Każdy z nas kocha promocje, a najbardziej te, które pozwalają nam oszczędzić nieco gotówki. Tym razem mam dla Was dobrą wiadomość. Już niedługo pojawi się promocja w Lidlu, o której trzeba wiedzieć, jeżeli lubi się takie rabaty.

W poniedziałek na stronie internetowej sieci sklepów Lidl pojawiła się oficjalna informacja dotycząca bardzo ciekawej akcji promocyjnej. Okazało się, że w czwartek 16 marca do placówek stacjonarnych trafi wielofunkcyjny robot kuchenny firmy Silvercrest Monsieur Cuisine Smart. Mało tego, pojawi się z rabatem wynoszącym 300 zł, o czym dokładnie przeczytasz tutaj. Wraz z urządzeniem na półeczki trafią także dedykowane akcesoria kuchenne. Przeczytasz o nich w artykule tutaj. Po wnikliwej analizie znalazłam jeszcze jedną ciekawostkę.

Promocja w Lidlu – czego się dowiedziałam?

Okazuje się, że wymienione w gazetce akcesoria posiadają inne ceny, niż te, które znajdziemy w sklepie internetowym Lidl. Zacznijmy jednak od listy produktów, które pojawią się w czwartek 16 marca w placówkach stacjonarnych Lidl.

 • Nasadka tnąca marki Silvercrest
 • Łopatki kuchenne marki Ernesto
 • Wylewka marki Ernesto
 • Łopatka obrotowa marki Ernesto
 • Książki kucharskie
  • Szybkie ciasta
  • Chleby, bułki, bułeczki
  • Przepisy All in One
  • Low carb
  • Szybka kuchnia rodzinna
  • Potrawy wegetariańskie

Nasadka tnąca

Na początek weźmy na tapet nasadkę tnącą marki Silvercrest. Po wpisaniu hasła do wyszukiwarki sklepu internetowego Lidl okazuje się, że akcesorium jest dostępne w stałej ofercie w cenie 169 zł. Co prawda, aktualnie zostało ono wyprzedane. Jednak według informacji dostępnej na stronie możemy się dowiedzieć, że wróci do sprzedaży w ciągu 48 godzin.

Cena za nasadkę tnącą w sklepie internetowym Lidl

Co ciekawe, po sprawdzeniu najnowszej gazetki Lidla dowiedziałam się, że cena za nasadkę tnącą odrobinę się różni. Tam jest napisane, że od czwartku 16 marca w sklepach stacjonarnych akcesorium mogę kupić za 159 zł. Oszczędność jest więc widoczna gołym okiem i jak łatwo można policzyć, wynosi ona 10 zł.

Cena za nasadkę tnącą z gazetki Lidl

Książka kucharska

Nie jest to jednak odosobniony przypadek. Największa procentowa oszczędność, porównując cenę regularną ze sklepu internetowego oraz cenę przedstawioną w gazetce, ma miejsce w przypadku książek kucharskich. Jeszcze do niedawna za jedną sztukę trzeba było zapłacić 29,99 zł. Warto jednak zauważyć, że aktualnie zniknęły one zupełnie z oferty sklepu internetowego.

Cena za książkę kucharską w sklepie internetowym Lidl

Tymczasem z gazetki Lidla dowiedziałam się, że jedna książka kucharska ma być dostępna do kupienia za 19,99 zł. Rabat w jej przypadku wynosi pomiędzy 30-35%, czyli prawie jedną trzecią ceny.

Cena za książkę kucharską przedstawiona w gazetce Lidla.

Warto w tym miejscu także zauważyć, że jeżeli będziemy chcieli zakupić wszystkie sześć książek kucharskich, to w czwartek 16 marca w sklepie stacjonarnym Lidl zapłacimy tylko za nie łącznie 119,94 zł. Jeżeli kupilibyśmy taki zestaw w sklepie internetowym Lidl (gdyby był dostępny), to musielibyśmy zapłacić 179,94 zł. Oznacza to, że Ci, który zdecydowali się na zakup, gdy produkty były dostępne w sprzedaży online, przepłacili 60 zł. Czy to dużo, czy mało, zależy tylko i wyłącznie od Was.

Wylewka lub łopatka obrotowa do robota Monsieur Cuisine

Promocja nie ominęła nawet wylewki oraz łopatki obrotowej dedykowanej do robota Monsieur Cuisine. Oba akcesoria do tej pory były dostępne w sklepie internetowym Lidl w cenie 24,99 zł. Tym razem jednak przedstawiciele sieci sklepów Lidl zdecydowali się na wprowadzenie obniżki do 19,99 zł. Co ciekawe, jest to taka sama cena, jaką znajdziemy w placówkach stacjonarnych od czwartku 16 marca.

Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czy promocja, którą dziś widzimy w sklepie internetowym Lidl, będzie trwała aż do czwartku. Przypominamy, że właśnie wtedy do placówek stacjonarnych trafi wielofunkcyjny robot kuchenny Monsieur Cuisine Smart wraz z dedykowanymi akcesoriami.

Promocja w Lidlu – podsumowanie

Jak widać, warto wstrzymać się z kupnem akcesoriów do robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine Smart. Jeżeli tak zrobimy i kupimy je w placówkach stacjonarnych, to możemy zaoszczędzić trochę gotówki. Już nie wspomnę o tym, że w przypadku zakupów na stronie internetowym Lidl nie unikniemy opłaty za przesyłkę. Oczywiście, jeżeli nasze zakupy będą o mniejszej wartości niż 199 zł.

Oczywiście, jeżeli kupimy robota z dodatkowym zestawem akcesoriów, to kosztami wysyłki w ogóle nie musimy się martwić. Sprawa ma się inaczej w chwili, gdy z różnych powodów zdecydujemy się na zakup akcesoriów online. Co, jak wiemy, jest bardzo nieopłacalne. Dlatego już w czwartek 16 marca warto odwiedzić swoją ulubioną placówkę sieci Lidl. Tylko wtedy warto poszukiwać nie tylko robota, ale także dodatki w niskich, promocyjnych cenach.

Aktualizacja 17.03.2023 r.

Promocja rozpoczęła się wczoraj, w czwartek 16 marca, i będzie trwała aż do soboty 18 marca. W tym czasie akcesoria do Monsieur Cuisine Smart, Monsieur Cuisine Connect oraz Monsieur Cuisine Edition Plus można kupić w placówkach stacjonarnych dużo taniej, niż do tej pory były dostępne w sklepie internetowym. W związku z tym jest to bardzo dobry moment na pójście na zakupy do Lidla. Tym bardziej, jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami któregoś z wymienionych robotów, a podstawowy zestaw akcesoriów jest dla nas zdecydowanie zbyt skromny.

Aktualizacja 20.03.2023 r.

W sobotę 18 marca wieczorem oficjalnie zakończyła się promocja w Lidlu dotycząca robota oraz akcesoriów Monsieur Cuisine. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że produkty zniknęły z placówek stacjonarnych. Istnieje szansa, że jeszcze w pojedynczych sklepach znajdziemy akcesoria w cenie niższej niż online. Koniecznie sprawdźcie swoje ulubione Lidle.