Lineable – niedroga opaska lokalizująca dla dzieci

Lokalizatory w formie pasek czy breloków, stają się coraz bardziej dostępne i powszechne. Nieco ponad rok temu opisywaliśmy urządzenie TRAX, czyli jeden z pierwszych lokalizatorów, który można było nabyć za 99 dolarów w ramach kampanii na kickstarter.com. Tymczasem na portalu indiegogo.com pojawiła się kampania, finansująca projekt opasek lokalizujących dla dzieci, wycenionych na równe 5 dolarów.

Wedle zapewnień producenta, opaska nie odbiega swoimi możliwościami od zdecydowanie droższych, konkurencyjnych produktów. Urządzenie posiada estetyczną, wodoodporną obudowę.

Lineable

Jako system lokalizacyjny tradycyjne wykorzystywany jest smartfon lub tablet z zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Jeśli dziecko noszące opaskę oddali się na określoną odległość, użytkownik aplikacji otrzyma stosowne powiadomienie o tym fakcie. Ponadto zestaw pozwoli na zlokalizowanie go z wykorzystaniem mapy satelitarnej.

Lineable

Lineable jest kompatybilna z systemami iOS i Android. Za komunikację między opaską, a smartfonem odpowiada łączność Bluetooth. Bateria zastosowana w urządzeniu jest w stanie pracować nieprzerwanie przez rok.