W dwóch sklepach pojawiły się bardzo okazyjne oferty na myjki ciśnieniowe od Kärchera. Przyglądamy się bliżej tym ofertom i zastanawiamy się, która jest korzystniejsza.

Myjki ciśnieniowe to ostatnio niezwykle pożądany sprzęt gospodarstwa domowego, który przyspiesza i ułatwia codzienne czynności w domu i ogrodzie. Wykorzystując siłę wysokiego ciśnienia wody, myjki ciśnieniowe zapewniają skuteczną i efektywną czyszczenie różnych powierzchni.

W Obi i Media Expert pojawiły się okazje na bliźniacze modele z tej samej serii – K7.

Media Expert: Myjka ciśnieniowa Kärcher K7 1.168-502.0

Model dostępny w okazyjnej cenie w Media Expert to Kärcher K7.1-168.502.0, z mocnym, chłodzonym wodą silnikiem i maksymalnemu ciśnieniu 160 barów. Powinien radzić sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami w warunkach domowych, niezależnie od powierzchni. Do myjki możesz doprowadzić wodę o maksymalnej temperaturze 60°C, a wydajność tłoczenia to aż 600 l/h.

Wyróżniającą cechą tej myjki jest technologia Plug 'n’ Clean, która umożliwia łatwe i szybkie zmienianie detergentów. Możesz dostosować swoje czyszczenie, wybierając odpowiedni detergent do konkretnego zadania.

Myjka została wyposażona w innowacyjny system chłodzenia wody, co zapobiega przegrzewaniu się urządzenia nawet podczas intensywnego użytkowania. Dzięki temu możesz cieszyć się nieprzerwanym i wydajnym czyszczeniem bez obaw o uszkodzenia sprzętu.

 • Długość węża [m]: 10
 • Ciśnienie maksymalne [bar]: 160
 • Wydajność tłoczenia [litr/h]: 600
 • Temperatura maksymalna doprowadzanej wody [st.C]: 60
 • Moc przyłączeniowa [kW]: 3
 • Napięcie zasilające [V]: 230

Cena: 1949,99 1799,99

OBI: Myjka ciśnieniowa Kärcher K 7 WCM

W OBI można natomiast kupić w dobrej cenie model Karcher K7 WCM, który charakteryzuje się potężniejszym silnikiem o mocy 3000 W i maksymalnym ciśnieniem wynoszącym 180 barów. Bez względu na to, czy potrzebujesz oczyścić taras, elewację, meble ogrodowe czy samochód, ta myjka zapewnia skuteczne czyszczenie.

Wbudowany filtr wody również skutecznie chroni pompę przed zanieczyszczeniami, a wbudowany system Quick Connect umożliwia łatwe podłączanie węża wysokociśnieniowego do pistoletu i do urządzenia oraz odłączanie poprzez proste naciśnięcie przycisku na pistolecie.

 • Napięcie: (V/Hz) 230 / 50
 • Ciśnienie (bar/MPa): 20 – maks. 180 / 2 – maks. 18
 • Wydajność tłoczenia (l/h): maks. 600
 • Wydajność powierzchniowa (m2/h): 60
 • Temperatura doprowadzanej wody (C): maks. 60
 • Moc przyłącza (kW): 3
 • Kabel zasilający (m): 5

Cena: 1899,99

Czy warto dopłacić?

Jak można zauważyć OBI i Media Expert proponują modele z tej samej serii, a zasadnicza różnica między nimi to nieco wyższe ciśnienie w modelu Kärcher K 7 WCM. Wynosi ono 180 barów, podczas gdy tańszy o 100 zł model w Media Expert myje z ciśnieniem 160 barów. Czy za taką różnicę warto dopłacić?

Zależy to oczywiście od osobistych preferencji i docelowego przeznaczenia sprzętu. Wyższe ciśnienie wody może być korzystne, szczególnie jeśli masz do czyszczenia z trudnymi zabrudzeniami, uporczywymi plamami lub dużymi powierzchniami. Pomoże skrócić czas czyszczenia i zapewnić bardziej intensywne i efektywne rezultaty. Jeśli będziesz potrzebować czyszczenia takich zabrudzeń, jak osad na betonie lub kamieniu, za wyższe ciśnienie warto dopłacić.

Trzeba jednak pamiętać, że jeśli masz do czynienia głównie z delikatnymi powierzchniami, takimi jak drewno czy samochody, zbyt wysokie ciśnienie może spowodować uszkodzenia. Jeśli myślisz o zakupie myjki przede wszystkim w takich celach, zastanów się, czy wyższe ciśnienie nie tylko nie będzie ci potrzebne, ale może wręcz zaszkodzić czyszczonym powierzchniom.

A jeśli interesują cię myjki i szukasz alternatyw, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych modeli!