Ekspres do kawy umożliwia nam parzenie smacznego i stawiającego na nogi espresso. Oprócz tego, swoim wyglądem powinien wpasować się we wnętrze lub stać się eleganckim wyróżnikiem. Takim właśnie jest kolbowy model w stylu retro-AGD.

Kolekcja kolbowych ekspresów do kawy w stylu retro-AGD ma to do siebie, że przyciąga oko. Wabi nie tylko wieloma kolorami, ale także umiejętnym połączeniem metalu i szkła. To styl ponadczasowy, który dobrze wpasuje się zarówno w kuchnie nowoczesne jak i tradycyjne. Dzięki temu, że można wybierać spośród wielu barw, między innymi wśród odcieni czerwieni, niebieskiego, różu czy czerni, każdy znajdzie taki model, który podkreśli wygląd jego wnętrza. Urządzenie takie może też stanowić także interesujący kontrapunkt w monochromatycznej kuchni.

Retro-AGD – kolbowe ekspresy

Wirtualne półki internetowego sklepu Lidl od jakiegoś czasu zapełnione są kolbowymi ekspresami w stylu retro. Urządzenia te wyróżniają się swoim charakterystycznym wyglądem – umiejętnym połączeniem koloru, szkła i metalu. Obecnie można wybierać pomiędzy czterema urządzeniami. Ich wspólną cechą jest to, że mogą zaparzyć jedną lub dwie filiżanki espresso jednocześnie. Chcąc degustować kawę białą trzeba użyć dyszy parowej. Z jej pomocą przygotujesz zarówno apetyczną mleczną piankę jak i ulubioną herbatę, albo inny napój na bazie gorącej wody.

Kolbowe ekspresy do kawy wyposażone są w półeczkę na kubki, która umiejscowiona jest od góry. Dzięki temu, kiedy masz ochotę na małą czarną, filiżanka zawsze jest pod ręką. Te sprzęty w stylu retro-AGD łączy także cena. Posiadaczem wybranego modelu można stać się wydając kwotę pomiędzy 429 do 499 zł. Przejrzałam opinie dotychczasowych nabywców, którzy mieli okazję przetestować te modele u siebie w domu. Pod każdym z modeli znajdziecie kilka słów, o tym, co sądzą o nich posiadacze.

Przeczytaj również o wyprzedażowej okazji w sklepach stacjonarnych Lidl. Szczegóły znajdziesz w tekście Kuchenne sprzęty z Lidla, skąd dowiesz się jakie sprzęty można nabyć nawet o taniej o 50 %!

Ekspres do kawy kolbowy Chrom Retro 1973 SEML 1050 A1 Silvercrest

Cisnieniowy Chrom Retro 1973 SEML 1050 A1 marki Silvercrest wyposażony jest w trzy przyciski i pokrętło. Umożliwiają one włączenie/wyłączenie ekspresu lub użycie dyszy parowej. Z jej pomocą można zarówno podgrzać mleko jak i je spienić, ale także przygotować ulubioną herbatę. Urządzenie parzy jedną lub dwie małe czarne – zależy to od wybranego sitka, do którego należy wsypać odpowiednią porcję mielonych ziaren. SEML 1050 A1 kosztuje 499 zł i tym samym jest to najdroższy model w zestawieniu. Obecnie sprzedawany jest tylko w kolorze czerwonym.

Ekspres do kawy kolbowy Chrom Retro 1973 SEML 1050 A1 czerwony

Ekspres do kawy Chrom Retro 1973 SEML 1050 A1 zyskał do tej pory 44 oceny, które łącznie składają się na notę 4,4/5 gwiazdek. Trzy osoby oceniły ten model wystawiając zaledwie jedną gwiazdkę, co było związane z szybka awarią urządzenia lub słabą jakością użytego materiału. Jednak, aż 30 nabywców jest bardzo zadowolonych z dokonanego zakupu. Jak podkreślają w komentarzu, urządzenie ma dobry stosunek jakości do ceny i parzy smaczne espresso z dużą ilością pianki.

Ekspres do kawy ciśnieniowy kolbowy SEM 1100 C4 Silvercrest

Kolbowy ekspres SEM 1100 C4 o mocy 1100 W pobiera wodę ze zbiornika o pojemności 1,5 l. Jednocześnie urządzenie umożliwia przygotowanie jednej lub dwóch filiżanek espresso. Dysza parowa spieniając mleko daje szansę na tworzenie specjałów kawowych lub parzenie herbaty czy ziół. Kubki można odkładać na półeczkę umiejscowioną u góry, dzięki czemu są zawsze pod ręką. Model ten dostępny jest także w kolorze czarnym. Można stać się jego posiadaczem wydając 449 zł.

Ekspres do kawy ciśnieniowy kolbowy SEM 1100 C4 Silvercrest

Ciśnieniowy ekspres SEM 1100 C4 uzyskał łącznie 40 not zebranych ze wszystkich sklepów online Lidl. Ich suma daje notę 4,3/5 gwiazdek. Zaznaczę, że kupujący nie ocenili urządzenia najniżej. Aktualnie dwie osoby dały tylko dwie gwiazdki, podkreślając, że powodem tej oceny były usterki techniczne urządzenia. Ekspres uzyskał 22 najwyższe noty od nabywców. Czytając komentarze kilkukrotnie przewija się opinia, że cena jest odpowiednia do jakości, urządzenie jest łatwe w użyciu i spełnia oczekiwania nabywców.

Ekspres ciśnieniowy kolbowy SEM 1100 D3 Silvercrest

Kolbowy ekspres ciśnieniowy SEM 1100 D3 marki Silvercrest posiada półeczkę, na którą można odkładać filiżanki, dzięki czemu są zawsze pod ręką. Zbiornik mieszczący 1 l wody, można wyjmować, aby uzupełnić jej zapas. Także i to urządzenie może przygotować za jednym razem jedną lub dwie porcje espresso. Natomiast dysza parowa umożliwia tworzenie puszystej pianki, podgrzewanie mleka lub parzenie herbaty. Dostępne są także modele w innych wersjach kolorystycznych (stali i odcieniu niebieskiego). Ekspres ciśnieniowy SEM 1100 D3 można kupić za 429 zł.

Ekspres ciśnieniowy kolbowy SEM 1100 D3 Silvercrest

Przejdź do sklepu – jeżeli wybierasz ekspres różowy

Przejdź do sklepu – jeżeli wybierasz model w kolorze antracytu

Przejdź do sklepu – jeżeli wybierasz model w odcieniu niebieskim

Ekspres ciśnieniowy SEM 1100 D3 dostępny jest w trzech kolorach. Choć jest to ten sam model urządzenie zyskało różne noty, w zależności od barwy. I tak: model różowy ma 9 ocen, które dają ocenę 3,9/5 gwiazdek. Ekspres antracytowy zebrał 19 opinii, których łączna nota daje 4,1/5 gwiazdek. Natomiast urządzenie w kolorze mięty zostało ocenione przez 13 kupujących i otrzymało zaledwie 3,2/5 gwiazdek. Niezależnie jaki kolor użytkownicy wybrali, skarżyli się na wąż doprowadzający wodę, który szybko się poluzowuje, przez co maszyna nie działa sprawnie. Oczywiście, wielu kupujących było bardzo zadowolonych z zakupu. Wspominają o smacznej kawie, łatwej obsłudze i adekwatnej cenie.

Kolbowy ekspres ciśnieniowy SEM 1050 A2 Silvercrest

Kolbowy ekspres SEM 1050 A2 marki Silvercrest, podobnie jak inne wyżej wymienione modele, ma możliwość jednoczesnego przygotowania jednego lub dwóch kubków czarnej kawy. Woda pobierana jest ze zbiornika o pojemności 1,2 l. Urządzenie wyposażone jest także w dyszę parową. Umożliwia ona spienianie mleka na aksamitną piankę lub przygotowanie aromatycznej herbaty. Komfortowe jest to, że filiżanki można odkładać na półeczkę umiejscowioną od góry. Dzięki temu zawsze są pod ręką, kiedy przyjdzie ochota na espresso. Model ten dostępny jest dwóch wersjach kolorystycznych: w czarnej i w odcieniu niebieskiego. Ekspres SEM 1050 A2 kosztuje 429 zł.

Kolbowy ekspres ciśnieniowy SEM 1050 A2 Silvercrest

Przejdź do sklepu – jeżeli wybierasz model w kolorze czarnym

Przejdź do sklepu – jeżeli wybierasz model w odcieniu niebieskim

Model SEM 1050 A2 to drugi z najtańszych prezentowanych kolbowych ekspresów w stylu retro. Tu również oceny są różne, w zależności od koloru. Ekspres w kolorze czarnym został oceniony przez 22 kupujących i ma ocenę 4/5 gwiazdek. Model niebieski uzyskał dopiero 6 not, które dają mu 3,8/5 gwiazdek. Urządzenie – niezależnie od wybranego koloru – było słabo ocenione z powodu usterek technicznych, które uniemożliwiały sprawną obsługę. Komentujący, którzy są zadowoleni z dokonanego zakupu zachwalają łatwą obsługę, jednocześnie podkreślając, że jest to sprzęt do użytku domowego.

Jaki automatyczny ekspres do kawy do 1500 zł? Najlepsze modele ciśnieniowe

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.