Jeszcze do niedawna w sklepie internetowym Lidl mogliśmy kupić dwa modele robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine Smart. Niestety, okazuje się, że to koniec.

Ze świecą szukać kogoś, kto nie słyszał o Monsieur Cuisine – wielofunkcyjnym robocie kuchennym ze wbudowaną bazą przepisów. Jego popularność wynika stąd, że jest on bezpośrednim konkurentem marki Thermomix. Do tej pory roboty linii Monsieiur Cuisine można było kupić tylko w Lidlu. W sprzedaży dostępne były dwa modele: Connect oraz Smart. Różniły się one miedzy sobą specyfikacją oraz ceną. Wygląda jednak na to, że era multicookerów z Lidla dobiega końca. Dlaczego?

Monsieur Cuisine

W 2022 roku w sklepie internetowym Lidl można było kupić dwa modele Monsieur Cuisine: Connect oraz Smart. Na początku stycznia 2023 roku okazało się, że droższe urządzenie zostało wycofane ze sklepu i nie ma już możliwości jego zakupu. Dla przypomnienia było to urządzenie z wbudowanym modułem integracji smartfona z multicookerem oraz licznymi innymi udogodnieniami. W tamtym roku cena regularna za Monsieur Cuisine Smart wynosiła 2 499 zł, dziś jednak okazuje się, że już nie będziemy mogli go kupić w sklepie internetowym Lidl.

Monsieur Cuisine Smart

Monsieur Cuisine Smart to bardziej zaawansowany technicznie model od Monsieur Cuisine Connect. Wyprodukowany został przez markę Silvercrest, która należy bezpośrednio do sieci sklepów Lidl. Posiadał on duży, ośmiocalowy, dotykowy wyświetlacz, zintegrowany schowek do wygodnego przechowywania przewodu zasilającego oraz moduł sterowania głosowego. Według producenta urządzenie wyróżniało się maksymalnym poborem mocy na poziomie 1200 W oraz maksymalnym zakresem prędkości obrotowej na poziomie 125-5500 obrotów na minutę. Jeżeli zaś chodzi o funkcjonalność oraz posiadane akcesoria, to model Smart nie różnił się niczym od tańszej wersji Connect.

Czy to koniec Monsieur Cuisine Smart?

Wygląda na to, że tak. Model Monsieur Cuisine Smart został zupełnie usunięty ze sklepu internetowego Lidl, a to nigdy nie zwiastuje dobrych wieści. Może to jednak oznaczać, że przedstawiciele sieci mają w planach wprowadzenie zupełnie nowego modelu, o którym jeszcze oficjalnie nic nie wspomnieli.

Czy Monsieur Cuisine Smart wróci do sklepu?

Nie wiadomo, ale naszym zdaniem nie ma na to żadnej szansy. Przedstawiciele sieci Lidl w przypadku czekania na dostawę mają możliwość oznaczenia urządzenia jako niedostępne, ale oczekujące na uzupełnienie magazynów. W tym wypadku zdecydowano się na zupełnie usunięcie aukcji ze sklepu internetowego, co jednoznacznie wskazuje na to, że Monsieur Cuisine Smart został wycofany ze sprzedaży.

Jak nie Smart, to co?

Aktualnie w sklepie internetowym Lidl możemy zakupić tylko jeden model Monsieur Cuisine. Jest to urządzenie Monsieur Cuisine Connect, który do tej pory był tańszym modelem robota wielofunkcyjnego marki Silvercrest.

Dane techniczne:

 • maks. pobór mocy: 1100 W: 1050 W (funkcja gotowania), 800 W (mieszanie)
 • napięcie: 220-240 V, 50/60 Hz
 • prędkość obrotowa: ok. 120–5200 obr./min.
 • pojemność misy: ok. 4,5 l
 • pojemność użytkowa misy: ok. 3 l
 • waga: ok. 5 kg (podział na 5 g)
 • długość przewodu zasilającego: ok. 110 cm

Akcesoria:

 • pojemnik blendera ze stali nierdzewnej
 • pokrywka z otworem do napełniania i miarką
 • nasadka do gotowania na parze z pokrywą i wkładem, płaska
 • wkład do gotowania
 • wkład z ostrzami
 • nasadka do mieszania
 • szpatułka (z wyjmowaną silikonową końcówką)
 • akcesoria można myć w zmywarce

Cena regularna w sklepie Lidl: 1 899 zł

Aktualizacja 12.01.2023 r.

W związku z tym, że przedstawiciele sklepu internetowego Lidl nie wystosowali żadnej oficjalnej informacji dotyczącej wycofania urządzenia Monsieur Cuisine Smart z oferty, postanowiliśmy sami ich o to zapytać. Nasi rozmówcy byli powściągliwi w przekazywaniu jakichkolwiek konkretów, ale napisali, że Smart zniknął z oferty, bo nie jest dostępny w asortymencie.

„Produkt aktualnie nie jest dostępny w asortymencie.”

Przedstawiciel Lidl Polska

Chcieliśmy dopytać, czy może w takim razie jest szansa, że model Smart wróci jeszcze do oferty. Niestety, nasz rozmówca powiedział, że nie zna odpowiedzi na to pytanie.

Co z tego wynika? Niewiele, ale będziemy drążyć dalej.

Aktualizacja 14.01.2023 r.

Udało nam się dostać do szefa komunikacji, który zdementował plotki i wyjaśnił powód zniknięcia robota Monsieur Cuisine Smart z oferty sklepu internetowego Lidl.

Robot Monsieur Cuisine Smart cieszy się uznaniem klientów naszej sieci, którzy doceniają jego liczne funkcje. Miło mi poinformować, że nie został wycofany ze sprzedaży. Urządzenie cieszy się tak dużą popularnością, że egzemplarze dostępne za pośrednictwem naszego sklepu internetowego zostały wyprzedane. Podkreślam jednak, iż jest to stan przejściowy i osoby, które chciałyby kupić robota MC Smart na stronie lidl.pl, będą mogły to zrobić w przeciągu kilku tygodni. Ponadto w naszym sklepie online wciąż jest dostępne urządzenie o zbliżonej funkcjonalności do MC Smart – Monsieur Cuisine Connect.

Jak widać, Ci, którzy mieli w planach w najbliższym czasie zakupić model Smart, mogą odetchnąć z ulgą. Urządzenie wróci do oferty w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Aktualizacja 24.01.2023 r.

Niestety, do dzisiaj robot Monsieur Cuisine Smart nie pojawił się w ofercie sklepu internetowego Lidl. Kiedy w takim razie się pojawi? Trudno powiedzieć, przedstawiciel sieci Lidl zapewniał nas, że urządzenie wróci do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. Czy to będzie za tydzień, czy za osiem? Nie wiadomo.

Aktualizacja 27.01.2023 r.

Przedstawiciele sieci sklepów Lidl wprowadzili promocję, dzięki której przy zakupie robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine Connect, kupujący otrzymuje bon 200 zł na następne zakupy w sklepie internetowym Lidl. Więcej o akcji promocyjnej przeczytasz w naszym artykule, tutaj.

Aktualizacja 07.02.2023 r.

Mija już miesiąc, a Monsieur Cuisine Smart nadal nie wrócił do sprzedaży online. Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z przedstawicielami sieci Lidl, jednak póki co nie dostaliśmy odpowiedzi, czy wielofunkcyjny robot w ogóle pojawi się w sklepie internetowym. Na ten moment wniosków wysnuć nie możemy i musimy polegać na tym, co powiedzieli nam kilka tygodni temu, czyli że Monsieur Cuisine Smart wróci niedługo do sprzedaży. Pozostaje nam czekać i śledzić ofertę.

Aktualizacja 10.02.2023 r.

Tak jak pisaliśmy kilka dni temu, próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielem sieci sklepów Lidl, by dowiedzieć się, jak sprawa wygląda z dostępnością robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine Smart. Dostaliśmy odpowiedź, że sytuacja jest chwilowa, a urządzenie wróci do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. Czy tak będzie? Trzymamy rękę na pulsie.

Robot MC Smart jest jednym z naszych najlepiej rozpoznawalnych produktów, użytkownicy cenią go za mnogość użytecznych funkcji. Urządzenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – doskonale sprzedają się także akcesoria do niego, dostępne od stycznia br. w naszym sklepie internetowym.

Klienci chętnie kupują robota MC Smart zarówno w sklepach stacjonarnych (w których regularnie się pojawia), jak i w sklepie internetowym lidl.pl, gdzie chwilowo jest niedostępny, ponieważ wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane. Podkreślamy jednak, że jest to stan przejściowy i osoby, które chciałyby kupić robota MC Smart na stronie lidl.pl, będą mogły to zrobić w przeciągu kilku tygodni. Ponadto w naszym sklepie online wciąż jest dostępne urządzenie o zbliżonej funkcjonalności do MC Smart – Monsieur Cuisine Connect.

Jak widać, przedstawiciel sieci sklepów Lidl zaznacza, że wycofanie urządzenia ze sklepu internetowego to tylko stan przejściowy, a nie stały. Oznacza to, że w teorii robot model Smart powinien wrócić już niedługo.

Aktualizacja 22.02.2023 r.

Sytuacja uległa zmianie. Dwa dni temu wieczorem przedstawiciele sieci Lidl ponownie dodali do oferty sklepu internetowego Monsieur Cuisine Smart marki Silvercrest. Urządzenie jest dostępne w cenie 2 499 zł, co oznacza, że jego wartość się nie zmieniła. Wielofunkcyjnego robota można jeszcze kupić pod linkiem, tutaj.