niedziela, 14 lipca

AGD i elektronarzędzia to te sprzęty, których najczęściej poszukujemy w dyskontach, zwłaszcza, gdy możemy je kupić w okazyjnej cenie. Lecz który sklep ma najlepszą ofertę? Sprawdzam.

Pod uwagę wzięłam trzy dyskonty, do których często zaglądam: Lidl, Biedronka oraz Kaufland. Są to sklepy, do których pewnie sam często zaglądasz w drodze z pracy, na szybkie sprawunki. Zapewne spytasz dlaczego te? Pierwsza sprawa jest taka, że każdy z tych sklepów mijam codziennie, właśnie w drodze z i do pracy. Po drugie, po prostu lubię tam robić zakupy. Po trzecie – jestem fanką przeglądania gazetek i śledzenia ofert na bieżąco. Dziś, w czasach wszędobylskiego Internetu, nie jest trudno uruchomić, na przykład wygodnie siedząc w autobusie, odpowiednią aplikację i sprawdzić, co w którym sklepie będzie się działo. Gdzie więc jest najlepsza oferta na AGD i elektronarzędzia?

Jakie kryteria przyjęłam?

Istotną dla mnie kwestią była przejrzystość strony internetowej. A więc to, czy jej obsługa jest intuicyjna, czy musze się nieco nabiedzić, by znaleźć poszukiwany sprzęt. Kolejną ważną dla mnie sprawą, którą brałam pod uwagę było to, ile informacji o urządzeniu mogę zdobyć czytając jego opis. A więc, czy zapoznając się z informacjami, które umieszczono w gazetce lub na stronie online, są one dla mnie wystraczające, by przekonać mnie do kupna czy potrzebuję przebić się przez kolejne internetowe strony, aby się utwierdzić w swojej decyzji.

Zacznijmy od sklepu Kaufland

Dyskont reklamuje się hasłem: Idę tam, gdzie wszystko mam. Może i wszystko jest, tylko czy ja szukam wszystkiego? Mnie interesują konkrety. Co tydzień sprawdzam gazetkę, chcąc się dowiedzieć, jakie w tym tygodniu będą na sklepowych półkach stały sprzęty AGD i elektronarzędzia oraz jakiej będą one marki. Jednak jednego mogę być niemal pewna z góry – urządzenia, które trafiają na promocję, możecie mi wierzyć lub nie, to zawsze sprawdzam skrupulatnie, zwykle są najtańsze na rynku. Nawet jeśli trafi się promocja w innym sklepie to nie dorównuje ona tej, w Kauflandzie. Zaglądam na stronę internetową dyskontu także dlatego, że mogę tu kupić sprzęty marki Parkside. Szkoda tylko, że pokazują się tu okazyjnie i nie ma ich w stałej sprzedaży.

Wiecie więc już, dlaczego lubię Kaufland. Aczkolwiek, nie jest to mój ideał. Dlaczego? Swoje cotygodniowe poszukiwania najlepszej oferty rozpoczynam od przeglądnięcia działu Artykuły AGD. Bardzo często napotykam się na promocje, które od razu wpadają mi w oko. Niestety, zwykle jest tak, że opisy są bardzo skąpe i niewiele wnoszą do mojej wiedzy. Drugą sprawą jest ta, że za zwyczaj na promocję trafia tylko kilka lub kilkanaście różnych przedmiotów. Zwykle jest to małe AGD do kuchni lub do domu albo sprzęty ułatwiające pielęgnację ciała.

Po drugie – AGD i elektronarzędzia w sklepie Lidl

Przeglądając online gazetkę z Lidla można dowiedzieć się wielu rzeczy, które dla mnie, potencjalnej klientki są bardzo istotne. Mówię tu o tym, że podane informacje o produkcie są czytelne i dość obszerne. Nawet jeśli takie nie są, to zazwyczaj przy danym sprzęcie czy urządzeniu znajduje się ikona, informująca nas o tym, że produkt ten można nabyć nie tylko w sprzedaży stacjonarnej, ale również online. Wchodząc do sklepu internetowego Lidl uzyskujemy wyczerpujące informacje o wyszukiwanym akcesorium lub narzędziu. Podane są one w formie opisu jak i szczegółowej specyfikacji. Dodatkowo tekst opatrzony jest w ilustracje.

Osoby, które śledzą o czym zwykle piszę, wiedzą, że pod moją opieką znajdują się także teksty informujące was o aktualnych promocjach na elektronarzędzia marki Parkside i Parkside Performance. Wiadomości jakie pozyskuję poprzez stronę online Lidl, są na tyle wystarczające, by przekazywać cotygodniowe informacje o trwających lub zbliżających się wyprzedażach. Równie ważne dla mnie jest to, że łatwo przechodzić z jednego działu do drugiego wyszukując perełki.

Chcę też zwrócić uwagę, że w sklepie online Lidl, przeglądając różne działy, można znaleźć sprzęty markowych producentów, wśród których wymienię na przykład Krups, DeLonghi, Vileda czy Karcher. O urządzeniach, niektórych z wymienionych marek, możesz przeczytać w tekście o różnych modelach ekspresów do kawy.

I po trzecie (uwaga na tłum) – Biedronka

Zapewne zapytacie dlaczego uwaga na tłum? No cóż, takie jest moje wrażenie, że wyprzedaże w sklepach Biedronka mają to do siebie, że przyciągają wielu kupujących. Sklepowe półki wypełniają się wówczas akcesoriami, sprzętami AGD czy elektronarzędziami, na przykład marki Niteo i szybko z nich znikają. Na szczęście rzeczonego tłumu nie ma w sklepie online, więc wróćmy do zasobności gazetki i strony internetowej.

Zauważyłam, że nie zawsze urządzenia lub akcesoria, o których czytamy w gazetce, są dostępne na stronie online. Trzeba od razu dodać, że mówimy tu o sklepie Biedronka i sklepie internetowym Biedronka Home. Oferta promocyjna bywa często odmienna, co zaliczyłabym nawet na plus. Zmierzam jednak do tego, że opisy w gazetce są skromne, żeby nie powiedzieć, że skąpe. Chcąc znaleźć konkretny produkt w sklepie online, aby poszerzyć swoją wiedzę, możemy zderzyć się z przysłowiową ścianą i niestety nie znaleźć go.

Promocje na stronie Biedronka Home, mogę śmiało rzec, że są zupełnie odmienne od tych, o których czytamy w gazetce. Są pełne kolorowych zdjęć i szczegółowych opisów. Ponadto, obok każdego produktu, widnieje szacowany czas doręczenia przesyłki z towarem. Jest też możliwość wybrania dostawy, a nawet można zdecydować o formie płatności.

Podsumowanie – który dyskont przypadł mi do serca?

Kto przeczytał uważnie moje słowa, ten pewnie się już domyśla, że to nie dyskont Kaufland jest mi najbliższy. Muszę jeszcze raz podkreślić, że promocja w tym sklepie, zwykle oznacza bezkonkurencyjną obniżkę względem innych sklepów. Ale produktów trafiających na sklepowe półki jest mało – już w gazetce podana jest informacja, że promocyjne sprzęty sprzedawane będą w ilościach detalicznych, co oznacza, że ich dostępność może być ograniczona ilością przeznaczoną do handlu.

Więc Lidl czy Biedronka?

Uderza mnie niespójność gazetki Biedronki oraz sklepu internetowego tej sieci. Gazetka promuje głównie urządzenia i akcesoria marki własnej. To właśnie one trafiają do placówek stacjonarnych. Oczywiście byłoby niesprawiedliwe, gdybym powiedziała, że tak właśnie jest i koniec. Do stacjonarnej sprzedaży trafiają także inne markowe produkty, ale jest ich niewiele, przynajmniej moim zdaniem. Natomiast wchodząc na stronę online Biedronka Home można wybierać spośród ogromu najróżniejszych produktów. Sprawdzam dziś jednak, czy w łatwy sposób mogę doczytać specyfikację wybranego urządzenia z gazetki na stronie internetowej. I tu można się zdziwić, bo często jej tam po prostu nie ma, a nawet jeśli jest to jej znalezienie nie jest intuicyjne.

Wybieram więc Lidl. Dyskont ten ma najlepszą ofertę na AGD i elektronarzędzia. Oczywiście, każdy dba o swój interes i w gazetce prym wiodą urządzenia marek własnych, ale często można wyczytać informacje o nadchodzącej wyprzedaży markowych sprzętów. Bez trudu można znaleźć tam wspomniane powyżej i powszechnie znane marki, ale także inne, niech wymienię tylko urządzenia sygnowane przez Braun czy Bosch. To jedna sprawa. Druga jest taka, że gazetka i strona są spójne. Bez trudu można odnaleźć zdecydowaną większość urządzeń z gazetki na stronie online i doczytać potrzebne informacje.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.