Arist – smartfonowy barista, serwujący genialną kawę

Arist to ekspres do kawy, który zaparzy ją jak najlepszy barista. Smak kawy jest determinowany przez wiele czynników, można wśród nich wymienić takie jak rodzaj ziarna, wielkość jego mielenia, temperatura wody czy ciśnienie jej przepływu. Wszystkie dostępne na rynku ekspresy do kawy parzą ją dokładnie w ten sam sposób. Arist to zmienia.

[iframe src=”https://www.kickstarter.com/projects/236195807/arist-brews-coffee-like-the-best-baristas-anytime/widget/video.html” width=”100%” height=”480″]

Prezentowany gadżet to pierwszy ekspres do kawy, który zapewnia pełną kontrolę nad każdym krokiem w procesie warzenia. Ustawienie odpowiednich parametrów mogłoby być trudne dla przeciętnego użytkownika, ale dzięki połączeniu ze smartfonem i internetem można wybrać jedną z ponad 100 tysięcy dostępnych receptur. Warto dodać, że z czasem urządzenie będzie uczyło sie preferencji użytkownika.

Arist

Kożystając z Arist użytkownik może wybrać kawę z jednego z dostępnych na smarfonie przepisów. Może także nacisnąć na ekspresie przycisk, który jest zaprogramowany do konkretnego parzenia. W końcu, może także umieścić swój osobisty kubek, a ekspres przygotuje specjalny drink dla konkretnego użytkownika, ze względu na jego osobiste preferencje.

Arist

Przepisy dostępne w bazie Arist niejednokrotnie mogą wymagać użycia różnych, nawet nietypowych rodzajów ziaren. Użytkownik może je kupić, z poziomu smartfona, na Arist Cafe. Obecnie pomysłodawcy są na etapie projektowania możliwości automatycznego dodawania syropów do kawy.

Arist

Za możliwość spróbowania kawy z każdego rejonu świata, trzeba zapłacić minimum 349$, bo tyle wynosi cena urządzenia.