworzyć urządzenie, co skutkuje natychmiastowym obniżeniem temperatury. Możemy spotkać się także z wprowadzonymi do pamięci urządzenia programami. Dzięki tej funkcji grill automatycznie dobierze odpowiednie parametry – temperaturę i czas, do perfekcyjnego przygotowania potrawy. Warto wiedzieć, że niektóre modele grilli posiadają także możliwość rozmrażania lub mają funkcję pomiaru grubości mięsa.

Kolejną ciekawą funkcją spotykaną w niektórych modelach jest możliwość wymiany płyt. Dzięki temu urządzenie, w zależności od dobranych płytek może być grillem, tosterem lub gofrownicą. Dobrze jest pamiętać o bezpieczeństwie. Dlatego wybierając odpowiedni model pamiętajmy, by wybrany model był stabilny, miał antypoślizgowe nóżki oraz uchwyty, które nie nagrzewają się.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.