Quadrofoil to cichy i ekologiczny skuter. Silnik  nie emituje żadnych spalin gdyż jest w pełni ekologiczny. Takie rozwiązanie, oprócz sprawienia, że pojazd jest bliższy naturze daje także możliwość pływania po strefach ekologicznych, gdzie większość łodzi motorowych nie ma dostępu. Brak hałasu, brak większych fal, brak dwutlenku węgla.  Cisza i spokój. Idylla nad wodą.

[iframe src=”//www.youtube.com/embed/ooAAnZIgj8o” width=”600″ height=”400″]

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym przez projektantów jest technologia C-foil. Wykorzystywano w niej siłę wyporu, która podnosi obiekt pływający nad powierzchnięwody, dzięki czemy opór jest minimalizowany. Stąd też Quadrofoil nie zostawia za sobą większych fal. Cały skuter wodny, o ile można tak go nazwać, wygląda bardzo futurystycznie. Kierownica posiada zintegrowany ekran dotykowy, który poinformuje użytkownika o mocy baterii, zasięgu, prędkości poruszania i zużyciu energii. W dodatku, w każdej chwili można ją odpiąć, a to uniemożliwi uruchomienie silnika.

Quadrofoil

Lekki kadłub został wykonany z materiałów kompozytowych. Ciekawym rozwiązaniem jest opatentowany, zintegrowany układ kierowniczy, który sprawia, że Quadrofoil jestniewzykle czuły i nie dryfuje na wodzie. Producenci zadbali także o to aby gadżet był jak najbardziej bezpieczny. Wbudowano w nim system antykolizyjny, absorbujacy siłę ewentualnego uderzenia. Zastosowane mamteriały dodatkowo sprawiają, że pojazd jest niezatapialny (kadłub jest pusty), dzięki odpowiedniej kontrukcji pojazd przez cały czas zachowa także poziom.

quadrofoil

Oprócz świetnego wyglądu i wykorzystaniu nowoczesnych technologii w poszanowaniu środowiska, Quadrofoil ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Producenci zapewniają, żekoszt eksploatacji pojazdu to zalediwe 1€ na godzinę. Skuter ma osiągać prędkość do 20 węzłów na godzinę (ok. 37 km/h) co jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Jednonaładowanie baterii daje możliwość przepłynięcia do 100 km.

Quadrofoil

Quadrofoil jest dostępny w dwóch wersjach. Podstawowej i premium, różnią się mocą silnika 5,5 Kw oraz 3,7 kw, prędkościa maksymalną, 16 węzłów i 21 węzłów, zasięgiem, do 50 km oraz do 100 km, a także, oczywiście ceną. Wersja premium kosztuje 22 500€, cena może wydawać się wysoka, ale 5 egzemplarzy zostało już sprzedanych. Edycja ta jest limitowana, wyprodukowano tylko 100 sztuk. Wersja podstawowa kosztuje nieco mniej – 15 000€.

Quadrofoil

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *